مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09114617797 دوشنبه , 7 بهمن 1398 , 00:13 | +0330

دوره تخصصی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی فرایندی جهت شکل بخشیدن به فضای داخلی از طریق دستکاری در حجم های موجود ، کف ، سقف ، دیوارها و یا حتی بدون دستکاری در حجم ها و صرفا جهت بهبود عملکرد فضا است.

در یک جمله طراحی داخلی هنر و دانش درک رفتار انسانهاست ، جهت ایجاد فضاهای کاربردی با حداکثر بازدهی در داخل ساختمان هایی که معماران طراحی کرده اند.

شاید بتوان گفت طراحی داخلی کاربردی ترین هنری است که بشر به خود شناخته

طراحی داخلی با استفاده از عناصر و مولفه های مختلف معماری ، کارآمدترین فضای ممکن را به زیباترین و دلپذیرترین شکل ممکن می آفریند. فرایندی که از معماری آغاز و به دکوراسیون داخلی ختم میشود.

معماری داخلی حلقه اتصال میان معمای و طراحی داخلی است

طراحی داخلی علاوه بر آشنایی کامل با رشته مادر یعنی معماری ، جهت خلق طرحی منطبق با نیاز رفتاری و عملکردی محیط و کاربران آن، نیازمند احاطه کامل بر روانشناسی محیط است . و همچنین او علاوه بر تسلط بر فنون طراحی ، بدون تسلط کامل به دانش هایی از قبیل ارگونومی ، رنگ شناسی، نورپردازی، مصالح شناسی و ... هرگز نمی تواند در کار خود فردی موفق باشد.

معماری داخلی حلقه اتصال میان معمای و طراحی داخلی است. این رشته از طرفی همانند معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر سازنده آن سرو کار دارد ئو از طرفی مانند طراحی داخلی برفضاهای داخلی تاکید می کند.

حوزه های کاری رشته معماری داخلی چیست؟

بسته به کاربری تعریف شده و یا خواسته شده بنا، تفکیک فضاهای داخلی بنا یا اثر معماری به فضای مختلف از قبیل اتاق کار، اتاق خواب ، پذیرایی ، آشپزخانه و مانند اینها در کاربری مسکونی ؛ یا اتاق مدیر ، اتاق انتظار ، سالن کنفرانس و ... در کاربری اداری ؛ و به همین ترتیب کاربری های تجاری ، خدماتی ، نمایشگاهی و موارد مشابهی که غالبا تفکیک ریز فضاهایشان با استفاده از مولفه و سقف و دیوارها صورت میپذیرد ، در حوزه کاری رشته معماری داخلی است.

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های :

  • رنگ در معماری داخلی
  • نور در معماری داخلی
  • دکوراسیون
  • فنگ شویی

و همچنین کارگاه های مرتبط :

  • چوب و رزین
  • اپوکسی
  • سقف های کهکشانی

و دوره بلند مدت معماری داخلی می باشد .
 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید