مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09114617797 دوشنبه , 7 بهمن 1398 , 00:06 | +0330

کارگاه حجم و نقش

کارگاه حجم و نقش

حجم دارای سه بعد : طول ، عرض ، ارتفاع یا عمق می باشد. معمولاً به تمام اشیاء مادی در طبیعت که فضا را اشغال می کنندحجم گفته می شود.  در هنرهای تجسمی اگر یک نقطه را در سه بعد افزایش دهیم یا یک خط را در جهات مختلف حرکت دهیم ، تجسم حجم ایجاد می شود. بنابراین ، در هنرهای تجسمی ، حجم ممکن است همیشه ملموس و مادی نباشد ، اما از نظر تصویری وجود دارد .

حجم می تواند خالی یا پر باشد ، لازم به ذکر است که حجم عنصر اصلی کار مجسمه ساز است. ارزش و اهمیت حجم کاملاً در شکل ، رنگ ، بافت ، جنس و تنوع ارزشهای بصری مجسمه سازی و کار با حجم مجسم شده است.همیشه نشان دادن حجم در فضا و تعامل آن با فضای اطراف آن یک اصل مهم مجسمه سازی است. این روابط نقش مهمی در سنگ تراشی مرتبط با نقاشی و معماری دارند.

برگزاری کارگاه حجم و نقش در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده گارگاه آموزشی حجم و نقش می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری و حجم سازی مواجه است.گذراندن دوره حجم و نقش باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند . ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

بعضی اوقات هنرمندان با الهام از نقاشی و بعضی اوقات از نقش هنرمند استفاده می کنند. گاهي اوقات ، حوادث تاريخي با نقش هاي برجسته جاودانه مي شوند و گاهي روايات نمادين و اساطيري برجسته مي شوند ، و نيز نقش نور در گسترش حجم و ويژگي هاي آن را نشان مي دهد .

به طور خلاصه می توان گفت حجم :

  • دارای طول و عرض و عمق است و فضای را اشغال می کند
  • فرزندان دست انسان است
  • نور در بیان شکل خود نقش تعیین کننده ای دارد
  • جنس او ​​ملموس است و در آنجا
  • این مجسمه از مواد ملموس ساخته شده با اشکال و اشکال ساخته شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید