آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - یکشنبه , 4 آبان 1399 , 14:49 | +0330

علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی

23/مهر/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی : بسیاری از کسانی که به اجرای نما کف پوش رزینی مشغول هستند و یا افرادی که از این نوع کفپوش ها در محل کار و یا محیط های مختلف اطراف خود استفاده نموده اند، با مشکل باد کردن کفپوش رزین اپوکسی مواجه می شوند و علت بادکردن کفپوش رزین اپوکسی از زیر پوستر را جویا می شوند، اگر می خواهید بدانید علت بادکردن کف پوش رزین اپوکسی از زیر پوستر و ایجاد حباب های ریز و درشت به صورت قارچ گونه در سراسر سطح چیست تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا برای شما  علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی را مورد بررسی قرار دهیم.

کفپوش رزین اپوکسی چیست و در کجاها کاربرد دارد؟

کفپوش های رزینی گزینه مناسبی برای انواع صنایع (صنایع غذایی، صنایع دارویی، کارخانه های ماشین سازی و ...) هستند؛ چراکه این کفپوش ها بسیار پایدار و ایمن بوده و در عین حال طول عمر بالایی دارند. این کفپوش ها علاوه بر زیبایی ظاهری، به راحتی تمیز می شوند و مقاومت خوبی در برابر خرابی ها از خود نشان می دهند.رزین اپوکسی یک ماده ترمودینامیکی با پایداری بالاست و بهترین گزینه برای محل هایی است که نیازمند کف با خاصیت رسانایی الکتریکی هستند.

کاربرد کفپوش‌ رزین اپوکسی​​​​​​​

 • کفپوش کف انواع کارخانجات و کارگاه‌ها
 • روکش کف مجتمع تجاری و مراکز خرید
 • کفپوش کف پارکینگ ها
 • روکش کف انبارها
 • کفپوش بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها
 • روکش کف کارخانجات صنعتی سنگین شبیه کارخانه فولاد و سیمان
 • کفپوش و روکش در سالن‌های مختلف پمپصنعت نفت و گاز و پتروشیمی
 • کفپوش کف کارخانه های کاغذ سازی
 • کف سالن نیروگاه ها
 • کف راه روهای فرار در هنگام آتش سوزی

علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی . آموزش رزین

علت باد کردن کف پوش رزین اپوکسی

باید بگویم که باد کردن کف پوش رزین اپوکسی دلایل مختلفی دارد که از جمله این دلایل می توان به حبس شدن هوا در بین مواد تشکیل دهنده کفپوش اپوکسی حین ترکیب شدن جزء A و B بوسیله میکسر را نام برد. یکی دیگر از علت های باد کردن کف پوش رزین اپوکسی از زیر پوستر انجام روکش در دمای پایین می باشد. زیرا دو جزء این مخلوط داراری ویسکوزیته بالایی می باشند.

آیا جنس نامرغوب در باد کردن کفپوش رزین اپوکسی تاثیر دارد؟

برخی از کارشناسان و مجریان کف پوش های رزین اپوکسی تاثیر جنس نامرغوب در باد کردن اپوکسی را انکار می کنند .و تماما بادکردن کفپوش را به دیگر عوامل ربط می دهند اما باید به شما صراحتا اعلام کنیم .که تاثیر جنس نامرغوب در باد کردن کفپوش اپوکسی غیر قابل انکار و چشم پوشی می باشد.

از مهم ترین عوامل ایجاد تاول و حفره در کفپوش های اپوکسی کیفیت بتون و منافذ موجود در آن می باشد.به همین دلیل استفاده از متریال با کیفیت و همچنین استفاده از پرایمر مناسب و آب بندی بتون می تواند  در کاهش احتمال وقوع این مشکل بسیار مفید باشد. امکان حبس هوا در دمای پایین در میان آنها زیاد است ، به همین دلیل باید قبل از انجام روکش مواد مجددا گرم شوند ، تا امکان باد کردن کفپوش اپوکسی از زیر روکش کاهش یابد.

باد کردن کف پوش رزین اپوکسی چه معایبی دارد؟

از جمله معایبی که بادکردن کف پوش رزین اپوکسی دارد آن است که این حباب های ایجاد شده پس از مدتی به شکل تاول مانند بر روی سطح پوسته بیرونی یا پوستر روی کفپوش های اپوکسی ظاهر می شوند و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار می دهند.

از جمله دیگر معایب باد کردن کفپوش اپوکسی می توان به صدمه زدن این حباب ها به پوستر اشاره نمود، زمانی که این حباب ها بخواهند از زیر پوستر خارج شوند باید بخشی از پوستر آسیب ببیند و حفره ای بر روی پوستر ایجاد گردد تا امکان خروج آنها میسر گردد.

آموزش رزین . علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی

چگونه مانع باد کردن کف پوش رزین اپوکسی شویم؟

بسیاری از افراد درباره از بین بردن باد رزین اپوکسی از ما سوال می کنند و می پرسند حال که مشکل باد کردن کفپوش اپوکسی ایجاد شده است چگونه آن را حل کنیم؟ متاسفانه باید بگویم که راه حلی برای از بین بردن باد کردن کفپوش اپوکسی پس از اجرا وجود ندارد و باید پیش از اجرای کفپوش اپوکسی به این مساله توجه نمایند و با اجرای درست مراحل کفپوش اپوکسی مانع از بروز این مشکلات شوند. برای مثال نباید دور میکسری که برای ترکیب جزء A و B استفاده می شود بیش از 600 دور بر دقیقه باشد و دور مناسب برای ترکیب مواد 300 تا 500 دور است تا اجزای تشکیل دهنده کاملا به صورت یکنواخت ترکیب گردند.

جه دلایلی موجب باد کردن کف پوش رزین اپوکسی می شوند؟

 • مخلوط نشدن درست دو جزء
 • استفاده از مواد اولیه ی نامرغوب
 • وجود ترک در سطح زیزین
 • وجود الودگی در سطح زیرین کار
 • دقت و هنر نصاب

مخلوط نشدن درست دو جزء

مخلوط رزین/ هاردنر: باد کردن سطح کف پوش، چسبندگی زیاد و صاف و مرتب نشدن خروجی کار ازجمله مشکلاتی هستند که پس از پایان اجرای کف پوش رزین اپوکسی نمایان می شوند و دلیل عمده بروز آنها به خاطر ترکیب اشتباه رزین و هاردنر است:

 • ترکیب اشتباه یا غیردقیق مقدار و اجزا
 • بخوبی مخلوط نکردن مواد یا مخلوط نکردن بمدت کافی

خوب مخلوط و ترکیب نشدن اجزای تشکیل دهنده ی کفپوش اپوکسی و از همه مهمتر عدم تنظیم سرعت میکسر می تواند عمل غیر یک نواختی کفپوش اپوکسی و در نهایت باد کردن سطح روی کار را به همراه داشته باشد.

آموزش رزین . علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی

استفاده از مواد اولیه ی نامرغوب

نه تنها در بحث اجرای کف پوش رزین اپوکسی بلکه در تمام پروزه ها و کار ها استفاده از مواد نامرغوب پیامدهای ناخوشایندی در نتیجه کار به همراه خواهد داشت .عدم استفاده از مواد اولیه خوب و با کیفیت در پروسه ی تولید و اجرای کف پوش رزین اپوکسی باعث ایجاد حباب در سطح کار خواهد شد.

وجود ترک در سطح زیزین

ترک خوردگی و غیر استاندارد بودن صافی زیر کار نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند کیفیت کار اجرای کفپوش اپوکسی را پایین بیاورد. مجموعه معماری آرت کانر تمام تحقیق و پژوهش و تجربه های خود را در قالب مقالات آموزشی برای علاقه مندان  در این زمینه ارائه داده است. شما می توانید با مراجعه به سایت آکادمی معماری آرت کانر مشکلات خود را برطرف نمایید.

وجود آلودگی در سطح زیرین کار

آلودگی های بسیار زیاد مانند روغن و پاک نکرن آنها یکی از مهم ترین عواملی است که موجب میشود خروجی پروژه اجرای کفپوش اپوکسی موفقیت آمیز نباشد.

دقت و هنر نصاب

کیفیت کار نصاب نیز در تمیز بودن کار نصب کف پوش های رزین اپوکسی بسیار تاثیرگذار است. به عبارتی دیگر اگر تمام عوامل نام برده شده در این مقاله را با دقت تمام رعایت کنید اما از نصاب بی تجربه استفاده کنید در نهایت نباید منتظز ارائه یک کار تمیز و موفق از سوی او باشید.

اموزش رزین .علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسی

کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش سازه های چوب و رزین(وودگلس) ، است . آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری کارگاه سازه های چوب و رزین(وودگلس) به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند ، پس از پایان دوره ، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند

سر فصل های آموزش دایموندگلس شامل :

✨ قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات .
✨ آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی .
✨ آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی .

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه برگزاری دوره های آموزشی زیورآلات رزینی اپوکسی در آکادمی معماری آرت کانر با ما تماس بگیرید

 


برچسب ها: آموزش رزین اپوکسی کفپوش آموزش کفپوش اپوکسی آموزش کفپوش سه بعدی آموزش رزین اپوکسی Cause of blowing epoxy resin flooring علت باد کردن کف پوش رزین اپوکسی آموزش رزین علت باد کردن کف پوش رزین کفپوش رزین اپوکسی چیست کاربرد کفپوش‌ رزین اپوکسی​​​​​​​ علت باد کردن کفپوش رزین اپوکسیدیدگاه
دیدگاه شما :