آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 یکشنبه , 5 تیر 1401 , 12:21 | +0430

دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ

شما در طول این دوره آموزه در خصوص رنگ شناسی مباحث کامل را فرا می گیرید.

رنگ یکی از جالبترین جنبه های دکوراسیون است. طراحان دکوراسیون و محیط های اداری امروزه بیش از هرچیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه می کنند. هر یک از ما احتمالا ایده هایی درباره رنگ های مورد علاقه خود داریم و انتخاب و سلیقه ما اغلب بهترین راهنما برای انتخاب مجموعه رنگی مناسب برای محل زندگی، کار و منزلمان است.

رنگ ها عمیقاً بر حالات، روحیه، رفتار و روابط عمومی و اجتماعی تأثیر می گذارند و سبب می شوند که شما شدیداً احساس اعتماد به نفس و یا احساس نشاط و سرزندگی کنید. همچنین این امکان وجود دارد که احساس کسلی و بی حوصلگی را به شما القا کنند. رنگی که برای دکوراسیون اتاق های منزل خود انتخاب و استفاده می کنید نیز عمیقا در حالات روحی و روانی حاکم در منزل شما مؤثر است. بنابراین به نقش و تأثیر انواع رنگ ها در محیط بایستی توجه داشت تا انتخابی صحیح و مفید داشته باشید و بتوانید از محیط پیرامون خود لذت ببرید. در رنگ کاری فضای داخلی، بسته به محیط بایستی فاکتورهای متفاوتی را در نظر گرفت : سن کاربر، نوع فعالیت، رنگ های طبیعی موجود در محیط، شکل و حالت آیرودینامیکی محیط و … .

امروزه ثابت شده است رنگ ها براحتی روی سیستم عصبی، قدرت بینایی، سیستم گوارش، حالات روحی روانی افراد و اخلاق فردی آنها تاثیر می گذارند، بنابراین برای استفاده مفید از رنگ لازم است اثر روانشناختی آن را که می تواند در انتخاب دکوراسیون، لباس، محیط و… وارد عمل شود، درک کنیم. رنگ هایی که ما می پسندیم، ترکیب آن ها با یکدیگر در یک مجموعه واحد، و تأثیر نور موجود در فضا بر آن ها، عواملی هستند که نتیجه کار را تحت تأثیر قرار می دهند.

با توجه به اهمیت به کارگیری رنگ ها، و اینکه یکی از عناصر سازنده در مبحث دکوراسیون داخلی به حساب می آیند، مدرسه معماری داخلی آرت کانر ضمن بهره برداری از اساتید مجرب در این زمینه، اقدام به برگزاری دوره مربوطه نموده است.

چرا رنگ؟

رنگ یک نیاز اساسی است، مثل آتش و آب، یک ماده ی اولیه که برای زندگی ضروری است. رنگ یک زبان جهانی است. رنگ، احساسات را تحریک می کند، فرهنگ ها را شکل می دهد و پیش زمینه جهان ما را می سازد. صحبت در مورد رنگ موجب می شود که خصوصیات موسیقی و طبیعت و ویژگی های شخصیتی را به جا آوریم. رنگ برخلاف سایر ملزومات دکوراسیون یک بعد انسانی دارد که نمی توان ان را نادیده گرفت.
در واقع رنگ می تواند حالت ها را تغییر دهد، فضای خاصی به وجود اورد و روحیه ی انسان را بهتر کند و در همین حال، جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است. رنگ هیچ گاه به این اندازه در دسترس نبوده است پیش تر ما به خاطر هزینه زیاد و در دسترس نبودن رنگ سایه هامحدودیت هایی داشتیم. اما اکنون رنگ همه جا هست، در سایه روشن های زنده نورهای تند و روی سطوح مختلف رنگ اکنون کاملا به صحنه امده است و این مطلب نیز پاسخی به استفاده فزاینده از رنگ های روشن در سالهای اخیر است. این مطلب، ذات و اصل رنگها را بررسی می کند و خواهان بازگشت به زمینه های رنگی ملایم است.

رنگ‌های اصلی و فرعی

رنگ های بنیادین و اصلی، رنگ‌های قرمز، زرد و آبی هستند که به آن‌ها رنگ‌های اولیه نیز می‌گویند. رنگ‌های دیگر «فرعی» نامیده می‌شوند. برای مثال در رنگ‌های رنگین‌کمان، نارنجی، سبز و بنفش فرعی هستند. از ترکیب رنگ‌های فرعی نمی‌توان رنگ‌های اصلی را به وجود آورد ولی از ترکیب رنگ‌های اصلی رنگ‌های فرعی به دست می‌آید.

رنگ زرد : این رنگ حالت گرم کننده دارد و روشن ترین رنگ در میان کلیه ته رنگ‌هاست. رنگ زرد، تراکمی از سفیدی و رنگ خوشحالی و شادابی و نشاط و آرامش است، سمبل آخرت، شگفتی و نور خورشید است.  به عروج انبیاء و شادمانی می‌ماند، نشان روشنی، هوشمندی، روشنفکری است، صاحب‌نظران روانشناسی رنگ‌ها معتقدند، اگر زرد به مقداری آبی تمایل داشته باشد، آن قسمت از مغز را که حالت جهش فکری دارد، تحریک کرده افزاش میزان حضور ذهن در افراد را سبب می‌شود و عامل تقویت حافظه است.

رنگ قرمز : غیر از قرمز چه رنگ دیگری را سراغ دارید که بتواند به اندازه تمام دنیا شما را به وجد بیاورد؟ قرمز رنگ تابستان است. رنگی مثبت در طراحی متجاوز و مهیج است، فشار خون را بالا می‌برد در نتیجه برای افراد عصبی بسیار مضر است، هنگام تغزیه فوق العاده اشتها آوراست، سمبلی از خون وعشق ، در جایی که عشق، محبت، صفا و گل وگیاه و زیبایی باشد، نشانگر اوج عشق است.

رنگ آبی : رنگی است صاف و روشن، همواره بی‌تحرک و ناشکیبا و در عین حال فعال، بردبار وصبور، رنگی امیدوار کننده و مقدس، گنبدهای مساجد و مناره‌های آبی که مانند پلی بین آسمان و زمین محسوب می‌شوند نشانگر همین موضوع می‌باشند، از فراموشی می‌کاهد.

رنگ سبز : ترکیبی از دو رنگ آبی و زرد است. این رنگ بیانگر جوانی و ایمان، عشق، عقیده دینی، توکل ،فناناپذیری، لطافت، تقدس و معنویات می‌باشد. چون نرمش پذیری را به دنبال دارد برای افراد با سنین مختلف مناسب است.

رنگ نارنجی : از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد، از آنجا که هر دو از رنگ‌های گرم‌اند دارای جذابیت و هیجان زیاد است. در گوارش غذا موثر است، آرامش دهنده و مسکن می‌باشد، بیانگر آمادگی و فعالیت است.

رنگ بنفش : از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی حاصل می‌شود، ترکیبی از تسکین‌دهی و هیجان دارد. و رنگی هنری است.

رنگ قهوه ای و رنگ‌های خنثی : رنگ های خنثی ( رنگ بژ، شیری، خاکستری مایل به قهوه ای، توسی) و قهوه ای، بهترین مثال ممکن از طبیعت هستند که بسیار در طراحی‌ها استفاده می‌شوند. رنگ‌های خنثی و قهوه‌ای مذمون آرامش و صلح ، سازگاری، اعتبار و حتی حس خستگی را القا می‌کنند. قهوه‌ای، کاربردهای گوناگونی در طرح دارد؛ مثلا برای پس زمینه طرح، به عنوان رنگ تاکید کننده و برای رنگ متون استفاده می‌شود. همچنین در ترکیب با رنگ‌های دیگر برای ایجاد افکت‌های زیبا استفاده می‌شود.

رنگ سیاه و سفید : رنگ‌های سفید و سیاه خالص‌ترین شکل رنگ هستند. هر یک معنای سادگی و اداری بودن را می‌رساند. تقریبا غیر ممکن است که رنگی را بدون استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید ایجاد کرد. سفید معمولا مضمون تمیزی، پاکی و کمال را القا می‌کند. رنگ مشکی معنی قدرت، رمز آلود بودن و ظرافت را منتقل می‌کند، بعضی اوقات معنی ترس و ناشناخته بودن را نیز می‌دهد. هر کدام از این رنگ‌ها در صورتی که با رنگ‌های دیگر به کار برده نشوند، خیلی سرد و خشک به نظر می‌رسند. ترکیب رنگ سفید و سیاه که توسی است حس آرامش و کسل کننده‌ای را منتقل می‌کند.

منظور از هماهنگی رنگ ها چیست؟

منظور از هماهنگی رنگ ها، معمولا قضاوت در مورد اثر و عملکرد متقابل دو یا چند رنگ است. اغلب از نظر مردم رنگ های هماهنگ رنگ هایی هستند که از یک خانواده باشند یا درعین تنوع، با جلوه یکسانی خودنمایی کنند. یا رنگ ها بدون کنتراست (تضاد) در مجاور هم قرار گیرند. به طور کلی، عنوان هماهنگی یا عدم هماهنگی تنها برخاسته از احساس انسان است که به صورت مطلوب بودن یا نبودن و جذاب بودن یا نبودن مطرح می شود.

 روانشناسی رنگ‌ها به چه معناست؟

روانشناسی رنگ به معنی مطالعه تأثیرگذاری رنگ‌های موجود در محیط بر ذهن و حالات روحی افراد است. البته این علم، یک شاخه جداگانه از روانشناسی نیست بلکه در میان زیرمجموعه‌های مختلف روانشناسی، می‌تواند بخشی از روانشناسی شناختی باشد.
با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف با جنسیت، سن و فرهنگ مختلف فرق می‌کند، امّا بیشتر رنگ‌ها دارای معنی و تاثیر یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. برای مثال رنگ‌هایی که در طیف قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این طیف دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است.

روانشناسی رنگ‌ها و مطالعه رنگ‌ها به عنوان عواملی که بر رفتار و واکنش‌های افراد تاثیر می‌گذارند، اهمیت و جذابیت فراوانی دارد تا حدی که بعضی اوقات از تست روانشناسی رنگ‌ها برای شخصیت شناسی از روی رنگ مورد علاقه استفاده می‌شود.

دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ مدرسه معماری داخلی آرت کانر

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ است. مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

پیش نیازهای دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ چیست؟

دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ به هیچ پیش نیازی نیاز ندارد و با توجه به اینکه دوره ها بصورت جامع برگزار می شوند هر آنچه که برای پیش نیاز هنرجو نیاز دارد، داخل خود دوره ها گنجانیده شده است.

چه کسانی می توانند در دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ مدرسه معماری داخلی آرت کانر شرکت نمایند؟

اولین شرط مهم برای موفقیت در یادگیری دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ علاقه می باشد و سن و جنسیت اصلا اهمیت نداند. مواردی مانند سطح توانایی و استعداد اکتسابی اند و همه می توانند در این دوره بدست آیند. تنها میزان علاقه مندی شما تعیین کننده ی موفقیت شما در یادگیری این دوره خواهد بود.

مدرسین دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ مدرسه معماری داخلی آرت کانر چه کسانی هستند؟

اساتید دوره­ های آموزشی مدرسه معماری داخلی آرت کانر همگی به صورت حرفه­ ای در صنعت کاربرد رنگ در طراحی  اماکن اشتغال داشته و از سطح تخصص و دانش بروز در این حوزه برخوردار هستند. تدریس با بهترین کیفیت ممکن برای شما بیان خواهد شد تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

مزایای منحصر به فرد دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ چیست؟

مزایای این  دوره و خدمات مدرسه معماری داخلی آرت کانر به هنر آموزان در پایان دوره به شرح زیر می باشد:

مشاوره و پشتیبانی بعد از اتمام دوره .
دوره  کاملا علمی و حرفه ای بدون نیاز به زمینه قبلی کاری یا آموزشی .
بدون نیاز به کارگاه یا سرمایه زیاد .
دعوت به همکاری از دانشجویان برتر هر دوره .
اعطای مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ( قابل تایید و ترجمه قوه قضاییه )

دوره آموزشی غیر حضوری جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ به چه صورتی است؟

امکان آموزش غیر حضوری دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ برای دیگر شهرستانی های عزیز و یا افرادی که در گرگان سکونت دارند و به علت مشغله توان حضور در کلاس ها را ندارند در نظر گرفته شده است. پکیج آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ شامل دوره های نرم افزاری و به صورت دی وی دی و همچنین جزوات آموزشی برگرفته از سرفصل های آموزشی  می باشد. این پکیج به وسیله پست برای هنرجویان عزیز ارسال می گردد. به این صورت که هنرجویان می توانند در صورت داشتن هر گونه ایرادی از طریق سایت و تلفن مشکلات خود را رفع کنند و اینکه ماهانه یک جلسه حضوری برای رفع اشکال داشته باشند .

لازم به ذکر است که در پایان دوره با ارائه پروژه توسط هنرجو، امکان ارائه تمامی مدارکی که به دوره های حضوری تعلق می گیرد، خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه ای که هنرجویان بابت دوره دکوراسیون غیر حضوری پرداخت خواهند کرد کمتر از دوره حضوری خواهد بود. و تمامی مزایای دوره های حضوری را نیز کمابیش دارا است علاوه بر اینکه از لحاظ زمانی هنرجو کاملا آزاد بوده و می تواند در هر زمانی که تمایل دارد به مطالعه بپردازد.

بازار کار جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ در ایران چگونه است؟

دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ برای کسانی که کار خوب، درجه یک و علمی انجام می دهند می تواند عالی باشد. اما برای کسانی که صرفا کپی کاری می کنند بازار کار خوبی نیست. همانطور که در ابتدا گفتیم این رشته دائما در حال پیشرفت است و شما می تواند روی آن حساب باز کنید. در بازر کار این رشته هم می توانید به صورت مستقل فعالیت کرده و در یک شرکت استخدام شوید. این رشته از رشته های پرطرفدار در خارج از کشور نیز می باشد و بازر کار خوبی هم دارد.

گواهی پایان دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ مدرسه معماری داخلی آرت کانر

مدرک دوره آموزشی تخصصی دکوراسیون داخلی مدرسه معماری آرت کانر، قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. همچنین هنرجویان می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

سرفصل های دوره آموزشی جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ مدرسه معماری داخلی آرت کانر به شرح زیر می باشد :

* آشنایی با انواع الگوهای کنتراست
* اصول ترکیب بندی رنگ ها
*  ساختن انواع نوار تنالیته رنگی
*  آشنایی با رنگ های مکمل
*  ساختن الگوهای رنگی مختلف

گذراندن دوره جامع رنگ شناسی و کارگاه ساخت رنگ باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های رنگ شناسی را با توجه به کاربری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به رنگ شناسی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیک های عملی رنگ شناسی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.