آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 22 مرداد 1399 , 08:53 | +0430

فنگ شویی جنوب غربی خانه

30/تیر/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

همانطور که می دانید زمین دارای چهار جهت اصلی (شمال، شرق، جنوب و غرب) و چهار جهت فرعی (شمال ‌شرقی، جنوب ‌شرقی، شمال‌ غربی و جنوب‌ غربی) است که به جهت‌ های هشت‌گانه معروف هستند. هرکدام از این جهت جغرافیایی نشان دهنده یکی از عناصر پنج‌گانه فنگ‌ شویی ، فرم و قدرت انرژی چی در آن قسمت  می باشد. بد نییست که بدانید در فنگ‌ شویی برای نشان دادن جهت‌های هشت‌گانه، از هشت ‌ضلعی یا نقشه باگوآ استفاده می‌شود. که تصویرش در ادامه آورده شده است:

نقشه با گوآ یا پاکوآ چیست؟

باگوآ یا پاکوآ به زبان چینی ، با معنی لغوی «هشت نماد»، عبارت است از هشت سه‌ خطی که در کیهان ‌شناسی تائو (روش فکری منسوب به لائوتسه فیلسوف چینی) برای بیان حقایق با هشت مفهوم مرتبط با هم استفاده می‌شود. هر کدام از این هشت نماد شامل سه خط است که هر کدام می‌تواند خط کامل به عنوان یانگ یا خط شکسته به عنوان یین باشد. در زبان انگلیسی، به خاطر ساختار این سه خط آن‌ها را با نام سه‌ خطی یا trigram می‌شناسند.

کاربرد نقشه باگوآ در فنگ شویی

نقشه باگوآ برای تهیه نقشه از اتاق یا فضا (خانه، دفتر کار، ویلا، فروشگاه و…) تا مشخص کردن ارتباط بین بخش‌های مختلف فضا با جنبه‌های مختلف زندگی در فنگ شویی، استفاده می‌شود. بخش‌های مختلف فضا را می‌توان به جنبه‌های مختلف زندگی یعنی شهرت، رابطه / ازدواج، فرزندان / باروری، سفر، شغل، دانش درونی، خانواده / سلامت / پیشینیان، و ثروت / برکت تقسیم کرد. در این روش، نقشه را بر روی کف زمین، خانه، اتاق یا میز کار شخص می‌گذارند تا بتوانند بخش‌های بدون انرژی چی را پیدا کرده و بخش‌هایی را که نیاز به بهبود و تقویت دارند را پیدا کنند.

فنگ شویی جنوب غربی خانه . آموزش فنگ شویی

عناصر موجود در نقشه باگوآ

در فنگ شویی باستانی بر اساس شرایط جوی و محیطی زمین هر یک از عناصر پنجگانه را به یکی از جهات جغرافیایی اختصاص می دادند که تا به امروز در کلیه متون فنگ شویی به جای خود باقی است. جهت‌های قطب نما نیز در فنگ شویی مهم هستند. هر جهت (شمال-جنوب-شرق-غرب-شمال شرقی-شمال غربی-جنوب شرقی-جنوب غربی) با یکی از عناصر پنجگانه در ارتباط است و بر هم تاثیر دارند. هنگام دکوراسیون یا حتی هنگام ساختن ساختمان به این جهت‌ها دقت می‌کنند.

 • آب : شمال
 • چوب : شرق، جنوب شرقی
 • خاک : مرکز، شمال شرقی، جنوب غربی
 • فلز : غرب، شمل غربی

جهت‌ های جغرافیایی در فنگ شویی

در این  قسمت از مقاله به طور مفصل به دیگر جهت‌ های جغرافیایی در فنگ شویی (غرب ، جنوب، جنوب غربی)

جهت غرب در فنگ شویی

 • جهت: غرب
 • عنصر: فلز
 • رنگ: نقره‌ای/طلایی/سفید
 • زمان: اوایل شب
 • فصل: پاییز
 • عضو خانواده: جوان‌ترین دختر

در این بخش از فضا با عنصر فلز، دو تیپ انرژی مربوط به نیروی خلاقیت و فرزندان وجود دارد در نتیجه سلامت و جریان انرژی در این قسمت، نقش مهمی در بچه‌دار شدن، سلامت فرزندان و رفاه خانواده دارد. افرادی که مشکل بچه‌دار شدن دارند، بهتر است به این بخش توجه بیشتری داشته باشند.

خلاقیت جنبه مهمی در کار، شغل و درآمد افراد دارد. در نتیجه بین این بخش و کسب و کار افراد ساکن در بنا، ارتباط عمیقی وجود دارد. تقویت این بخش در آتلیه‌های هنری، فرهنگ‌سراها، شرکت‌های نوآور و… به دلیل تاثیر خلاقیت در گردش کار و تجارت، اهمیت زیادی دارد.

عنصر این قسمت فلز است و برای تقویت انرژی آن می‌توان از اشکال مختلف فلزات مثل اشیا و مبلمان فلزی، تلویزیون، لپ‌تاپ، کامپیوتر، فکس، دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن و… استفاده کرد. در صورتی که استفاده از این عناصر امکان‌پذیر نباشد، می‌توان از عناصر خاک/زمین مثل سفال، کریستال‌ها و سرامیک استفاده کرد. زوج‌هایی که تمایل به بچه‌دار شدن دارند می‌توانند در این بخش تصویر بچه یا بچه‌های مورد نظرشان را با توجه به تعداد (یک قلو، دو قلو، چند قلو و…)، جنسیت و شکل و حالت مورد نظرشان در غرب اتاق خوابشان نصب کنند.

فنگ شویی جنوب غربی خانه . آموزش فنگ شویی

قسمت جنوب خانه در فنگ شویی

 • جهت: جنوب
 • عنصر: آتش
 • رنگ: ارغوانی/بنفش/قرمز
 • زمان: ظهر
 • فصل: تابستان
 • عضو خانواده: دختر وسطی

انرژی چی در بخش جنوب فضا دارای ویژگی‌های مربوط به عنصر آتش، گرمی و حرارت، اعتبار، شهوت، شهرت، موفقیت، ثروت و محبوبیت است. جنوب دارای قدرت تحرک بسیار زیادی است و برای فعالیت‌های اجتماعی و کارهایی که نیازمند به تحرک هستند مثل اتاق مهمانی و پذیرایی یا محل‌های ورزشی مناسب است. انرژی چی بخش جنوبی قدرت زیادی برای فعال کردن دانش و آگاهی دارد در نتیجه می‌توان در این قسمت، محلی برای مطالعه اختصاص داد.

تقویت این قسمت در بناهای تجاری از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که باعث معروف شدن تجارت و شهرت خوب صاحب کسب و کار خواهد داشت. ضعف این بخش باعث بدنامی و سوءشهرت و درگیری در مشکلات حقوقی و قضایی می‌شود. البته باید در نظر داشت که تقویت بیش از اندازه هم خوب نیست چرا که باعث بی‌قراری، خشم، بی‌حوصلگی و درگیری افراد ساکن خواهد شد. اگر نور این قسمت زیاد باشد، لازم است با کمک پرده‌های ضخیم شدت نور را کاهش داد تا قدرت آتش و نیروی یانگ کمتر شود.

برای تقویت این بخش می‌توان از آتش در فرم نور و چراغ، چوب در فرم گیاهان سبز، رنگ‌های قرمز با نارنجی و صورتی به صورت تابلو، فرش، رومیزی و یا ظروف شیشه‌ای و کریستال‌های قرمزرنگ و… استفاده نمایید.

فنگ شویی جنوب ‌غربی خانه

 • جهت: جنوب‌ غربی
 • عنصر: زمین،خاک
 • رنگ: قهوه‌ای،بژ
 • زمان: بعد از ظهر
 • عضو خانواده: مادر

انرژی چی در این بخش با عنصر خاک، شکلی محکم و به هم پیوسته دارد و فضایی آرام ایجاد می‌کند. عضو خانواده در این بخش مادر است که با وجود خود، هماهنگی و همدلی را در خانواده‌اش ایجاد می‌کند. انرژی جنوب‌غربی کیفیتی مشابه انرژی شمال‌شرقی دارد و قرار گرفتن اتاق نشیمن و تلویزیون در آن مناسب است. سلامت جنوب‌غربی فضا روی سلامت زن خانواده (مادر) تاثیر می‌گذارد و در صورتی که این بخش از بین برود یا گردش انرژی در آن ضعیف باشد، مادر خانواده به شدت ضعیف و بیمار شده یا قدرت مرد به طور ناسالمی افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین با فعال کردن انرژی این ناحیه روابط بین اعضای خانواده به ویژه زن و مرد بهبود پیدا می‌کند و برای افراد مجرد نیز می‌تواند نوید یک ازدواج خوب را به همراه داشته باشد.

فنگ شویی جنوب غربی خانه . آموزش فنگ شویی

اصول فنگ شویی جنوب غربی خانه

رنگ‌های مربوط به این بخش طلایی، آجری، زرد و خردلی است و برای تقویت این بخش می‌توان مثل جهت شمال‌شرقی عمل کرد، ولی به جای استفاده از کتاب و مجله، از عکس‌های خانوادگی یا عکس‌های دو نفره شاد با یار و شریک مورد علاقه‌تان استفاده کرد. استفاده از مجسمه یا تابلوهای فلزی از یک جفت اردک‌های ماندارین یا قوهای سفید کریستالی و یا مرغ عشق و استفاده از شمع و نور هم بسیار مفید است. از استفاده از عکس‌ها یا مجسمه‌های تکی در این قسمت خودداری کنید.

همچنین این جهت نماد یکی از مهمترین عناصر است یعنی ازدواج و روابط. کسانی که با دیگران روابط مناسبی ندارند در جستجوی روابطی خوب هستند. گاهی به نظر می رسد که بدست آوردن روابط خوب جزء دشوارترین کارها می باشد.

قرار دادن هرچیزی از جنس کریستال در این ناحیه به فعال کردن زندگی عاشقانه یا رابطه ی عاشقانه ی شما کمک می کند اردک های ماندارین، پرهایی زینتی ، با رنگ های روشن و سری کاکل دار دارند.

افرادی که مجرد هستند و می خواهند رابطه ی عاشقانه ی خوبی داشته باشد فنگ شویی انجام می دهند هنگامی که به خانه های این افراد می رویم اغلب چیزهایی تکی بسیار می بینیم.

افرادی تنها درعکس ها یک پرنده ، یک شمع، یک گل تکی و غیره اشیاء و در حالی که چیزها در خانه باید در دوتایی باشند تا امکان یک رابطه ی خوب را به وجود آورند.

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر


برچسب ها: اصول فنگ شویی جنوب غربی خانه برگزاری گارگاه های آموزشی فنگ شویی آموزش فنگ شویی منزل آموزش فنگ شویی دفتر کار برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی دوره فنگ شویی برگزاری دوره جامع فنگ شویی آموزش فنگ شویی آکادمی معماری داخلی جهت غرب در فنگ شویی قسمت جنوب خانه در فنگ شویی فنگ شویی جنوب ‌غربی خانه فنگ شویی جنوب غربی دوره جامع فنگ شویی عناصر موجود در نقشه باگوآ جهت‌ های جغرافیایی در فنگ شویی نقشه با گوآ یا پاکوآ چیست؟ کاربرد نقشه باگوآ در فنگ شویی فنگ شویی جنوب غربی خانهدیدگاه
دیدگاه شما :