آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 سه شنبه , 3 خرداد 1401 , 04:07 | +0430

نورپردازی ساختمان، از صفر تا صدش را بدانید!

15/مرداد/1398 نورپردازی - مقالات بدون دیدگاه

نورپردازی چیست؟ نورپردازی ساختمان به معنی استفاده‌ی به انداره و بجا از منابع نوری مختلف با توجه به کاربری ساختمان و فضای مورد نظر می‌باشد. استفاده از منابع نوری مختلف نه تنها برای تامین نور محیط ضروری است، بلکه به عنوان یکی از عناصر بسیار مهم در طراحی داخلی و نمای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش پر رنگی در بهتر دیده شدن اِلِمان‌های معماری و جزئیات سازه دارد. نورپردازی فضاهای شهری، نورپردازی بناهای تاریخی، نورپردازی نما، نورپردازی دیوار، نورپردازی سقف، نورپردازی از کف، نورپردازی پله، نورپردازی راهرو و نورپردازی پارکینگ از جمله نمونه‌های پرکاربرد نورپردازی می‌باشند. نورپردازی اصولی نیازمند دانش و تخصص در زمینه‌های مهندسی برق و تاسیسات الکترونیکی و همچنین استانداردهای نورپردازی و اصول زیبایی شناسی است که توسط متخصصین این حوزه انجام می‌شود.

نورپردازی ساختمان، امنیت را جدی بگیرید!

قبل از هر چیز باید بدانید که برق با کسی شوخی ندارد! رعایت اصول ایمنی در اجرای نورپردازی اهمیت بسیار زیادی دارد و فراموش نکنید که این کار باید توسط متخصصین حرفه‌ای و آموزش دیده انجام شود. مثلا استفاده از انواع چراغ‌های ضد انفجار یا چراغ‌های ضد نم و ضد غبار با قطعات الکترونیکی مرغوب برای نورپردازی صنعتی و محیط‌های پرخطر مثل نورپردازی استخر سرپوشیده ضرورت دارد.

آگاهی کامل از قوانین و ضوابط استاندارد نورپردازی، داشتن تخصص و تجربه، به کارگیری محصولات و تجهیزات با کیفیت، استفاده اصولی از تجهیزات و همچنین نظارت بر اجرای اصولی پروژه به عنوان مهمترین ارکان  رعایت ایمنی در انواع نورپردازی ساختمان هستند.

عدم توجه به ضوابط و نقشه‌های اجرایی پروژه و استفاده از سیستم برق غیر استاندارد می‌تواند منجر به حوادثی نظیر آتش سوزی، انفجار و برق گرفتگی شده و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورد. پس حواستان باشد که هیچ گاه زیبایی و ارزانی را فدای ایمنی نکنید.

دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون در گرایش ها و شاخه های مختلف می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

دوره جامع نورپردازی تخصصی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش طراحی نور، نورپردازی و چراغ روشنایی است.مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره روشنایی و نورپردازی اماکن به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره روشنایی و نورپردازی اماکن

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری نور مواجه است.
گذراندن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های نورپردازی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به روشنایی و نورپردازی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی نورپردازی برای سبک های مختلف معماری است.
ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 


برچسب ها: نورپردازی ساختمان دوره آموزشی نورپردازی ساختمان نورپردازی ساختمان، از صفر تا صدش را بدانید!دیدگاه
دیدگاه شما :