آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - یکشنبه , 19 مرداد 1399 , 10:29 | +0430

دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه

 

دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه : پتینه هنر خلاقانه ای است که با تغییر رنگ و شکل اجسام، حس قدیمی بودن ، مدرن بودن، ترک و … را القا می کند. فنون پتینه قابل اجرا بر روی طرح های مدرن و سنتی است و هیچ تفاوتی از این نظر وجود ندارد. هنرمند پتینه کار می تواند، طرح های سنتی را به شیوه ای هماهنگ با دکوراتیو امروزی اجرا کرده و زیبایی بیشتری به دکوراسیون ببخشد. طرح های پتینه در اندازه ها و ابعاد مختلف قابل اجرا است و از این نظر محدودیتی وجود ندارد.

پتینه چیست ؟

پتینه یعنی هنر کهنه کردن فضای یک خانه،  پتینه کاری به هنرمند و دکوراتور اجازه میدهد که اشیاء و محیط را به طرز کلاسیک دیزاین و طراحی نموده حال و هوای فضا را قدیمی و کهنه نشان دهد.

انواع پتینه ها

پتینه ها انواع مختلفی دارند مثل پتینه ترک، پتینه سفال که به منظور درست کردن تابلو استفاده می شود و … که به طور کلی به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

 • * پتینه های کلاسیک
 • * انتیک کاری
 • * مدرن
 • * پلاستر و برجسته
 • * کهنه کاری
 • * و از نظر سطحی شامل شیشه، سفال، دیوار، فلز، چوب و مجسمه و… می شود.

اهمیت آموزش پتینه در دکوراسیون داخلی

در هنر پتینه به ایجاد بافت های زیبا در دکوراسیون داخلی می پردازند و استفاده از آن سبب ایجاد یک ظاهر جذاب و چشم نواز می گردد. تکنیک پتینه کاری به نوعی کهنه کاری در طراحی داخلی اشاره دارد و در این شیوه رنگ ها به صورت کهنه نگاری در دکوراسیون داخلی به کار می روند. پتینه کاری یک تکنیک مناسب برای تزیین دیوار منزل می باشد که با استفاده از آن می توان یک دیوار بی رنگ و روح را با جلوه ای بسیار زیبا تزیین کرد.
پتینه کاری یکی از هنرهای مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که با استفاده از آن می توان از تکنیک کهنه کاری برای تزیین دیوار منزل استفاده کرد و در نقاشی ساختمان کاربرد بسیار زیادی دارد. نمونه های منحصر به فردی از پتینه کاری را می توانید بر روی دیوارهای کاخ ها و منازل قدیمی مشاهده کنید؛ زیرا پتینه کاری یکی از هنرهای با قدمت و مناسب برای ایجاد پوشش در دیوار منازل به شمار می رود.

پتینه کاری در دکوراسیون داخلی منزل را می توانید در دو سبک کلاسیک یا مدرن مورد استفاده قرار دهید. پتینه دارای تنوع بسیار زیادی می باشد که با استفاده از آن می توانید یک دکوراسیون بسیار شیک و منحصر به فرد را ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید به جای استفاده از رنگ های ساده در طراحی دکوراسیون داخلی، از تکنیک های پتینه کاری بهره ببرید. تنوع رنگ و طرح در  تکنیک پتینه کاری، آن را به یک هنر کاربردی در طراحی داخلی تبدیل کرده است. در حین انجام پتینه کاری به آسانی می توانید ترک ها و موج های دیوار را پوشش داده و دیوارهای گچی را به زیبایی جلوه دهید.

خرید پکیج  آموزش تصویری تکنیک های پتینه

هنر پتینه استفاده ای خلاقانه از رنگ ها و ترکیب رنگ هاست که به کار بعد و عمق می بخشد.القای حس برجستگی و فرورفتگی با دستان هنرمند پتینه کار امکان پذیر است.پتینه کاری هنر انسان های خلاق است که با آموزش و شناخت رنگ ها توانسته اند شکل و رنگ جدیدی را به وجود آورده و در عین مدرنیزه بودن،حس سنت و قدیمی بودن را به بیننده القا کنند.
دردوره آموزشی پتینه شما بدون داشتن پیش زمینه هنری با هنر پتینه کاری آشنا می شوید و بسادگی می توانید آثار زیبایی را خلق نمایید.
سر فصل های آموزشی در  پکیچ آموزش تصویری تکنیک های پتینه
1. آموزش تکنیک پتینه روی دیوار
2. آموزش تکنیک پتینه روی مجسمه
3. آموزش تکنیک پتینه روی شومینه
4. آموزش تکنیک پتینه با ورق طلا

دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه . آموزش پتینه . مدرسه معماری

مزایای آموزش پتینه و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی چیست؟

 • با آموزش پتینه، می توانید از دوام بسیار زیاد این سبک و مقاومت آن در برابر آب بهره برده و یک طراحی دکوراسیون بی نظیر و ضد آب را به انجام برسانید.

 • علاوه بر آن تمیز کردن پتینه نیز بسیار آسان می باشد. اگر احساس می کنید طراحی داخلی منزل شما قدیمی و کلاسیک شده است، می توانید برای ایجاد یک ظاهر زیبا و جذاب از تکنیک های خلاقانه پتینه کاری بهره برده یک ظاهر دلپذیر در طراحی داخلی منزل خود ایجاد کنید.

 • تکنیک پتینه کاری یک از بهترین شیوه ها برای طراحی دکوراسیون سقف و دیوارها می باشد و در صورت آسیب دیدن طرح های پتینه به آسانی می توانید این طراحی ها را بازسازی و ترمیم کنید.

 • پیاده سازی پتینه در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار سریع انجام می گیرد و در حین انجام کار بوی نامطبوع در محیط پرکنده نمی شود. این ویژگی نیز یکی دیگر از مزایای بی نظیر پتینه کاری در دکوراسیون داخلی می باشد.

 • پتینه کاری یک هنر بسیار مقرون به صرفه است و یک جایگزین مناسب برای رنگ های ساده و هم چنین کاغذ دیواری به شمار می رود. هزینه پایین و کیفیت مناسب از دیگر ویژگی های این هنر می باشد که آن را به یک تکنیک محبوب و پرکاربرد تبدیل کرده است.

نقاشی دکوراتیو چیست؟

نقاشی دکوراتیو گاهی با پتینه کاری به اشتباه گرفته می شود. در حالی که نقاشی دکوراتیو به معنای انتخاب رنگ های متنوع و متناسب با روحیات و کارکرد محیط و وسایل و لوازم یک فضا است که با تکنیک های حرفه اجراء و پیاده سازی می شود و موجب حیات فرم ها و قالب های بی جان در معماری داخلی می شود.

چه رابطه ای بین پتینه با نقاشی دکوراتیو وجود دارد؟

پتینه که ( در زبان انگلیسی Patina اطلاق شده است ) به زنگار ( رسوب سبز رنگ یا قهوه ای که سمی بوده و در اثر مرور زمان بر روی ساخته های مسی یا مفرغی ایجاد می شود )؛ نامیده شده است .پتینه کاری به معنای کهنه کاری سطوح و اشیاء و احجام است که به منظور آنتیک ( قدیمی، عتیقه، با ارزش ) نشان دادن موضوعات پتینه شده به کار می رود و تنها آن بخش از تکنیک های نقاشی دکوراتیو را شامل می شود که در آن کهنه کاری صورت گیرد.

مواد و وسایلی که در نقاشی دکوراتیو به کار می رود :

مواد: هنرمند نقاش دکوراتیو برای انجام نقاشی نیاز به مواد اولیه مانند رنگها؛ خمیرها، حلال ها و بعضا متریال های دکوراتیو دارد که این مواد از نام و برند های مختلفی برخوردارند. برای یک هنرمند نقاش دکوراتیو تفاوتی نمی کند از چه جنس رنگی اعم از روغنی یا آکرولیک استفاده کند لیکن قطعا او به جدیدترین یافته ها و دست آوردهای روز در ارایه مواد دکوراتیو آگاهی کامل خواهد داشت و بدیهی است که نوع مواد و مرغوبیت و کیفیت آنها رابطه مستقیمی با قیمت خواهد داشت و بعضا جلوه کار را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد .

مواد حرفه ای و دارای کیفیت بالا برای نقاش دکوراتیو هم سخت در دسترس قرار می گیرد و هم قدری گران است و نیز بسیار متنوع ؛ و برای هنرمند بسیار مطلوب است که کارفرما در این زمینه با او همفکری داشته باشد و صد البته انتخاب نهایی با مشتری است .
 وسایل: یکی از مهمترین و اصلی ترین مولفه های  اجرایی در هر کاری ابزار کار می باشد.  تا جایی که گفته شده است این ابزارها هستند که مجری را توانا می سازنند. ایزارهای حرفه ای در کار نقاشی دکوراتیو به دلیل فانتزی بودن و خاص بودنشان بسیاردور از دسترس هستند، این وسایل عمدتا وارداتی بوده و تولید داخلی ندارد و بیشتر در کشور آلمان و امریکا و ایتالیا تولید می شود و معمولا در بیش از یک پروژه هنرمند نقاش دکوراتیو را همراهی نمی کنند.

وسایل کار نقاشی دکوراتیو عبارتست از :

 • انواع قلم موها
 • رولها
 • کاردک ها
 • برس های مخصوص
 • اسفنج های دریایی و مصنوعی
 • پارچه های تهیه شده از پوست حیوانات
 • شانه ها
 • ریسمانها و ابزار خاص برای ایجاد نقوش که همگی کاملا حرفه ای بوده و کاربرد عمومی مطلقا ندارد.

پایه کار در نقاشی دکوراتیو شامل چه مواردی است؟
پایه کار در نقاشی دکوراتیو عبارتست از موضوعی که روی آن نقاشی می شودو شامل . :
الف – متریال و جنس پایه کار : مهم نیست و بر روی هر متریالی امکان اجراء نقاشی دکوراتیو فراهم است ، پس ممکن است ما فلزات ، سنگها ، کاشی ها و سرامیکها، کابینتها وسایل و ابزار منزل از هر جنسی حتی پارچه و نیز حتی لوازم آشپزخانه را برای اجراء نقاشی دکوراتیو پیشنهاد کنیم . البته مواد و وسایل و ابزار اجرایی هر متریالی با دیگری متفاوت است و مهارت اجرایی هر یک از موارد جداگانه است که هنرمند نقاشی دکوراتیو به آن اشراف دارد .

ب – محل قرار گیری پایه کار : در نقاشی دکوراتیو مهم نیست و بر روی سقف ، کف ، دیوارها ، ستونها و سایر مواضع قابل اجراء می باشد .

ج – شکل پایه کار و هندسه : آن برای اجرای نقاشی دکوراتیو از اهمیتی برخوردار نیست و مشکلی برای هنرمند نقاش دکوراتیو ایجاد نمی کند .

د – نقش پایه کار در محیط پروژه : آن هر چه باشد نقاش دکوراتیو برای آن طرحی ویژه خواهد داشت اگر پایه کار نقش درب ها، پنجره ها، چارچوبها، ابزارها، ستونها و حتی اکسسوریها را بازی کند؛ برای هنرمند نقاش دکوراتیو مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ه – ابعاد پایه کار در اجراء نقاشی دکوراتیو : این مورد از اهمیت کمی برخوردار است. و مشکل و محدودیت برای اجراء نقاشی دکوراتیو نخواهد بود.

دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه . مدرسه معماری . بسته آموزشی پتینه

دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه مدرسه معماری داخلی آرت کانر

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه  است. مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

پیش نیازهای دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه چیست؟

دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه به هیچ پیش نیازی نیاز ندارد و با توجه به اینکه دوره ها بصورت جامع برگزار می شوند هر آنچه که برای پیش نیاز هنرجو نیاز دارد، داخل خود دوره ها گنجانیده شده است.

چه کسانی می توانند در دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه مدرسه معماری داخلی آرت کانر شرکت نمایند؟

اولین شرط مهم برای موفقیت در یادگیری دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه علاقه می باشد و سن و جنسیت اصلا اهمیت نداند. مواردی مانند سطح توانایی و استعداد اکتسابی اند و همه می توانند در این دوره بدست آیند. تنها میزان علاقه مندی شما تعیین کننده ی موفقیت شما در یادگیری این دوره خواهد بود.

مدرسین دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه مدرسه معماری داخلی آرت کانر چه کسانی هستند؟

اساتید دوره­ های آموزشی مدرسه معماری داخلی آرت کانر همگی به صورت حرفه­ ای در صنعت تابلوهای دکوراتیو و پتینه  اشتغال داشته و از سطح تخصص و دانش بروز در این حوزه برخوردار هستند. تدریس با بهترین کیفیت ممکن برای شما بیان خواهد شد تا بتوانید بیشترین بازدهی را داشته باشید.

مزایای منحصر به فرد دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه چیست؟

مزایای این  دوره و خدمات مدرسه معماری داخلی آرت کانر به هنر آموزان در پایان دوره به شرح زیر می باشد:

مشاوره و پشتیبانی بعد از اتمام دوره.
دوره  کاملا علمی و حرفه ای بدون نیاز به زمینه قبلی کاری یا آموزشی.
بدون نیاز به کارگاه یا سرمایه زیاد.
دعوت به همکاری از دانشجویان برتر هر دوره .
اعطای مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ( قابل تایید و ترجمه قوه قضاییه )

دوره آموزشی غیر حضوری تابلوهای دکوراتیو و پتینه به چه صورتی است؟

امکان آموزش غیر حضوری دوره آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه برای دیگر شهرستانی های عزیز و یا افرادی که در گرگان سکونت دارند و به علت مشغله توان حضور در کلاس ها را ندارند در نظر گرفته شده است. پکیج آموزشی تابلوهای دکوراتیو و پتینه شامل دوره های نرم افزاری و به صورت دی وی دی و همچنین جزوات آموزشی برگرفته از سرفصل های آموزشی  می باشد. این پکیج به وسیله پست برای هنرجویان عزیز ارسال می گردد. به این صورت که هنرجویان می توانند در صورت داشتن هر گونه ایرادی از طریق سایت و تلفن مشکلات خود را رفع کنند و اینکه ماهانه یک جلسه حضوری برای رفع اشکال داشته باشند .

لازم به ذکر است که در پایان دوره با ارائه پروژه توسط هنرجو، امکان ارائه تمامی مدارکی که به دوره های حضوری تعلق می گیرد، خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه ای که هنرجویان بابت دوره دکوراسیون غیر حضوری پرداخت خواهند کرد کمتر از دوره حضوری خواهد بود. و تمامی مزایای دوره های حضوری را نیز کمابیش دارا است علاوه بر اینکه از لحاظ زمانی هنرجو کاملا آزاد بوده و می تواند در هر زمانی که تمایل دارد به مطالعه بپردازد.

بازار کار تابلوهای دکوراتیو و پتینه در ایران چگونه است؟

این هنر در حال حاضر به یکی از محبوب ترین و رایج ترین تکنیک های هنری تبدیل شده است و با آموزش این هنر می توانید از این تکنیک برای ایجاد دکوراسیون تزیینی بسیار زیبا و منحصر به فرد در طراحی داخلی استفاده کنید. کسب دانش و تخصص در رشته تابلوهای دکوراتیو و پتینه موجب پیشرفت شما در این حرفه می گردد. با کسب مهارت و تجربه کافی در رشته تابلوهای دکوراتیو و پتینه می توانید به شهرت برسید و فرصت های بیشتری برای کسب و کار را برای خودتان رقم بزنید.

با آموزش حرفه ای تابلوهای دکوراتیو و پتینه و رعایت اصول و قواعد مربوط به این رشته به آسانی می توانید از بازار پر رونق این کسب و کار بهره ببرید. امروزه فعالیت در حوزه طراحی داخلی رونق بیشتری پیدا کرده است و به دلیل تنوع بسیار زیاد تکنیک های پتینه کاری بسیاری از افراد علاقمند به استفاده از این هنر در فضای داخلی منزل خود می باشند. بنابراین رمز موفقیت در این حرفه، فعالیت بیشتر و کسب مهارت در این رشته هنری می باشد. شما باید به عنوان یک هنرمند با تجربه در رشته تابلوهای دکوراتیو و پتینه، طرح متنوع و زیبایی را ارائه دهید تا به این ترتیب بتوانید در بازار کار این رشته به فعالیت حرفه ای بپردازید و با دریافت پروژه های بیشتر در این رشته، درآمد بیشتری را به دست آورید.
فعالیت حرفه ای در رشته تابلوهای دکوراتیو پتینه و انجام پروژه ها با بالاترین سطح کیفیت، اسرار موفقیت در این هنربه شمار می روند.

گواهی پایان دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه  مدرسه معماری داخلی آرت کانر

مدرک دوره آموزشی تابلو دکوراتیو و پتینه مدرسه معماری آرت کانر، قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. همچنین هنرجویان می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

 هدف مجموعه آرت کانر برگزاری دوره های تخصصی معماری داخلی بصورت دوره های کوتاه مدت [ ورکشاپ ] و دوره های بلند مدت [ ترمی ] در استان گلستان و شهر گرگان است تا بتواند در این راستا به کیفیت معماری داخلی بیافزاید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.