آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 سه شنبه , 6 مهر 1400 , 07:06 | +0330

فنگ شویی در خانه

27/مرداد/1398 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

فنگ شویی در خانه : فنگ شویی ؛ فنگ به معنای باد و شویی به معنای آب است . در فرهنگ چینی باد وآب با مفهوم سلامت همراه میشود ، در نتیجه فنگ شویی خوب با خود فرصت های خوب یا خوش شانسی می آورد و فنگ شویی بد به همراه خود بد شانسی یا بدبختی می آورد .

فنگ شویی در خانه

بر اساس دیدگاه و اعتقادات تائو و درک از طبیعت ، زمین زنده است و پر از “چی” یا انرژی. فنگ شویی هنر باستانی چینی در چیدمان است که در سراسر شرق دور برای هزاران سال است که کاربرد دارد.

در دوران مدرن هم فنگ شویی با محیط اطراف یک ساختمان( از جمله ساختمان ها و خیابان ها)  ، شکل و محوطه سازی بیرونی ساختمان و ارتباط آنها با رنگ ها و مواد داخل و خارج فضای آن در ارتباط است.

در این مقاله 8 نکته ساده برای افزایش انرژی مثبت در خانه ها با فنگ شویی را بررسی می کنیم .

 اگر شما بتوانید همه این 8 مساله را رعایت کنید می توانید انرژی های مثبت زیادی را به خانه خود جذب کنید .

1.فنگ شویی و رفع صداهای جر جر در خانه !

آیا در خانه درهایی دارید که با ناله و جر جر باز می شوند ؟ درب های ورودی و خروجی اولین و آخرین چیزهایی هستند که شما موقع ورود به خانه و یا موقع خروج با آنها روبرو می شوید و این مساله میتواند روی خلق و خوی و آرامش شما  تاثیر بگذارد . بسیاری از افراد به این صداها عادت کرده اند و این نوع صداها به صداهای عادی و پس زمینه زندگی آنها تبدیل شده است . پیشنهاد ما این است که لولای درب ها را روغن کاری کنید تا انرژی های مثبت بیشتری موقع ورود به خانه یا خروج از آن به خانه احساس کنید .البته که بهتر است اینکار را برای تمام درب های خانه انجام دهید اما درب ورودی از مهمترین آنهاست .
2. استفاده از درب های جلویی منزل

بسیاری از ما در خانه هایی زندگی می کنیم که با ماشین به پارکینگ وارد می شویم و از درب های پشتی  وارد خانه هایمان می شویم . در حالی که این مساله برای راحتی خوب است اما از دیدگاه فنگ شویی این مساله باعث کاش انرژی های مثبت و فرصت ها در زندگی مان می شود ، درب های ورودی نشان دهنده چگونگی ورود ” چی ” به داخل خانه و زندگی ما است . حداقل در هفته یکبار بهتر است از درب های جلویی خانه مان استفاد کنیم و البته هرچه بیشتر بهتر ! سعی کنید این مساله را توی برنامه روزانه خود قرار دهید که برای رفتن به پیاده روی یا بعضی از کارهای روزانه از درب های جلویی استفاده کنید.


3. چشمه و منشا فنگ شویی در خانه چیست ؟

آب نشانه ثروت در فنگ شویی است . برای بسیاری از مردم سوال است که منشا یا منبع فنگ شویی در خانه کجاست . با توجه به اصول فنگ شویی یکی از کارهای خوب استفاده از عنصر آب مثل استفاده از فوار ها یا آب نما ها در خانه است . که برحسب اینکه در خانه آپارتمانی یا ویلایی زندگی می کنید می توانید آب نما را در محیط بیرونی یا درونی خانه خودتان استفاده کنید و این به معنای جاری شدن ثروت در زندگی و خانه شماست .
4. پر کردن فضای بالای کابینت ها و زنده کردن آنها در فنگ شویی !

همین الان یک نگاهی به بالای کابینت آشپزخانه خود بیندازید و ببینید آیا کابینت ها تا سقف و زیر طاق کاملا چسبیده به سقف قرار گرفته اند یا فاصله ای بین آنهاست ؟

در فنگ شویی بهترین حالت به این شکل است که هیچ فضای اضافی در بالای کابینت های آشپزخانه وجود نداشته باشد . فضای اضافی بالای کابینت های آشپزخانه مکان مناسبی برای جذب گرد و غبار و انرژی های راکد است . “چی” در این مکانها گیر می افتد و وقتی شما به خانه میایید انرژی های منفی و مرده به سمت شما حرکت می کنند . اگر در خانه خودتان از این نوع فضاها دارید حتما به یک تجدید نظر از دید فنگ شویی نیاز دارید . در این صورت بهتر است از نوپردازی یا گیاهان سبز یا اشیا زیبا و دوست داشتنی در این مکان ها استفاده کنید . این اشیا یا گیاهان این مکانهای مرده را زنده می کنند و باعث انتقال انرژی مثبت به شما می شوند .

 
5. مطمئن باشید که درب حمام و سرویس بهداشتی همیشه بسته باشد

بسیاری از افراد در مورد فنگ شویی حمام اطلاعات درستی ندارند . ایده اصلی در مورد فنگ شویی حمام ها این است که آب از این مکان خانه به بیرون خارج می شود و از آنجایی که در بالا توضیح دادیم که آب نشان ثروت در فنگ شویی است ما تمایل نداریم که ثروت را وارد چاه خانه هامان کنیم ! پس پیشنهاد ما این است که درب حمام را حتما ببندید تا این اثر بد کاهش یابد .
6. بر اساس قواعد فنگ شویی تخت خود را در اتاق در کجا بگذاریم ؟

در فنگ شویی خانه ها  ” موقعیت فرماندهی” را برای چیدمان مبلمان شاخص مثل تخت خواب باید استفاده کنید . تخت خواب یک جز مهم برای قرار دادن در موقعیت فرماندهی است چون چند ساعت از شب را در این مکان سپری می کنیم . برای قرار دادن تخت خود در موقعیت فرماندهی ، باید تخت روبروی درب ورودی باشد در حالی که وقتی روی تخت خود خوابیده اید در یک خط هم راستا با درب ورودی نباشید .البته در حالت معمول شاید این حالت ایده آل امکان پذیر نباشد . در این صورت یک آیینه یا مکانی رو پیدا کنید که در حالی که روی تخت خود دراز کشید اید بتوانید درب ورودی را ببینید .

7. روی تلویزیون اتاق خواب را حتما بپوشانید !

شاید خیلی از ما در اتاق خواب خود تلویزیون داشته باشیم . اگر شما مشکل بی خوابی دارید یا حتی اگر ندارید ایده استفاده از پوشش برای روی صفحه تلویزیون می تواند یک ایده خوب باشد . انرژی فعال در صفحه تلویزیون ممکن است درانرژی های آرامش بخش  و منجر به به خواب رفتن شما اختلال ایجاد کند. پس بهتر است از یک پارچه زیبا برای پوشاندن صفحه تلویزیون اتاق خواب استفاده کنید .

8.  در فنگ شویی تمیز کردن پنجره ها بسیار اهمیت دارد

درست است که در بیشتر خانه ها زمان تمیز کردن پنجره های خانه فقط در زمان خانه تکانی عید و بهار است اما این به معنی نیست که پنجره ها باید در بقیه ماههای سال کثیف باشند .پنجره ها نماد چشم ما به جهان اطراف هستند . ما می خواهیم برای دیدن و تجربه و درک دنیا و هر آنچیزی که دنیا به ما عرضه کرده است از پنجره های خانه مان استفاده کنیم .برای اینکار می توانیم از روزنامه های قدیمی ، سرکه و آب برای پاک کردن پنجره های خانه خودمان استفاده کنیم و چشمان خانه خود را به روی دنیا و فضای روشن باز کنیم .

 

 


برچسب ها: ویژگی های فنگ شویی در خانه فنگ شویی در خانه فنگ شویی نکته اعجاب انگیز درباره فنگ شویی در خانهدیدگاه
دیدگاه شما :