مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09114617797 دوشنبه , 7 بهمن 1398 , 00:00 | +0330

دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ

شما در طول این دوره آموزه در خصوص رنگ شناسی مباحث کامل را فرا میگیرید.

 رنگ یکی از جالبترین جنبه های دکوراسیون است. طراحان دکوراسیون و محیط های اداری امروزه بیش از هرچیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه می کنند. هر یک از ما احتمالا ایده هایی درباره رنگ های مورد علاقه خود داریم و انتخاب و سلیقه ما اغلب بهترین راهنما برای انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای محل زندگی، کار و منزلمان است.

رنگ ها عمیقاً بر حالات، روحیه، رفتار و روابط عمومی و اجتماعی تأثیر می گذارند و سبب می شوند که شما شدیداً احساس اعتماد به نفس و یا احساس نشاط و سرزندگی کنید. همچنین این امکان وجود دارد که احساس کسلی و بی حوصلگی را به شما القا کنند. رنگی که برای دکوراسیون اتاق های منزل خود انتخاب و استفاده می کنید نیز عمیقا در حالات روحی و روانی حاکم در منزل شما مؤثر است. بنابراین به نقش و تأثیر انواع رنگ ها در محیط بایستی توجه داشت تا انتخابی صحیح و مفید داشته باشید و بتوانید از محیط پیرامون خود لذت ببرید. در رنگ کاری فضای داخلی، بسته به محیط بایستی فاکتورهای متفاوتی را در نظر گرفت :

سن کاربر، نوع فعالیت، رنگ های طبیعی موجود در محیط، شکل و حالت آیرودینامیکی محیط، و … .

امروزه ثابت شده است رنگ ها براحتی روی سیستم عصبی، قدرت بینایی، سیستم گوارش، حالات روحی روانی افراد و اخلاق فردی آنها تاثیر می گذارند، بنابراین برای استفاده مفید از رنگ لازم است اثر روانشناختی آن را که می تواند در انتخاب دکوراسیون، لباس، محیط و… وارد عمل شود، درک کنیم. رنگ هایی که ما می پسندیم، ترکیب آن ها با یکدیگر در یک مجموعه واحد، و تأثیر نور موجود در فضا بر آن ها، عواملی هستند که نتیجه کار را تحت تأثیر قرار می دهند.

با توجه به اهمیت به کارگیری رنگ ها، و اینکه یکی از عناصر سازنده در مبحث دکوراسیون داخلی به حساب می آیند، شرکت آرت کانر ضمن بهره برداری از اساتید مجرب در این زمینه، اقدام به برگزاری دوره مربوطه نموده است.

سر فصل های دوره:

* آشنایی با انواع الگوهای کنتراست
* اصول ترکیب بندی رنگ ها
* ساختن انواع نوار تنالیته رنگی
* آشنایی با رنگ های مکمل
* ساختن الگوهای رنگی مختلف

چرا رنگ؟

رنگ یک نیاز اساسی است، مثل آتش و آب، یک ماده ی اولیه که برای زندگی ضروری است. رنگ یک زبان جهانی است. رنگ، احساسات را تحریک می کند، فرهنگ ها را شکل می دهد و پیش زمینه جهان ما را می سازد.
صحبت در مورد رنگ موجب می شود که خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی های شخصیتی را به جا اوریم. رنگ برخلاف سایر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمی توان ان را نادیده گرفت.
در واقع رنگ می تواند حالتها را تغییر دهد، فضای خاصی به وجود اورد و روحیه ی انسان را بهتر کند و در همین حال، جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است. رنگ هیچ گاه به این اندازه در دسترس نبوده است پیش تر ما به خاطر هزینه زیاد و در دسترس نبودن رنگ سایه هامحدودیت هایی داشتیم.
اما اکنون رنگ همه جا هست، در سایه روشن های زنده نورهای تند و روی سطوح مختلف رنگ اکنون کاملا به صحنه امده است و این مطلب نیز پاسخی به استفاده فزاینده از رنگ های روشن در سالهای اخیر است. این مطلب، ذات و اصل رنگها را بررسی می کند و خواهان بازگشت به زمینه های رنگی ملایم است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.