آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 2 مهر 1399 , 00:58 | +0330

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟

14/مرداد/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟ مربع لوشو یک ابزار باستانی است که جهت ایجاد شادی و تعادل توسط استادان فنگ شویی در چین باستان کشف شده و استفاده می شود. باید توجه داشته باشید که فقط دانستن مربع لوشو به شما در اجرای فنگ شویی متناسب با محیط زندگی یا محل کارتان کمکی نمی کند، در نتیجه شما از جدول فنگ شویی باید به صورت یک ساختار جهت تحلیل بناها استفاده کنید. در این مقاله می خواهیم به بررسی مربع لوشو و اینکه مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟ بپردازیم. اگر شما از علاقه مندان به علم فنگ شویی می باشید ما را تا انتها این مقاله همراهی کنید.

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟

مربع لوشو نوعی مربع جادویی ۳ در ۳ است که احتمالا باستانی‌ترین روش استفاده از فنگ شویی است و طبق افسانه‌های چینی، امپراتور یو آن را بر لاک یک لاکپشت غول پیکر پیدا کرد! به هر خانه این مربع یک عدد تعلق دارد. از هر طرف که این اعداد را جمع کنیم حاصل آن ۱۵ می‌شود. کل خانه یا ساختمان، اتاق، دفتر کار، میز و هر چیزی را می‌توان بر اساس مربع لوشو و با در نظر گرفتن جدول عنصرها،جهتها،رنگها و نمادها در فنگ شویی تا بهترین نتیجه را بدهد و هر بخش از خانه به یک حوزه زندگی انسان (مثلا روابط، سلامتی، حرفه، ...) مربوط می‌شود. البته از مربع لوشو به چند روش مختلف می توات استفاده کرد.

کاربرد مربع لوشو در علم فنگ شویی

در مربع لوشو یا جدول فنگ شویی شماره 5 در مرکز قرار دارد و اعداد فرد در حاشیه آن قرار گرفته است و چهار عدد زوج – 2،4،6،8 – در چهار گوشه مربع قرار دارند و با پنج عدد فرد – 1،3،5،7،9 تشکیل یک مربع می دهند. در فنگ شویی چین باستان جنوب در بالای نقشه قرار گرفته بود. شماره 9 شماره ای است که برای منطقه جنوب (در بالای صفحه) و 1 شماره برای بخش شمالی در پایین جدول لوشو یا جدول فنگ شویی قرار گرفته است. اعداد فرد کیفیت یانگ در نظر گرفته می شود و اعداد زوج انرژی یین را حمل می کنند. در جدول لوشو یا جدول فنگ شویی، اعداد یین و یانگ در اطراف مرکز یا خانه شماره 5 جدول لوشو یا جدول فنگ شویی قرار میگیرد.

در این روش هر محیط در بسته در واقع 9 کیفیت انرژی زندگی ما را تحت پوشش قرار می دهد، یعنی قسمت های مختلف هر محیط در بسته ای می تواند مربوط به یکی از حوزه های زندگی ما باشد.

روش و یا سبک لوشو را می توان بر اساس جدول لوشو یا جدول فنگ شویی در یک اتاق کوچک و یا یک عمارت بزرگ اجرا نمود.

هر خانه از خانه های  مربع لوشو یا جدول فنگ شویی منسوبات و ویژگی های خاصی دارند مانند:

 1. عدد
 2. رنگ
 3. جهت
 4. جایگاه
 5. اعضای خانواده
 6. اسطوره
 7. فصل
 8. نماد
 9. عنصر
 10. صدا
 11. احساس
 12. مزه
 13. ذهن
 14. ارگان های بدن

که قابل تامل و بررسی می باشد.

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟ آموزش فنگ شویی

خانه شماره 1 ( شغل و روابط کاری) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در شمال مربع لوشو واقع شده است. عنصر این خانه ( آب ) است . از قرار دادن عنصر خاک و اجسام ساخته شده از خاک ، از جمله ظروف سفالی،‌ کاشی،‌ سرامیک، کریستال و همینطور اجسامی که دارای رنگ خاکستری هستند ،‌ که رنگ عنصر خاک است .در این قسمت باید پرهیز کرد. عنصر فلزدر اثر حرارت به آب تبدیل می شود،‌ وجود این عنصر باعث تقویت عنصر آب می شود. درضمن نباید عنصر چوب و هر آنچه که از آن ساخته شده است مانند گیاهان، درختان، اجسام چوبی و اجسام قهوه ای رنگ که رنگ مربوط به این عنصر است، در این قسمت قرار گیرد. برای تقویت عنصر آب از اجسام فلزی، لوازم برقی و اجسام دارای رنگ سفید و نقره ای که رنگ عنصر فلز است استفاده شود. در ضمن قرار دادن اجسامی که متشکل از عنصر آب هستند، مانند آکواریوم، آب نما، تصاویر منظره آب و اجسام آبی رنگ که رنگ آب هستند، به تقویت این بخش کمک می کند.

خانه شماره 2 ( روابط زناشوئی و شریک ها ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در جنوب غربی مربع لوشو واقع شده است. عنصر این خانه ( خاک ) است. گیاهان و درختان که از عنصرچوب هستند داخل خاک ریشه می دوانند و باعث نابودی خاک می گردند پس از قرار دادن اجسام چوبی، درختان، گیاهان، یا تصاویری که عنصر چوب در آن به کار رفته و نیز اجسام قهوه ای رنگ که رنگ عنصر چوب است در این قسمت پرهیز کنید. وجود عنصر فلزدر این منطقه اثر تحلیل برندگی بر انرژی خاک دارد. چرا که فلز از خاک به وجود میآید و حضورش در این مکان باعث تضعیف عنصر خاک می شود. پس از قرار دادن اجسام فلزی، وسائل برقی و تصاویری که دارای این عنصر هستند، و اجسام سفید و نقره ای که رنگ عنصر فلز است پرهیز کنید. برای تقویت انرژی خاک از عنصرآتش، اجسامی که این عنصر را دارند، شمع و تصاویر منظره آتش اجسام قرمز و زرد رنگ که رنگ عنصر آتش است استفاده کنید.

هرگز ازعنصر آب برای اتاق خواب استفاده نکنید چون که باعث ایجاد احساس سرد مزاجی و کاهش میل جنسی دو طرف می شود. استفاده از گیاهان، چه زنده و چه خشک شده یا مصنوعی در اتاق خواب مناسب نیست، چرا که گیاهان زنده شبها از خود دی اکسید کربن منتشر می کنند و گیاهان خشک شده ومصنوعی نماد مناسبی برای عشق و طراوت زندگی نیستند و اثر معکوس دارند. چون که آتش در انتها به خاکستر تبدیل می شود قرار دادن اجسامی که دارای عنصر خاک هستند از جمله کریستال، ظروف سفال، سرامیک، کاشی و اجسام خاکستری رنگ که رنگ عنصر خاک است می تواند مفید واقع شود. تختخواب را در محلی قرار دهید که احساس راحتی می کنید و به مهم تر آنکه درمکانی که جلوی دید نباشد.

خانه شماره 3 ( فامیل و اقوام ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در شرق مربع لوشو واقع شده است. عنصر این قسمت ( چوب) است. نباید عنصر فلز در این مکان بکاررود و از اجسام فلزی، برقی، اجسام نقره ای و سفید رنگ، که رنگ عنصر فلز است، نباید استفاده کرد. همچنین حضور عنصر آتش در این حوزه اثر تحلیل برندگی دارد. چون که آتش برای تشکیل نیاز به چوب دارد و اگر دراین قسمت باشد برای بقاء از عنصر چوب استفاده کرده و آن را تحلیل می برد. پس ، از قرار دادن اجسامی که در آنها عنصر آتش به کار رفته مانند شومینه، بخاری، شمع، تصاویر مربوط به این عنصر و همچنین اجسام قرمز و زرد رنگ که رنگ عنصر آتش است خودداری کنید. برای نیروبخشی به این قسمت می توانید از درختان، گیاهان، اجسام چوبی، اجسام قهوه ای رنگ که رنگ عنصر چوب است استفاده کنید. همچنین چون عنصر آب باعث رشد درختان و گیاهان می شود حضور آن در این منطقه باعث تقویت عنصر چوب می شود. پس در این قسمت می توانید از آکواریوم، آب نما، تصاویر منظره آب، و اجسام آبی رنگ استفاده کنید.

خانه شماره 4 ( ثروت و دارائی ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در جنوب شرق مربع لوشو واقع شده است. عنصر مربوط به این خانه ( چوب ) است. فلز باعث نابودی چوب می شود و عنصر آتش به خاطر استفاده از عنصر چوب برای بقاء اثر تحلیل برندگی دارد. از قرار دادن این عناصر و اجسام ساخته شده از آنها در این قسمت باید دوری کرد. عنصر آب ، که باعث رشد درختان و گیاهان است ، باعث تقویت عنصر چوب می شود. استفاده از عنصر آب، اجسام و تصاویر مربوط به آن و همچنین اجسام آبی رنگ به تقویت این بخش کمک می کند. در ضمن از عنصر چوب و اجسام مربوط به این عنصر نیز استفاده کنید.

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟ آموزش فنگ شویی

خانه شماره 5 ( سلامتی ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در مرکز مربع لوشو واقع شده است. عنصر این خانه (خاک ) است . این قسمت، محل تجمع انرژی ( چی ) است وجود عنصر چوب در این محل اثر تخریبی دارد و قرار دادن عنصر فلز نیز اثر تحلیل برندگی دارد. چون فلز از خاک استخراج می شود و حضور آن باعث می شود انرژی خاک محل تحلیل رود. پس از قرار دادن عنصر چوب و فلز در این محل خودداری شود. برای تقویت این منطقه می توانید از عنصر آتش مثل : شمع، شومینه، بخاری، اجسام قرمز و زرد رنگ استفاده کرد. زیرا آتش پس از سوختن به خاکستر تبدیل می شود و نیز از عنصر خاک مانند: سرامیک، کاشی، کریستال، اجسام خاکستری باعث تقویت این قسمت می شود.

خانه شماره 6 ( کمک و یاری ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در شمال غرب مربع لوشو واقع شده است. عنصر این قسمت (فلز ) است. عنصر آتش روی فلز اثر تخریبی و عنصر آب روی آن اثر تحلیل برندگی دارد. چون آتش،‌ فلز را آب و آن را نابود می کند، آب برای بقا از عنصر فلز استفاده می کند چون فلز زمانی که حرارت ببیند. به آب تبدیل می شود پس از عنصر آتش و آب وهر چه که به این عناصر وابسته است در این قسمت دوری کنید. با تخریب یا تحلیل رفتن انرژی فلز این قسمت بخش کمک و یاری که مربوط به حامیان و دوستان خوب آسیب وارد شده و فردی که در چنین خانه ای سکونت دارد دوستان و حامیان ، کمی دارد و دائما” احساس تنهایی، ترس و غم و اندوه دارد. برای تقویت این قسمت می توانید از عنصر فلز، مانند وسائل برقی، فلزی، اجسام نقره ای و سفید رنگ و تصاویر مربوط به آن استفاده کنید. همچنین استفاده از عنصر خاک‌ در این منطقه اثر مفیدی دارد.

خانه شماره 7 ( فرزندان و خلاقیت ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در غرب مربع لوشو واقع شده است. عنصر این قسمت (فلز ) است. عنصری که اثر تخریبی بر این قسمت دارد آتش و عنصری که اثر تحلیل برندگی دارد آب است. پس از قرار دادن این عناصر در این قسمت خودداری کنید. تقویت این خانه مانند خانه شماره 6 است.

خانه شماره 8( دانش و علم ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در شمال شرق مربع لوشو واقع شده است. عنصر این قسمت ( خاک ) است. عنصر چوب بر آن اثر تخریبی دارد وعنصر فلز اثر تحلیل برندگی دارد، چون فلز از خاک به وجود می آید و برای ساخت خود خاک را تحلیل می برد. پس استفاده از این عناصر در این قسمت مضراست. عنصرآتش باعث تقویت انرژی خاک می شود. استفاده از خود عنصر خاک نیز باعث تقویت می شود.

خانه شماره 9 ( شهرت و موفقیت ) در مربع لوشو در فنگ شویی نماد چیست؟

این خانه در جنوب مربع لوشو واقع شده است.  عنصر حاکم براین خانه ( آتش ) است. عنصرآب در این قسمت باعث تخریب انرژی آتش می شود، چرا که آب آتش را خاموش می کند. پس از قرار دادن آکواریوم، آب نما، اجسام آبی رنگ، تصویر منظره آب در این قسمت پرهیزکنید. همچنین خاک از آنجائی که از سوختن آتش خاکستر ایجاد می شود اثر تحلیل برندگی روی عنصرچوب دارد. می بایست از قرار دادن هر آنچه که به عنصر خاک مربوط می شود از جمله کاشی،‌ کریستال، اجسام خاکستری در این قسمت پرهیز کرد. برای تقویت عنصرآتش‌ بهتر است از شومینه،‌ بخاری، شمع،‌ اجسام قرمز و زرد رنگ و‌ تصویر منظره آتش استفاده شود.

درضمن عنصر چوب به خاطر اینکه باعث برافروختن آتش می شود به تقویت انرژی آن کمک می کند.

امیدواریم مطالب مربع لوشو برای فنگ شویی محیط مورد نظرتان بکارتان آید و از این مقاله نهایت استفاده را ببرید.توجه داشته باشید اگر علاقه مند به فنگ شویی می باشید می توانید مقالات قبلی ما را در همین سایت مطالعه کنید.

مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟ آموزش فنگ شویی

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر


برچسب ها: علم فنگ شویی برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی آموزش مربع لو شو در فنگ شویی دوره جامع فنگ شویی نشانه اعداد در مربع لوشو لو شو آموزش فنگ شویی آموزش مربع لوشو کاربرد مربع لوشو در علم فنگ شویی مربع لوشو مربع لو شو مربع لوشو در فنگ شویی به چه معناست؟دیدگاه
دیدگاه شما :