مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09355528829 شنبه , 14 تیر 1399 , 14:53 | +0430

عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان را بشناسید!

11/آذر/1398 سقف کشسان - مقالات بدون دیدگاه

عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان را بشناسید ! شاید بارها و بارها نام سقف های کشسان و یا سقف های مجازی را شنیده باشید و درباره آن اطلاعاتی کسب کرده باشید ، همانطور که می دانید سقف های کشسان یا آسمان مجازی نوعی از سقف های کاذب هستند که امروزه به عنوان جزئی از دکوراسیون داخلی مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان داخلی قرار گرفته است . این نوع سقف ها به صورت معلق به سقف اصلی وصل می شوند و به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارند در هنگام نصب و یا برداشته شدن از سقف به راحتی پاره نمی شوند . سقف های کشسان دارای دو جزء اصلی در ساختار خود هستند که شامل قاب ریلی که در اطراف سقف قرار می گیرد و یک پارچه میانی که کشیده می شود است.

عوامل بسیاری برای تعیین قیمت سقف های کشسان وجود دارد که ما در این مطلب سعی نمودیم بخشی از آنها را ارائه کنیم تا شاید بتوانیم به سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد پاسخ دهیم .

میزان مساحت و حجم پروژه برای نصب سقف کشسان چقدر است؟

یکی از عواملی که در تعیین قیمت این نوع سقف ها دخیل است ، مساحت و حجم پروژه است . باید بدانید که محدودیتی در اندازه و متراژ در سقف کشسان وجود ندارد ، این نوع سقف در متراژهای بسیار بالا به صورت یکپارچه و در متراژ های پایین به صورت خطی و دایره ای قابل نصب می باشد . نکته ای که حائز اهمیت است این است که برای نصب سقف کشسان در متراژ بالا نیازی به زیرسازی وجود ندارد.

عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان را بشناسید!

نوع پارچه ای که برای این مدل سقف کاذب استفاده می شود چیست؟

عامل دیگر تعیین قیمت در این نوع از سقف های کاذب جنس پارچه ای است که مورد استفاده قرار می گیرد. جنس پارچه سقف کشسان از %۹۰ PVC و ۵% پلاستی سایزر و %۵ افزودنی های مجاز تشکیل می شود. ماده ای که در این سقف های موجب ایجاد خاصیت کشسانی آن می شود پلاستی سایزر می باشد . این سقف ها به دلیل وجود زینک اکساید، که کشنده و از بین برنده باکتری وقارچ است، آنتی باکتریال محسوب می شوند وبه علت فراوانی کلر در فرمولاسیون آن،  ضد اشتعال و اصطلاحا نسوز است.

اندازه عرض پارچه برای نصب سقف کشسان چقدر است؟

عرض پارچه در این نوع سقف ها به میزان ۳٫۲۰ متر بوده است. اما امروزه با در اختیار گرفتن دستگاه های جدید این مشکل برطرف شده و تا عرض ۵٫۳۰ متر در ایران موجود است. به کمک دستگاه چاپ UV سقف کشسان را می توان در پروژه های ساختمانی بزرگ، به صورت یکپارچه و بدون درز چاپ کرد.

نورپردازی سقف کشسان به چه صورتی است ؟

نورپردازی سقف کشسان یکی از مهم ترین و تخصصی ترین بخش ها است. سقف های کشسان به سه نوع تقسیم بندی می شوند:

آپ لایت (نورپردازی از جلو): در این نوع نورپردازی، از بیرون سقف، نور به محیط و سطح روی پارچه، یکسان تابانده شده است، نورپردازی آپلایت در سقف هایی که حالت غیر نورگذر یا آینه ای دارند، استفاده می شود.

ساید لایت (نورپردازی از کنار): از فیبرهای نوری ساید لایت، در این نوع نورپردازی استفاده می شود.

بک لایت (نورپردازی از پشت): نورپردازی از پشت باعث می شود که نور یکدست و یکنواختی در فضا منتشر شود. همچنین اگر در مسیر نور طبیعی ، پوششی کششی مثل نورگیر یا پنجره وجود داشته باشد، نور طبیعی را به راحتی از خود عبور می دهد.

عوامل موثر بر قیمت سقف کشسان را بشناسید!

 به انواع نورپردازی رایج به کار رفته در سقف کشسان

  • نورپردازی هالوژن

  • نورپردازی لوستر

  • نورپردازی فیبر نوری

اینها نمونه ای از عواملی بودند که در تعیین قیمت سقف های کشسان تاثیر گذار هستند. قیمت سقف های کشسان چاپی، براق، مات، تک رنگ، آینه ای و نورگذر با هم فرق دارد.

دوره اجرای سقف های کشسان

اجرای سقف های کشسان به طراحان این امکان را می دهد تا با استفاده از نور ، فضای داخلی را تغییر دهند. این فناوری به طور گسترده در  فروشگاه ، رستوران ها و کافه ها ، تئاتر و سینما ها و همچنین در مکان های دیگری که اصل تغییر رنگ در نظر گرفته می شود ، استفاده می شود.

سقف های کشسان قابلیت باز کردن و بسته شدن مکرر را دارند. و در صورت هرگونه خرابی ، به کاربر این امکان را می دهد تا به تجهیزات موجود در پشت بام دسترسی داشته باشد. تعمیرات بی صدا در کمترین زمان ممکن و دور از آلودگی از دیگر عواملی است که این نوع سقف ها را به گزینه ای ایده آل برای مراکز درمانی تبدیل می کند که نیاز به سکوت ، آرامش و تمیزی دارند.

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزار کننده دوره اجرای سقف های کشسان می باشد این کارگاه آموزشی از تمامی علاقمندان به این حوزه کاری و همچنین  افرادی که به دنبال شغلی با حداق سرمایه هستند دعوت به عمل می آورد در این دوره شرکت کنند. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 


برچسب ها: سقف های کشسان یا آسمان مجازی قیمت سقف های کشسان آسمان مجازی دوره اجرای سقف های کشسان مدرسه معماری نورپردازی سقف کشسان اجرای سقف های کشسان نصب سقف کشسان سقف کشساندیدگاه
دیدگاه شما :