آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 جمعه , 21 مرداد 1401 , 00:44 | +0430

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق

2/اسفند/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق : رزین های اپوکسی که برای کارهای هنری و دکوراتیو استفاده میشوند چهار نوع هستند : رقیق / نیمه رقیق / نیمه غلیظ / غلیظ ؛هر کدام از این رزین ها بهتر است برای کارهای خاصی استفاده شوند، مثلا برای زیورآلات بهتر است از رزین غلیظ یا نیمه غلیظ استفاده کنیم ؛ چرا ؟چون رزین های غلیظ زودتر و بیشتر خشک میشوند و همچنین گرانروی بالایی دارند که این ویژگی باعث میشه زیورآلات ما محدب و زیبا شود.رزین غلیظ سبب می شود که رزین در گوشه های کار تحدب خوبی پیدا کند و پاکیزه نگه داشتن کناره ها و زیر کار ساده تر است. اما کار با آن به دلیل حباب بیشتر سخت تر است .رزین رقیق برای کارهایی که نیاز است رزین و رنگ روی کار بلغزند مانند آبستره ،داخل قالب و… مناسب تر است.اگر می خواهید درباره فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق اطلاعات بیشتری کسب کنید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق

رزین اپوکسی غلیظ و رقیق هر دو دارای دو جز رزین و هاردنر هستند، ولی زمان سخت شدن رزین و هاردنر در نوع غلیظ بسیار سریع اتفاق می افتد و به همین دلیل برای کارهایی که نیاز به ضخامت وجود داشته باشد از نوع غلیظ استفاده می شود ولی در رزین اپوکسی رقیق رزین زمانی که با سخت کننده ترکیب می شود با توجه به درصد هاردنر زمان سخت شدن رزین متفاوت است هر چه این زمان بیشتر باشد لایه نازک تری تشکیل خواهد شد.

برای ساخت زیور آلات از هر دو نوع رزین اپوکسی غلیظ و رقیق استفاده می شود. رزین اپوکسی غلیظ زمانی که با هاردنر ترکیب می شود نیاز مقداری حرارت دارد و همزمان به همراه ترکیب با هاردنر حباب گیری از رزین نیز انجام می شود. برای یکنواختی کار همزمان با ترکیب هاردنر به اپوکسی غلیظ باید حباب گیری نیز انجام شود. زمانی که حرارت به کار داده می شود باید بعد از مدت زمانی رزین به حال خود رها شود تا شکل خود را پیدا کند.

رزین اپوکسی رقیق برای کار هایی که نیاز است این ماده روی کار روان باشد مورد استفاده قرار می گیرد. ولی نوع غلیظ برای قسمت هایی که ضخامت و یا تحدب مورد نیاز است بسیار قابل استفاده است. رزین اپوکسی بعد از اینکه کاملا سخت شد به یک ماده جامدی تبدیل می شود که کاملا شفاف است. رزین اپوکسی شفاف بعد از تبدیل شدن به ماده جامد حالت شفاف دارد و این خاصیت در کارهای هنری بسیار مورد توجه می باشد. به غیر حرارتی که برای حباب گیری به رزین داده می شود در تمام طول مراحل کار دمای مکانی که کارانجام می‌شود باید ثابت باشد.

یکی از تفاوت های عمده رزین اپوکسی غلیظ و رقیق درکاربرد هایی است که در صنایع گوناگون دارند.

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق

رزین غلیظ یا رزین فست بخریم؟

خرید یا فروش رزین غلیظ (رزین فست) به منظور کارهای هنری بوده که زمان سفت شدن آن کوتاه باشد و حدود زمانی سفت شدن آن بسته به دما و رطوبت محیط را تا دو ساعت می باشد.این زمان کوتاه از ویژگی های انحصاری این نوع رزین بوده که در کارهای هنری لایه نازک مانند آبستره و ساخت زیور الات رزینی و استفاده در قالب های سیلیکونی فروشو استفاده می شود.گاهی از رزین غلیظ بعنوان رزین زیورآلات یا رزین آبستره نیز نام برده می‌شود .گاه مشتریان و هنرمندان برای این کار نیز از رزین اپوکسی های اسلو یا نیمه رقیق نیز استفاده می شود.از این زین در ساخت زیور الات برنجی زاماک با طرح های مختلف نیز استفاده می شود.

رزین نیمه غلیظ یا رزین اسلو:

این نوع رزین گاهی تحت عنوان رزین نیمه رقیق نیز یاد می شود. رزین نیمه غلیظ که بیشتر جهت کارهایی با حجم بالا تا یک و نیم سانت اجرا تعیین می‌شود و دامنه کاربرد آن حسب نظر هنرمندان نیز متفاوت خواهد بود چون گاهی از این رزین نیز برای کارهای آبستره و فلوید آرت یا قالب های سیلیکونی یا غیره استفاده می شود.

رزین نیمه غلیظ برای کارهای زیورآلات مناسب نیستندچون بعد از 10 ساعت سفت می شوند. که کاهش زمان خشک شدن برای ما مهمتر از شفافیت آن است که در کارهای تولیدی از اهمیت خاصی برخوردار است.

ازرزین نیمه غلیظ در ساخت زیورآلات و قالب های سیلیکونی تا ابستره و فلوید ارت استفاده می‌شود. پس باید در نظر داشته باشید .

این رزین گستره کاربردی زیادی داشته و دارد . بیشتر مشتریان بر اسا تجارب خود از این رزین در ساخت سینی رزینی و تخته سرو ها و زیر لیوانی یا زیر بشقابی استفاده می کنند.

آیا می‌توان هر رزین نیمه غلیظی را خرید؟

به طور حتم خیر رزین ها در این دسته‌بندی همگی مخصوص کارهای شفاف هنری نیستند و صرفاً اطلاق کلمه نیمه غلیظ شما را برای خرید متقاعد نخواهد کرد .

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق

راه حل خرید صحیح رزین نیمه غلیظ چیست؟

رزین های نیمه غلیظی که با برندهای پپوکسی رزین هستند یا رزین هایی که شفافیت آن را فروشنده تضمین کند و ضمانت بازگشت داشته باشد از اهمیت بیشتری برای خرید رزین برخوردار است. البته ما با قدرت و ضمانت بالا ، رزین اپوکسی برند پپوکسی را به شما معرفی می کنیم که در نمایندگی های اصلی شرکت پرن اپوکسی به فروش میرسد.

رزین اپوکسی رقیق یا سوپر اسلو :

این نوع رزین جزء بهترین رزین اپوکسی ها بوده و گاهی انحصار به رزین اپوکسی چوب اتلاق می‌شود از خصوصیات این نوع رزین شفافیت بالای آن در کنار روانروی یا غلظت بسیار کم آن می باشد.

این نوع رزین بیشترین کاربرد را در ساخت میز رزینی داشته و بدون شک جزء مهم ترین رزین اپوکسی های حال حاضر دنیاست.

برای خرید رزین اپوکسی چوب باید چند ویژگی مهم و اختصاصی را در نظر داشته باشید .

مهمترین گام برای خرید رزین اپوکسی چوب

1. اولین ویژگی خرید رزین اپوکسی رزین سوپر اسلو :

ضمانت اجرای آن می باشد، منظور میزان ضخامت ریخته‌گری رزین در هر مرحله می باشد چرا که ریخته گری های چند لایه کیفیت کار را کاهش داده و نمی توان ترکیبات رنگی مناسب را به دست آورد و از همه مهمتر زمان کار بوده که در ریخته گری چند لایه زمان تا سه برابر افزایش می‌یابد.

2. دومین ویژگی خرید رزین اپوکسی رزین سوپر اسلو :

روان روی و رقیق و آبکی بودن است تا بتواند در سطوح بزرگ نگرانی شما را بابت نفوذ رزین به ریزترین درز ها و ترک ها و خلل و فرج چوب یا متریال مصرفی آن وارد شده و این اطمینان خاطر داشته باشید که رزین به تمام سطوح مورد نیاز چسبیده و نیاز به آثار آزادسازی حباب به صورت دستی نباشد .

3. سومین ویژگی خرید رزین اپوکسی شفاف یا سوپر اسلو :

شفافیت بالای رزین بوده که این ویژگی نیز از مهم‌ترین ویژگی های هر رزین رزین مرغوب خواهد بود .

چرا که بسیار مهم است که پس از ریختن، رزین اپوکسی بدون حباب بوده تا شفافیت کار بیشتر شود و این مهم فراهم نمی‌شود مگر اینکه غلظت بسیار کم رزین و مدت زمان سفت شدن طولانی فرصت خروج حباب را به ترکیب بدهد .

4.چهارمین ویژگی رزین اپوکسی سوپر اسلو:

خیلی اهمیت داشته و مد نظر اغلب افراد حرفه ای می باشد عدم کاهش حجم پس از سخت شدن می باشد و این مسئله جزء اساسی‌ترین انتخاب رزین اپوکسی چوب است.

چون گاهی افراد سود جو برای بالا بردن روانروی یا افزایش رزین در فرمول رزین با اضافه کردن تینر یا روان کننده های رزینی سبب کاهش حجم رزین پس از اجرا می شوند.

که بسیار موضوع غیر اخلاقی و ناپسندی خواهد بود که عواقب و پیامدهای بسیاری از جمله خراب شدن قطعه کار، خارج شدن الکل چوب در رزین سفیدک زدن زیر کار و کاهش مقاومت رزین و زرد شدن رزین به مرور زمان خواهد شد و همچنین کاهش کیفیت رزین در ترکیبات رنگی به خصوص رنگهای جوهری و خمیری رزینی خواهد شد .

فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیق

کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش سازه های چوب و رزین(وودگلس) ، است . آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری کارگاه سازه های چوب و رزین(وودگلس) به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند ، پس از پایان دوره ، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند

سر فصل های آموزش دایموندگلس شامل :

✨ قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات .
✨ آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی .
✨ آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی .

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه برگزاری دوره های آموزشی #زیورآلات رزینی اپوکسی در آکادمی معماری آرت کانر با ما تماس بگیرید

 


برچسب ها: دومین ویژگی خرید رزین اپوکسی رزین سوپر اسلو خرید رزین اپوکسی چوب مهمترین گام برای خرید رزین اپوکسی چوب رزین اپوکسی رقیق یا سوپر اسلو رزین نیمه غلیظ یا رزین اسلو راه حل خرید صحیح رزین نیمه غلیظ رزین غلیظ یا رزین فست بخریم؟ رزین اپوکسی غلیظ و رقیق فرق رزین اپوکسی غلیظ و رقیقدیدگاه
دیدگاه شما :