مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09355528829 شنبه , 14 تیر 1399 , 15:01 | +0430

پتینه کاری چیست؟

17/آذر/1398 تابلو دکوراتیو و پتینه - مقالات بدون دیدگاه

پتینه کاری چیست؟ پتینه کاری هنری است که در تمامی مراحل، کار با دست انجام می گیرد و احتیاج چندانی به ابزارهای خاص ندارد. بطوریکه هیچ دستگاه یا ابزار ماشینی در ساخت و پرداخت و انجام آن دخیل نیست . بنابر این، هر فردی با مطالعه، تمرین و پشتکار و البته شناخت ماهیت و خواص رنگ و مواد و در نهایت خلاقیت می تواند به تنهایی ، و بدون نیاز به داشتن مدرس این هنر جذاب و دوست داشتنی را فرا گیرد.

لازم به ذکر است که هر فردی با توجه به گرایشات ، ویژگی های شخصی و روحیات خاص خویش برخوردی متفاوت با دنیای رنگ و بافت دارد. بنابراین طبیعی است که شیوه کار و نحوه انجام نیز با توجه به همین علایق متفاوت می باشد. برای مثال برخی افراد میل و گرایش خاصی را به سطوح صیقلی دارند و برخی علاقه مند به ایجاد بافت های زبر و ضخیم می باشند. یا برخی رنگ های گرم را دوست دارند و برخی رنگ های خاموش و برخی علاقه مند به سبک های کلاسیک و قدیمی هستند و برخی سبک های مدرن را می پسندند.

پتینه کاری چیست؟

پتینه کاری چیست؟

واژه پتینه در کتاب فرهنگ هنرهای تجسمی بدین گونه آمده است: بافت و رنگ یا جرمی که بر اثر گذشت زمان و به مرور اکسید شده و عوامل طبیعی روی شی اثر گذاشته و باعث تغییر رنگ و ایجاد بافت (تخریب جنس) و ایجاد زنگار شده باشد.

برای مثال: زنگار مفرغ به رنگ سبز و زنگار آهن به رنگ اُخرا می باشد. امروزه در تعریف این هنر این گونه گفته شده: رنگ کردن با مواد و انواع رنگ ها و زیر ساخت های مختلف و استفاده از تمامی وسایلی که در طراحی داخلی بکار می رود. که هدف آن ایجاد تنوع رنگی یا کهنه کاری شیء مورد نظر است به عبارت دیگر، هر جسمی را که بتوان با ایجاد بافت و ابکار گیری رنگ ، نمایی کهنه و فرسوده شده و یا اکسید شده در آن ایجاد نمود پتینه کاری نامیده می شود.

در واقع پتینه هنر نشان دادن فرسودگی ، خوردگی و کهنه گی بافت و رنگ اشیاء ساخته شده (مجسمه، کوزه، ظروف، قاب عکس، ....) و حتی فرم های مدرن می باشد.

دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره تابلو های دکوراتیو و پتینه می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

پتینه کاری چیست؟

برگزاری دوره تابلو های دکوراتیو و پتینه

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار در آن زیاد به چشم می خورد دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه است. مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری این دوره به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

گذراندن دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه توسط مدرسه معماری ارت کانر باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های پتینه را بشناسند . مدرسه معماری آرت کانر با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوره تابلوهای دکوراتیو و پتینه با ما تماس بگیرید


برچسب ها: پتینه مدرسه معماری تابلوهای دکوراتیو و پتینه در گرگان برگزاری دوره تابلو های دکوراتیو و پتینه تابلوهای دکوراتیو و پتینه دکوراتیو و پتینه پتینه کاریدیدگاه
دیدگاه شما :