آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 2 مهر 1399 , 00:05 | +0330

کارگاه حجم و نقش

کارگاه حجم و نقش . آموزش دکوراسیون داخلی در مدرسه معماری آرت کانر

کارگاه حجم و نقش : مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزار کننده گارگاه آموزشی حجم و نقش می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

تعریف حجم

حجم دارای سه بعد : طول ، عرض ، ارتفاع یا عمق می باشد. معمولاً به تمام اشیاء مادی در طبیعت که فضا را اشغال می کنندحجم گفته می شود.  در هنرهای تجسمی اگر یک نقطه را در سه بعد افزایش دهیم یا یک خط را در جهات مختلف حرکت دهیم ، تجسم حجم ایجاد می شود. بنابراین ، در هنرهای تجسمی ، حجم ممکن است همیشه ملموس و مادی نباشد ، اما از نظر تصویری وجود دارد .

حجم می تواند خالی یا پر باشد ، لازم به ذکر است که حجم عنصر اصلی کار مجسمه ساز است. ارزش و اهمیت حجم کاملاً در شکل ، رنگ ، بافت ، جنس و تنوع ارزشهای بصری مجسمه سازی و کار با حجم مجسم شده است.همیشه نشان دادن حجم در فضا و تعامل آن با فضای اطراف آن یک اصل مهم مجسمه سازی است. این روابط نقش مهمی در سنگ تراشی مرتبط با نقاشی و معماری دارند.

بعضی اوقات هنرمندان با الهام از نقاشی و بعضی اوقات از نقش هنرمند استفاده می کنند. گاهي اوقات ، حوادث تاريخي با نقش هاي برجسته جاودانه مي شوند و گاهي روايات نمادين و اساطيري برجسته مي شوند ، و نيز نقش نور در گسترش حجم و ويژگي هاي آن را نشان مي دهد .

به طور خلاصه می توان گفت حجم :

 • دارای طول و عرض و عمق است و فضای را اشغال می کند
 • فرزندان دست انسان است
 • نور در بیان شکل خود نقش تعیین کننده ای دارد
 • جنس او ​​ملموس است و در آنجا
 • این مجسمه از مواد ملموس ساخته شده با اشکال و اشکال ساخته شده است.

نقش برجسته چیست؟

نقش برجسته یکی از تکنیک های هنری در مجسمه سازی می باشد که با استفاده از آن نقش های مورد نظر در یک پس زمینه جامد به تصویر کشیده می شوند. در واقع نقش برجسته نوعی هنر است که از ترکیب نقاشی و مجسمه سازی ایجاد شده است. با استفاده از این تکنیک می توانید بر روی زمینه مورد نظر کنده کاری کرده و شکل های مورد نظر را طراحی کنید.

نقش برجسته یکی از آثار هنری بسیار زیبا می باشد که امروزه بسیاری از افراد از این هنر منحصر به فرد برای تزیین محیط زندگی و کار خود استفاده می کنند. از نقش برجسته می توانید بر روی سفال شومینه استفاده کرده و طرح های بسیار زیبایی را بر روی آن ایجاد کنید. هم چنین تابلوهای نقش برجسته سفالی برای ایجاد یک دکوراسیون بسیار جذاب در پذیرایی کاربرد زیادی دارند. طرح های مینیاتوری بسیار زیبا نیز به آسانی در قالب تابلوهای نقش برجسته قابل پیاده سازی می باشند.

 آموزش نقش برجسته  چه اهمیت و مزایایی دارد؟

با آموزش نقش برجسته می توانید تابلوهای بسیار زیبایی را حکاکی کرده و یک اثر هنری بی نظیر را ایجاد کنید. حکاکی کردن بر روی زمینه مورد نظر ممکن است قدری وقت گیر به نظر برسد، اما در نهایت یک اثر هنری بسیار زیبا با دوام بالا را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید با فروش محصولات هنری خود به کسب درآمد از این هنر بپردازید.

مجسمه سازی به شیوه نقش برجسته یکی از بهترین راه ها برای به تصویر کشیدن خلاقیت و استعداد فردی شما می باشد و این هنر می تواند به عنوان منبعی برای کسب درآمد شما باشد. طراحی نقش برجسته بر روی سفال بسیار زیبا و چشم نواز می باشد و هر چقدر شما در این زمینه هنر و نو آوری بیشتری را برای تولید آثار خود به کار ببرد، می توانید در بازار کار این هنر پیشرفت بیشتری داشته باشید.

نقش برجسته چه کاربردهایی دارد؟

از تابلوهای نقش برجسته می توان در مکان های مختلف برای ایجاد یک دکوراسیون بسیار زیبا و منحصر به فرد استفاده کرد. به همین دلیل امروزه تابلو های نقش برجسته در میان افراد زیادی از جامعه از محبوبیت برخوردارند. با آموزش نقش برجسته می توانید از این هنر برای ساخت تابلوهای بسیار زیبا بهره ببرید. به این ترتیب می توانید با آموزش نقش برجسته، تابلو های بسیار زیبایی را برای فروش تهیه کرده و آن را متناسب با سلیقه مشتریان خود طراحی کنید. بسیاری از افراد به دنبال استفاده از نقش برجسته ها در مکان های گوناگون مانند محیط های تجاری، اداری و همچنین منازل هستند.

نقش برجسته های سفالی نیز از صنایع دستی بسیار زیبا و ارزشمند هستند و شما می توانید با ابزار اولیه بسیار ساده و در دسترس تابلوهای سفالی نقش برجسته را طراحی کرده و نمایشگاهی از آثار هنری خود را برگزار کنید. بهتر است با استفاده از طرح ها و سبک های مختلف، تابلوهای متنوعی را طراحی کنید.
زیرا از این طریق می توانید مشتریان بیشتری را مجذوب کرده و آن ها نسبت به خرید آثار هنری خود ترغیب کنید. با شرکت در دوره های آموزشی نقش برجسته و افزایش مهارت خود در این رشته هنری به آسانی می توانید به کسب درآمد بیشتر از این هنر بپردازید و سبک های مختلف مدرن و کلاسیک را برای طراحی تابلوهای بسیار زیبا به کار ببرید.

کارگاه حجم و نقش . آموزش دکوراسیون داخلی . مدرسه معماری

کارگاه آموزشی حجم و نقش مدرسه معماری داخلی آرت کانر

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری و حجم سازی مواجه است.گذراندن دوره حجم و نقش باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. مدرسه معماری آرت کانر کارگاه آموزشی حجم و نقش را برگزار می کند. علاقه مندان جهت شرکت می توانند به شماره ی زیر تماس بگیرند:

شماره تماس مدرسه معماری داخلی آرت کانر: ۰۱۷۳۲۳۳۱۵۱۳

سرفصل های  کارگاه  آموزشی حجم و نقش  :

 •  تشریح نقش برجسته و انواع آن و تفاوت نقش برجسته با مجسمه
 •  نحوه بازاریابی و مراحل سفارش کار
 • تشریح درصد خطا
 •  ابزار و متریال شناسی
 •  کار با انواع سطوح زیرسازی حرفه ای نقوش برجسته
 • مبحث بافت و ایجاد انواع آن
 •  ساخت انواع ملات
 •  تحلیل یک نمونه نقش برجسته نور و سایه
 •  ایجاد طرح بر روی سطح مدرن و سنتی
 •  آشنایی با احجام هندسی
 • اجرای کامل یک نمونه نقش برجسته مرکب
 • اجرای چند مورد نقش برجسته و ایجاد بافت روی حجم و زمینه
 • پرداخت نهایی زیرسازی نقش برجسته جهت انجام رنگ کاری

پیش نیازهای کارگاه آموزشی حجم و نقش چیست؟

کارگاه آموزشی حجم و نقش به هیچ پیش نیازی نیاز ندارد و با توجه به اینکه دوره ها بصورت جامع برگزار می شوند هر آنچه که برای پیش نیاز هنرجو نیاز دارد، داخل خود کارکاهها گنجانیده شده است.

چه کسانی می توانند در کارگاه آموزشی حجم و نقش مدرسه معماری داخلی آرت کانر شرکت نمایند؟

اولین شرط مهم برای موفقیت در یادگیری کارگاه آموزشی حجم و نقش علاقه می باشد و سن و جنسیت اصلا اهمیت نداند. مواردی مانند سطح توانایی و استعداد اکتسابی اند و همه می توانند در این دوره بدست آیند. تنها میزان علاقه مندی شما تعیین کننده ی موفقیت شما در یادگیری این دوره خواهد بود.

مدرسین کارگاه آموزشی حجم و نقش مدرسه معماری داخلی آرت کانر چه کسانی هستند؟

اساتید کارگاههای آموزشی مدرسه معماری داخلی آرت کانر همگی به صورت حرفه­ ای در صنعت حجم و نقش اشتغال داشته و از سطح تخصص و دانش بروز در این حوزه برخوردار هستند. تدریس با بهترین کیفیت ممکن برای شما بیان خواهد شد تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

مزایای منحصر به فرد کارگاه آموزشی حجم و نقش چیست؟

مزایای این  کارگاه و خدمات مدرسه معماری داخلی آرت کانر به هنر آموزان در پایان دوره به شرح زیر می باشد:

مشاوره و پشتیبانی بعد از اتمام کارگاه.
دوره  کاملا علمی و حرفه ای بدون نیاز به زمینه قبلی کاری یا آموزشی.
بدون نیاز به کارگاه یا سرمایه زیاد.
دعوت به همکاری از دانشجویان برتر هر کارگاه .
اعطای مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ( قابل تایید و ترجمه قوه قضاییه )

کارگاه آموزشی غیر حضوری حجم و نقش به چه صورتی است؟

امکان آموزش غیر حضوری کارگاه آموزشی حجم و نقش برای دیگر شهرستانی های عزیز و یا افرادی که در گرگان سکونت دارند و به علت مشغله توان حضور در کلاس ها را ندارند در نظر گرفته شده است. پکیج آموزشی کارگاه آموزشی حجم و نقش شامل دوره های نرم افزاری و به صورت دی وی دی و همچنین جزوات آموزشی برگرفته از سرفصل های آموزشی  می باشد. این پکیج به وسیله پست برای هنرجویان عزیز ارسال می گردد. به این صورت که هنرجویان می توانند در صورت داشتن هر گونه ایرادی از طریق سایت و تلفن مشکلات خود را رفع کنند و اینکه ماهانه یک جلسه حضوری برای رفع اشکال داشته باشند .

لازم به ذکر است که در پایان دوره با ارائه پروژه توسط هنرجو، امکان ارائه تمامی مدارکی که به دوره های حضوری تعلق می گیرد، خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه ای که هنرجویان بابت دوره غیر حضوری پرداخت خواهند کرد کمتر از دوره حضوری خواهد بود. و تمامی مزایای دوره های حضوری را نیز کمابیش دارا است علاوه بر اینکه از لحاظ زمانی هنرجو کاملا آزاد بوده و می تواند در هر زمانی که تمایل دارد به مطالعه بپردازد.

بازار کار کارگاه آموزشی حجم و نقش در ایران چگونه است؟

با آموزش حرفه ای کارگاه آموزشی حجم و نقش و رعایت اصول و قواعد مربوط به این رشته به آسانی می توانید از بازار پر رونق این کسب و کار بهره ببرید. امروزه فعالیت در حوزه طراحی داخلی رونق بیشتری پیدا کرده است و به دلیل تنوع بسیار زیاد تکنیک های حجم و نقش بسیاری از افراد علاقمند به استفاده از این هنر در فضای داخلی منزل خود می باشند. بنابراین رمز موفقیت در این حرفه، فعالیت بیشتر و کسب مهارت در این رشته هنری می باشد. شما باید به عنوان یک هنرمند با تجربه در رشته حجم و نقش ، طرح متنوع و زیبایی را ارائه دهید تا به این ترتیب بتوانید در بازار کار این رشته به فعالیت حرفه ای بپردازید و با دریافت پروژه های بیشتر در این رشته، درآمد بیشتری را به دست آورید.

هم چنین با راه اندازی یک نمایشگاه از آثار هنری خود، می توانید این آثار را برای عموم علاقمندان به نمایش درآورید و به این ترتیب میزان سفارشات و درخواست های همکاری بیشتری را از جانب مشتریان خود دریافت کنید

گواهی پایان دوره کارگاه آموزشی حجم و نقش مدرسه معماری داخلی آرت کانر

مدرک کارگاه آموزشی حجم و نقش مدرسه معماری آرت کانر، قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. همچنین هنرجویان می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

 هدف مجموعه آرت کانر برگزاری دوره های تخصصی معماری داخلی بصورت دوره های کوتاه مدت [ ورکشاپ ] و دوره های بلند مدت [ ترمی ] در استان گلستان و شهر گرگان است تا بتواند در این راستا به کیفیت معماری داخلی بیافزاید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.