مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09355528829 پنجشنبه , 8 خرداد 1399 , 22:22 | +0430

نکات مهم در نورپردازی اتاق خواب

4/آبان/1398 نورپردازی - مقالات بدون دیدگاه

نکات مهم در نورپردازی اتاق خواب: ایجاد یک روشنایی مناسب برای اتاق یک کار دشوار است . نورپردازی اتاق خواب ویژگی های بسیاری دارد: باید راحت ، یکنواخت ، کافی ، اما در عین حال کم نور و پراکنده باشد تا فضایی از آسایش و آرامش ایجاد کند. برای نورپردازی اتاق خواب نه تنها روشنایی اصلی بلکه تخت خواب ، آینه و دراور ها هم نیاز به نورپردازی دارند. لوازم نورپردازی بسیاری در سبک های مختلف وجود دارد ، اما در عین حال برای نورپردازی اتاق خود باید به چند نکته و قانون دقت نمایید.

اندازه اتاق خواب را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب وسایل و مکان های نصب آنها ، مهم است که ابتدا به اندازه اتاق توجه کنید. هرچه اتاق خواب بزرگتر باشد ، باید وسایل نورپردازی را با دقت بیشتری انتخاب کنید تا یک گوشه تنها در سایه باقی نماند. اما اگر اتاق خواب کوچک باشد ، کار خیلی راحت نمی شود ، زیرا در این حالت نه تنها قرار دادن تمام لامپ ها به درستی ، بلکه انتخاب گزینه های نسبتاً جمع و جور نیز مهم است. اندازه لوسترها ، لامپهای کف و سایر وسایل باید متناسب با مساحت اتاق باشد.

انواع مختلفی از نورپردازی در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد ، نورپردازی مناسب در قسمت تختخواب برای زمان خواندن نیز حائز اهمیت است. برای این کار ، قلاب ها ، لامپ های میز کوچک یا حتی لامپ های کف مناسب هستند. اگر در اتاق خواب یک آینه وجود دارد ، پس باید نور آن را در اطراف خود ایجاد کنید ، به طوری که به راحتی بتوانید خود را در آن ببینید . اگر یک کمد نسبتاً بزرگ دارید ، باید به روشنایی داخلی آن فکر کنید. علاوه بر این ، اگر اتاق خواب دارای صندلی است که به عنوان مکانی برای مطالعه مورد استفاده قرار می گیرد، باید در این نقاط روشنایی فراهم شود.

نورپردازی های تزئینی نقش ویژه ای را در اتاق خواب ایفا می کنند: چراغهای روشنایی روی سقف ، چراغهای تریبون ، شمعها ، چراغهای شب - همه اینها با ایجاد نور پراکنده کم ، فضای خاصی را ایجاد می کند و راحتی را به اتاق آرامش می بخشد.

روشنایی اساسی یا اصلی در اتاق خواب

روشنایی اساسی یا اصلی باید در هر صورت تأمین شود. لازم است در تاریکی نور یکنواخت و کافی ایجاد شود ، اما نباید خیلی روشن باشد ، زیرا میزان لازم نور برای خواندن ، کار یا مراقبت از خودتان باعث ایجاد نورپردازی عملکردی می شود.

اگر نورپردازی اصلی پراکنده باشد ، بهتر است که با هدایت جریان نور به داخل سقف یا قسمت بالای دیوارها حاصل می شود. همچنین می توانید از سایه های متراکم استفاده کنید که نور را به اندازه کافی پخش می کند تا به چشم آسیب نرساند. گزینه خوب دیگر استفاده از لکه ها است ، جهت نوری که از آن می توانید با صلاحدید خود تغییر دهید. برای اتاق خواب ایده آل است که از کم نور استفاده کنید ، با استفاده از آن می توانید قدرت روشنایی مرکزی را تنظیم کنید.

روشنایی کنار تختخواب

دومین مورد مهم در اتاق خواب روشنایی تخت خواب است. زیرا اغلب افراد قبل از خواب  مطالعه می کنند و یا با لب تاپ به کارهای خود رسیدگی می کنند. نورپردازی در کنار تختخواب را می توان با استفاده از اسکون ها ، لامپ های داخلی  و همچنین با استفاده از لامپ های ال ای دی تنظیم کرد. به طور طبیعی ، اگر تختخواب برای دو نفر طراحی شده باشد ، وسایل روشنایی به صورت جفت خریداری می شوند.

قانون اصلی که هنگام تنظیم این نوع نورپردازی باید رعایت شود ، روشنایی کافی برای فراهم آوردن شرایط راحت خواندن است ، اما در عین حال ، جریان نور نباید به افرادی که در کنار شما خواب هستند اسیب برساند.

روشنایی آینه

آینه در اتاق خواب یک ویژگی مهم و ضروری است ، به خصوص اگر این اتاق متعلق به یک دختر یا یک زوج متاهل باشد. این به عنوان یک آینه برای کمک به استفاده از آرایش کمک می کند ، و همچنین به این ترتیب است که می توانید هنگام امتحان کردن لباس به انعکاس خود نگاه کنید و مرتباً وارد راهرو نشوید.

روشن کردن آینه حتی اگر در نزدیکی پنجره باشد لازم است. نورپردازی ایده آل را می توان از هر دو طرف با دقیقاً در مرکز آن از لامپ واقع در بالای آینه یا همان نور پس زمینه داخلی استفاده کنید.

روشنایی کمد

اگر اتاق خواب دارای کمد باشد و ابعاد آن مناسب و معقول باشد ، در صورت تجهیز آن به نورپردازی خود ، بسیار راحت تر می توانید موارد لازم را پیدا کنید. البته ، شما می توانید پس از نصب کمد، خودتان آن را انجام دهید ، یا می توانید مدلی با نور داخلی انتخاب کنید ، که در هنگام باز شدن درها ، مانند یخچال ، به طور خودکار روشن می شود. هنگام انتخاب ، باید توجه کنید تا لامپ ها هنگام کار خیلی داغ نشوند.

روشنایی محل کار در اتاق خواب

هنگامی که اتاق خواب با مطالعه ترکیب می شود ، تهیه نور برای این منطقه ضروری است. یک چراغ مطالعه در اینجا به بهترین وجه مناسب است ، اما از آنجا که میز هنوز در اتاق خواب قرار دارد ، ممکن است لامپ ظاهر کاملاً دقیقی نداشته باشد. بد نیست ، اگر تمام لامپ های داخل اتاق با یکدیگر هماهنگ باشند و یک ترکیب واحد را تشکیل دهند.

بعضی از اتاق های خواب دارای صندلی مطالعه است. در این حالت بهتر است نور اطراف آن تأمین شود. بهترین گزینه یک لامپ کف است ، اما بسته به سبک اتاق خواب ، اندازه و چیدمان آن ، قلاب های دیواری نیز می توانند کار کنند. یکی دیگر از گزینه های مدرن ، لامپ با پایه قابل انعطاف است.

دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون در گرایش ها و شاخه های مختلف می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

دوره جامع نورپردازی تخصصی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش طراحی نور، نورپردازی و چراغ روشنایی است.مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره روشنایی و نورپردازی اماکن به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره روشنایی و نورپردازی اماکن

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری نور مواجه است.گذراندن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های نورپردازی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به روشنایی و نورپردازی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی نورپردازی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید


برچسب ها: نورپردازی اتاق خواب نکات مهم در نورپردازی اتاق خواب تکنیک های نورپردازی مدرسه معماری داخلی آرت کانر نورپردازی اماکن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن دوره جامع نورپردازی تخصصی دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان نورپردازیدیدگاه
دیدگاه شما :