مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09355528829 جمعه , 16 خرداد 1399 , 00:49 | +0430

8 نکته در مورد نورپردازی اتاق نشیمن

2/آبان/1398 نورپردازی - مقالات بدون دیدگاه

8 نکته در مورد نورپردازی اتاق نشیمن : اتاق نشیمن در هر خانه به طور هم زمان چندین کار را انجام می دهد. این می تواند مهمان میزبان ، تماشای تلویزیون ، گپ و خواندن باشد. این دلیل اصلی اهمیت ساخت چند منظوره این اتاق بسیار مهم است. محل صحیح سوئیچ ها و هر پریز نیز مهم است.

نورپردازی عمومی در اتاق نشیمن

در بیشتر موارد ، از نورپردازی عمومی در اتاق نشیمن استفاده می شود که قسمت اصلی اتاق مکانی برای مهمانان باشد. این نیاز به یک لوستر ، چراغ های آویز تک لوله و سایه دارد. مطابق با اندازه اتاق ، انتخاب لامپ برای سقف مهم است. در عین حال ، فضای داخلی و سلیقه آنها را در نظر می گیرند. محل قرارگیری باید مرکز هندسی سقف باشد. در بعضی موارد ، لامپ مستقیم برای غذا خوردن در بالای میز نصب می شود.

لوسترهای کلاسیک اکنون محبوب ترین هستند. آنها در ارتباط با ظهور نوآوری های فنی بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال ، بعضی از آنها برای تغییر جهت شار نور ، وسایل مخصوص سقف را دارند.

نورپردازی محلی در اتاق نشیمن

برای آسانتر نمودن برخی جزئیات داخلی و انجام منطقه بندی نور ، از نورپردازی محلی در اتاق نشیمن استفاده می شود.در این نوع نورپردازی دیگر اتصالات سقفی وجود ندارد. محل تفریحی خانواده باید به نورپردازی محلی مجهز شود. از این گذشته ، در اتاق نشیمن اغلب کتاب می خوانند ، در محافل خانوادگی ارتباط برقرار می کنند و عصر می گذرانند. برای حداکثر راحتی ، باید یک روشنایی محلی مناسب را انتخاب کنید. 
نور نرم و کم نور باید به محلی که تلویزیون در آن قرار دارد هدایت شود. اگر اتاق شومینه دارد ، بهتر است از لامپ های میز پیشرفته استفاده کنید.  

نورپردازی نقطه ای در اتاق نشیمن

از نقاشی ، تصویر اصلی و سایر اشیاء هنری غافل نشوند ، از نورپردازی نقطه ای در اتاق نشیمن استفاده می کنید که این امر بر زیبایی آنها تأکید می کند. همچنین ، نورافکن می تواند نقش روشنایی اضافی را ایفا کند. یکی از انواع نورپردازی لکه ای نقطه ای است. طراحی آن می تواند یک یا چند لامپ را در خود جای دهد.شما می توانید برای تاکید بر روی بخشی از خانه خود از نورپردازی نقطه ای استفاده نمایید.

8 نکته در مورد نورپردازی اتاق نشیمن

در نورپردازی اتاق نشیمن اصولا باید به میز ناهار خوری ، صندلی ها ، محل استراحت ، جایی که یک مبل و تلویزیون در آن قرار دارد ، توجه ویژه ای داشته باشید.
ممکن است مناطق بیشتری وجود داشته باشد که ارزش توجه داشته باشند ، همه اینها به اولویت شما بستگی دارد. و فقط به منظور برجسته یا تاریک کردن آنها ، از روشنایی عمومی ، محلی و تزئینی استفاده می کنند.
 
  1. اگر دیوارهای اتاق نشیمن از رنگهای پاستلی بوده و مبلمان به رنگهای روشن ساخته شده باشد ، در آن صورت اتاق بدون لامپهای اضافی روشن خواهد بود.
  2. انواع مختلف نورپردازی اتاق نشیمن به اوزونیز کردن یک اتاق کمک خواهد کرد. برای این کار از چراغ های تزئینی و چراغهای روشنایی استفاده کنید. در محلی برای ناهار خوری بهتر است لوستر اصلی را آویزان کنید.
  3. اگر می خواهید در اتاق نشیمن یک سبک مینیمالیستی درست کنید ، پس از آن یک لامپ فلزی گرد کمک می کند.
  4. اگر اتاق نشیمن جادار است و دارای سطوح براق زیادی است ، بهتر است یک لوستر بزرگ را آویزان کنید ، که باید در مرکز اتاق قرار گیرد.
  5. اگر اتاق کوچک باشد ، می توان از سه نوع نور استفاده کرد. بنابراین ، می توانید یک اتاق کوچک را به سه قسمت تقسیم کنید: یک اتاق غذاخوری ، یک اتاق نشیمن و یک سالن ورودی.
  6. برای زیبایی اتاق نشیمن ، می توانید لوسترهای کریستالی نصب کنید.
  7.  برای تلویزیون ، نور پس زمینه LED مناسب است که باعث ایجاد جو راحتی می شود.
  8. اتاق تاریک تر ، به نور بیشتری احتیاج دارد.

دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون در گرایش ها و شاخه های مختلف می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

دوره جامع نورپردازی تخصصی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش طراحی نور، نورپردازی و چراغ روشنایی است.مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره روشنایی و نورپردازی اماکن به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره روشنایی و نورپردازی اماکن

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری نور مواجه است.گذراندن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های نورپردازی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به روشنایی و نورپردازی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی نورپردازی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


برچسب ها: تکنیک های نورپردازی دوره روشنایی و نورپردازی اماکن نورپردازی اتاق نشیمن نورپردازی اماکن دوره جامع نورپردازی تخصصی دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان نورپردازی محلی در اتاق نشیمن نورپردازی عمومی در اتاق نشیمن نورپردازی نقطه ای در اتاق نشیمن 8 نکته در مورد نورپردازی اتاق نشیمندیدگاه
دیدگاه شما :