آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 22 مرداد 1399 , 08:03 | +0430

چرا فنگ شویی در چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

7/مرداد/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

چرا فنگ شویی در چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ با توجه به اینکه چیدمان منازل و محل کار به یکی از دغدغه های فکری انسان های امروزی تبدیل شده است . فنگ شویی بحثی بسیار گستره داست و علمی 5 هزار ساله می باشد. که باستانیان چینی از آن برای طراحی شهر ممنوعه استفاده کرده اند .  امروزه از فنگ شویی و انرژی چی در بحث های پزشکی و درمان بیماری ها نیز استفاده می شود . با این تفاسیر در این مقاله می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که چرا فنگ شویی در چین از اهیت ویژه ای برخوردار است؟ و چرا آموزش فنگ شویی در چین تقریبا اجباری است؟

زادگاه فنگ شویی در چین

لنگژنگ زادگاه فنگ شویی در چین می باشد. در این شهر سیستم هماهنگ کردن قوای روحانی و جریان انرژی از طریق چیدمان فضایی ، نیز هست و طبق نظریه‌های فنگ شویی در مبارک‌ترین نقطه قرار دارد. شهر باستانی لنگژنگ با قدمت ۲۳۰۰ ساله، یکی از چهار شهر بزرگ باستانی چین هست. این شهر در شمال شرقی سیچوان قرار دارد و محل پیدایش سال نوی چینی و فانوس چینی هست. زیبایی این شهر باستانی از نظر معماری و فرهنگ اصیل کاملا بکر هست. ساختمان‌های شهر نیز در تطابق کامل با قوانین فنگ شویی ساخته شده اند.

تاریخچه فنگ شویی :

ثابت شده است که فنگ شویی قدمتی بیش از 5 هزار سال دارد . و اینکه خاستگاه آن کشور چین است. اما اینکه از چگونگی شکل گیری دقیق آن مدرک مستند و مشخصی در درسترس نیست . افراد زیادی بر این باور هستند که پادشاه فوهسی در دهکده ای در چین به نام لو زندگی میکرده رودخانه ای که در دهکده جاری بود هر ساله با طغیان خود خسارات زیادی را به مردم و محصولات کشاورزی وارد میکرده .روزی فوهسی که که حل این موضوع و مشکل به دغدغه ذهنی نخست او تبدیل شده بود از بالای کوه مسیر رودخانه رو میبیند و بعد از تلاش میکند با تغییر مسیر رودخانه از طغیان آن جلوگیری کند . با استفاده از همین اصول توانست بسیاری دیگر از مشکلات معیشتی خود و روستاییان را حل کند. پس از گذشت چند سال فوهسی به پادشاهی میرسد و با الهام از همان اصول قوانین جدید تری را طراحی کرده و در ساختمان کاخ های شخصی اش به کار می برد. به همین دلیل او را پایگذار فنگ شویی می نامند اما هنوز سند قطعی بر صحت و سقم این جریان وجود ندارد.

آموزش فنگ شویی . فنگ شویی در چین

فنگ شویی در چین

واژه فنگ شویی در زبان چینی به معنای "باد و آب" است. فنگ شویی، یک فلسفه و فن باستانی در چین است. از قانون فنگ شویی در چیدمان مناسب اشیا خانه، بنای ساختمان های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بر اساس آن، بهترین اثر بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت "چی" پدید آید.

چرا در چین فنگ شویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

با آن که دولت چین این فلسفه را به عنوان نوعی دانش علمی نمی شناسد، اما فنگ شویی همچنان در میان چینی ها در هر کشوری که باشند، متداول و مورد اعتماد است. در چند دهه اخیر با تکیه بر دانش و تجربۀ باستانی فلسفۀ چینی میتوان اظهار داشت که فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون بناهای مسکونی و تجاری خویش روانه سازند . تمامی اصول فنگ شویی از نظر علمی به اثبات رسیده و دارای پشتوانه و استدلال های مستحکمی هستند. اگر مبنای کار را بر روی اصول فنگ شویی استوار نمایید، به راحتی میتوانید زندگی خوبی را تجربه نمایید. به عنوان مثال: استفاده رنگ زرد از دیرباز برای ماشین های راهداری به دلیل ارتباط رنگ زرد با عنصر خاک در علم فنگ شویی است و یا استفاده از رنگ قرمز در سیستم آتش نشانی ارتباط عنصر آتش با رنگ قرمز در علم فنگ شویی می باشد.

فنگ شویی بر این باور است که بشر و فعالیت های آن می بایستی با طبیعت یعنی آسمان و زمین هماهنگ باشد. به طور مثال، یک مسکن باید در جایی مناسب بنا شده و اشیای خانه نیز باید به روشی مناسب در جایی درست قرار بگیرد.
یکی از قدیمی ترین کتاب های چینی در باره فنگ شویی به نام "زانگ شو" آورده است: "چی" با باد پراکنده می شود و با امواج آب به حرکت می آید. بنابراین برای نگهداری "چی" خوب باید از حرکت و فرار آن پرهیز کرد. از این رو، توصیه می شود که خانه، ساختمان یا مقبره در میان کوه و آب بنا شود.

در واقع، این، یکی از سنن چینی ها است که مسکن، واقع در جایی که پشت آن کوه و مقابلش دریاچه است، ساخته شود. چنین بنایی از نظر قانون فنگ شویی بهترین بنا خواهد بود. اگر به بنای کاخ های امپراطوران چینی توجه کنید می بینید که محیط اطراف آن ها چنین شکلی دارد.

هزاران سال پیش‌ از این ، مردم چين دريافتند که کيفيت زندگی آنها هنگامی ارتقاء می‌یابد که بجای نبرد با طبيعت، به هماهنگی با آن بپردازند. چنين گفته می‌شود که علم فنگ شویی به ۴۰۰۰ سال قبل از ميلاد بر می‌گردد . در آن زمان زندگي اطراف رودخانه لو در چين باستان رشد زيادی کرده بود. طغيان مکرر رودخانه باعث بروز خسارت‌های زياد به محصولات کشاورزی می‌شد. در همين دوره مردی به نام فو-هسی روزهای متوالی بالای کوه می‌نشست و به مسير رود نگاه می‌کرد تا بالاخره راهی برای اصلاح مسير رودخانه پيدا کرد و توانست برای هميشه به طغيان آب پايان دهد .

فنگ شویی در چین . آموزش فنگ شویی

پایه گذار فنگ شویی  از نظر چینی ها کیست؟

فو – هسی بعد از مدتی امپراتور منطقه شد، بسياری او را پایه‌گذار فنگ شویی می‌دانند و معتقدند که جرقه‌های اوليه این علم در همين دوران زده شد ! يک روز که فو-هسي در کنار رودخانه لو در حال مراقبه بود، لاک‌پشت عظيمی را ديد که در حال بيرون آمدن از آب بود . هنگامی‌که لاک اين خزنده را از نزديک ديد . متوجه نقش‌های خال‌ها سياه و سفيدي بر روی لاک شد که در يک مربع (که به مربع جادویی) معروف شد با ۹ خانه قرار گرفته بودند . ترتيب قرارگيری نقش‌ها ( خال‌ها ) به‌گونه‌ای بود که حاصل جمع آنها از هر طرف ( چه عمودی ، چه افقی ) برابر ۱۵ می‌شد . اين کشف ، امپراتور را شگفت‌زده و به تفکری طولانی وا داشت و سرانجام اين تفکر طولانی ، بوجود آمدن علم فنگ شویی بود .

اعتقاد چینی ها بر علم فنگ شویی

اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید به این نکته توجه کنیم که علم فنگ شویی تنها بخشی از زندگی ما را می تواند تحت تاثیر قرار دهد و جالب است بدانید که چینی ها اعتقاد دارند برای هر انسان ۳ نوع تقدیر وجود دارد که عبارتند از:

تقدیر کیهانی : تقدیری است که توسط خداوند قابل تغییر است.

تقدیر انسانی : تقدیری است که توسط اعمال خوب و بد انسان در زندگی روزمره قابل تغییر است.

تقدیر زمینی : تقدیری است که به واسطه حضور در مکانی می توان از برکات آن محیط استفاده کرد، که این بخش توسط قوانین علم فنگ شویی قابل تغییر است. بنابراین با فنگ شویی می توان یک سوم از زندگی را اصلاح نمود.

به همین دلیل علم فنگ شویی این روزها مورد توجه بسیاری از افراد و سازمان ها قرار گرفته است و از همین رو می توان گفت که علم فنگ شویی معجزه قرن ۲۱ است.

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر

آموزش فنگ شویی . فنگ شویی در چین


برچسب ها: برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی آکادمی معماری داخلی کلاس آموزش فنگ شویی کارگاه آموزش فنگ شویی آموزش فنگ شویی ذهن آموزش فنگ شویی ثروت فنگ شویی ثروت آموزش جامع فنگ شویی آموزش فنگ شویی قوانین علم فنگ شویی علم فنگ شویی اعتقاد چینی ها بر علم فنگ شویی پایه گذار فنگ شویی انرژی چی تاریخچه فنگ شویی چرا در چین فنگ شویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ زادگاه فنگ شویی در چین چرا فنگ شویی در چین از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟ فنگ شویی در چین کلاس فنگ شوییدیدگاه
دیدگاه شما :