آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 2 مهر 1399 , 00:11 | +0330

بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی

15/مرداد/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی : با توجه به علم فنگ شویی برای چیدمان و دکوراسیون منزل اصول و قواعد خاصی می باشد که برای جریان یافتن انرژی مثبت در فضا باید طبق قوانین فنگ شویی عمل کرده و تا جایی که می شود این اصول را رعایت کرد. علم فنگ شویی برای تمامی مکان ها قواعو خاص خودش را دارد . همانطور که در مقالات قبلی درباره فنگ شویی نشیمن و پذیرایی از علم فنگ شویی برای شما نوشتیم در این مقاله تصمیم گرفته ایم که بدانیم طبق قوانین فنگ شویی تخت خواب را در کدام از قسمت ها نباید قرار داد به بیان دیگر بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی کجاست؟ با توجه به اینکه هر روز 8 ساعت از تایم ا به خواب اختصاص دارد و بر روی تحت خواب می گذارانیم اهمیت فنگ شویی تخت خواب نیز برای ما روشن می شود که برای جذب انرژی در اتاق خواب باید تخت خود را چگونه قرار دهیم با ما همراه باشید تا به بررسی علم فنگ شویی در رابطه با تختخواب بپردازیم.

خواب راحت با فنگ شویی

اگر شما هم برای داشتن یک خواب راحت به نظم و ترتیب و انرژی‌های مثبت جاری در اتاق خواب اهمیت می‌دهید بد نیست اصول فنگ شویی برای اتاق خواب را رعایت کنید. یک اتاق خواب دنج و آرام‌بخش براساس اصول فنگ‌شویی اتاق‌خوابی است که هارمونی نور و اشیا در آن به خوبی رعایت شده باشد. اما چگونه با فنگ‌شویی  تخت خواب و اتاق‌خواب می‌توانید یک خواب آرام و عمیق داشته باشید. با ما همراه باشید تا درباره فنگ شویی تخت خواب بیشتر بدانید.

تخت خواب در علم فنگ شویی

برای داشتن یک خواب راحت لازم است یک تخت مستحکم و ترجیحا چوبی داشته باشید. چوب یکی از عناصر پنج‌گانه فنگ‌شویی است (چوب، آتش، خاک، فلز و آب عناصر پنج‌گانه فنگ‌شویی ھستند) به همین هم دلیل آرام‌بخش است و سبب جریان انرژی‌های مثبت و خوب در منزل و اتاق‌خواب می‌شود. سعی کنید تختی را انتخاب کنید که پشتی داشته باشد و شما بتوانید بالش‌تان را به آن تکیه دهید و ثابت نگه دارید. به این ترتیب یک خواب راحت را تجربه خواهید کرد. اگر هم تخت چوبی ندارید از تختی استفاده کنید که مستحکم، بی‌حرکت و بدون صدا و جیرجیر است.

تخت خواب انباری نیست!

تمام وسایل اضافی زیر تخت را بیرون بیاورید، زیر تخت باید تمیز و خلوت و بدون لوازم اضافی باشد. به هیچ عنوان از زیر تخت به عنوان انباری استفاده نکنید. برای جریان انرژی مثبت در طول شب و زمانی که خواب هستید از گذاشتن هرگونه وسیله اضافی در زیر تخت خودداری کنید. در زمانی که خواب هستید باید انرژی پیرامون بدن شما در جریان باشد و اگر قسمت زیر تخت‌خواب بسته باشد این جریان اتفاق نمی‌افتد.

بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی . آموزش فنگ شویی

بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی

وقتی تخت خواب تان را در جایی نامناسب قرار دهید باعث ایجاد انرژی منفی میشود که این انرژی منفی بر روی خواب و رابطه شما تاثیر بدی خواهد گذاشت.آیا می دانید بدترین جاها برای قرار دادن تخت خواب کجاست؟ در این قسمت از مقاله شما را با نقاطی که تخت خواب طبق فنگ شویی نباید در آنجا قرار بگیرد آشنا می کنیم. بدترین جاها برا تخت خواب در فنگ شویی عبارتند از :

1. تخت خواب را نزدیک در اتاق خواب قرار ندهید، از آنجایی که درها معمولا دارای انرژی ورودی زیادی هستند و این انرژی در برابر میزان انرژی که شما برای اطراف تحت خواب لازم دارید فوق العاده زیاد و بیش از حد است. تخت‌تان را در زاویه‌ای قرار دهید که پاهای‌تان رو به در اتاق‌خواب نباشد. طبق قانون فنگ‌شویی قسمت پایین تخت (قسمتی که پایمان را قرار می‌دهیم) نباید به سمت در باشد چون در این‌صورت انرژی سایر قسمت‌های خانه سبب کم شدن آرامش هنگام خواب می‌شود. به عبارت دیگر، وقتی در تخت‌خواب هستید باید در زاویه‌ای باشید که در اتاق‌خواب را ببینید، اما نباید در امتداد هیچ دری چه در اتاق، در بالکن، در حمامی که در اتاق است، یا حتی در کمد باشد. بهترین حالت این است که تخت‌خواب به طور مورب نسبت به در و در گوشه‌ای از اتاق‌خواب قرار بگیرد.

2. از نظر فنگ شویی تخت خواب نباید دقیقا روبری در اتاق خواب باشد زیرا درها دارای انرژی کششی هستند و وقتی تخت خواب روبری در باشد تمام انرژی خوب از طریق در به بیرون منتقل میشود.

3. هرگز تخت خواب را زیر پنجره قرار ندهید، وقتی تخت خواب زیر پنجره باشد باعث تضعیف انرژی فردی میشود و شما احساس امنیت نخواهید کرد، از نظر فنگ شویی پیشنهاد میشود از یک سرتختی محکم استفاده کنید. تکیه دادن تخت به پنجره و خوابیدن زیر پنجره انرژی شما را هدر می‌دهد و از سوی دیگر خطرناک است.

4. قرار دادن تخت خواب زیر سقف شیب دار اشتباه است زیرا در این صورت انرژی شما زیر آن تحت فشار قرر میگیرد و در نهایت روی سلامتی شما تاثیر منفی میگذارد.

5. تخت خواب روبری آینه نباشد زیرا آینه باعث تخلیه انرژی شما میشود و آرامش را از شما سلب میکند. اگر تخت‌خواب‌تان در جایی قرار گرفته که درست روبروی آینه میز‌توالت است شب‌ها موقع خواب یک پارچه روی آینه بیندازید.

6. تکنولوژی را از اتاق‌خواب دور کنید. وسایلی مانند تلویزیون، کامپیوتر، لپ‌تاپ و تبلت و گوشی موبایل روند خواب شما را مختل می‌کنند. اما اگر به خاطر کوچک بودن خانه مجبورید برخی از این وسایل را در اتاق خواب جا بدهید آن‌ها را از تخت دور کنید و شب‌ها با پارچه مانیتورشان را بپوشانید.

7. تابلوهایی که نقاشی با عنصر آب دارند مثل آبشار یا رودخانه و نیز وسایلی مثل تنگ ماهی و آکواریوم را در اطراف تخت خواب نگذارید. به جای آن‌ها در دو طرف تخت به خصوص تخت‌های دو نفره دو آباژور ترجیحا گرد و بدون زاویه قرار بدهید. تا هم قانون تعادل در مرکزیت فضا را رعایت کرده باشید و هم زوایای گرد آباژور انرژی‌های منفی موسوم به پیکان‌های سمی را قطع کند.

8. تخت را کاملا به دیوار نچسبانید. قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالای سرمان قرار می‌گیرد) باید ۳ تا ۵ سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد تا هوا و انرژی آزادانه جریان پیدا کند. اگر تخت خوابتان را هم به دیوار چسبانده‌اید باید فاصله مشابه ۳ تا ۵ سانتی‌متر را بین تخت و دیوار در نظر بگیرید. (این اندازه از مقیاس چینی که به قسمت‌های یین و یانگ تقسیم شده به‌ دست‌آمده است) این فاصله سبب می‌شود هنگام خواب هم احساس امنیت بیشتری داشته باشید و هم انرژی به راحتی جریان پیدا و مسیر صحیح خودش را پیدا کند.

9. از تخت خواب های کشودار استفاده نکنید. از تخت‌هایی استفاده کنید که زیرشان خالی باشد. منظورمان تخت‌های پایه‌دار چوبی است. تخت‌هایی که در زیر خود کشو و دراور دارند از نظر فنگ‌شویی تخت‌خواب‌های مناسبی نیستند. ارتفاع تخت باید استاندارد باشد تا انرژی در طول شب در جریان باشد.

10. جهت تخت خواب خود را مخالف با فنگ شویی نگذارید. فنگ شویی در مورد جهت درست تخت خواب یک چیز عمومی و کلی تعریف نمی‌کند چرا که به اعتقاد آن ها هر فردی دارای عدد خاصی به نام گوا است که از سال تولد او محاسبه شده است. با توجه به عدد گوا متعلق به هر فرد می‌توان فهمید که در کدام جهت قطب نما بخوابد بهترین حالت است و از خوابیدن در کدام جهت‌ها باید خودداری کند. آن ها این عقیده را دارند که دانستن عدد گوا مردم را قادر می‌سازد تا از قدرت مغناطیسی زمین برای دست یابی به اهداف خود از جمله موفقیت مالی استفاده کنند.

11. از نگهداری گیاهان زنده در اطراف تخت خواب به شدت پرهیز کنید. بر اساس اصول فنگ شویی نگه‌داشتن گیاه زنده در فضای آشپزخانه یا اتاق کار و اتاق نشیمن باعث می‌شود انرژی(چی) در فضا جریان یابد و از نقطه‌ای به نقطه دیگر حرکت کند. اما دقیقا بنابر همین دلیل، بهتر است در اتاق خواب‌تان هیچ گیاه زنده‌ای قرار ندهید. گیاهان حجم زیادی از انرژی (یانگ)( که در نگرش چین باستان نماد گرما یا روشنایی است) را برانگیخته و جذب می‌کنند و باعث می‌شوند تعادل و آرامش اتاق‌ خواب‌تان مختل شود. این اتفاق استراحت کردن و خوابیدن برای شما دشوار می‌شود. علاوه بر این گیاهان در طول شب که شما در حال استراحت هستید اکسیژن هوا را جذب و کربن دی اکسید آزاد می کنند و ممکن تنفس شما را دچار مشکل کنند.

12. تخت خواب ساده انتخاب نکنید. تخت‌خوابی را انتخاب کنید که در قسمت بالا دارای یک صفحه یا تاج هستند. این تخت‌خواب‌ها با ایجاد یک مرز و حریم، در هنگام خواب احساس آرامش و امنیت ایجاد می‌کند.

آموزش فنگ شویی . بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی

آموزش فنگ شویی تخت خواب در چند مرحله ساده

باتوجه به مطالبی که گفته شد امیدواریم شما علاقه مندان به فنگ شویی از آن استفاده کرده و انرژی مثبت را در محا خواب خود جذب کرده و از خواب خوب و راحتی بهره مند شوید. هر چیزی که در اتاق‌ خواب قرار می‌دهید تاثیر عمیقی روی جریان انرژی چی دارد اما حقیقت این‌ است که هیچ فنگ شویی صددرصد ایده‌آلی وجود ندارد. بنابراین قوانین را به خاطر بسپارید و با استفاده از وسیله‌هایی که از قبل دارید یا وسایل جدیدی که تهیه می‌کنید، چیدمان اتاق‌ خواب تان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و از جریان مثبت انرژی در آن لذت ببرید.برای مطالعه فنگ شویی پذیرایی و نشیمن می توانید به مقالات قبلی ما رجوع کنید.

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر

آموزش فنگ شویی . بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شویی


برچسب ها: کلاس آموزشی فنگ شویی پکیج اموزشی فنگ شویی پکیج فنگ شویی دوره آموزش فنگ شویی بسته آموزش فنگ شویی آموزش فنگ شویی مقدماتی آموزش فنگ شویی آکادمی معماری داخلی آرت کانر آموزش فنگ شویی تخت خواب در چند مرحله ساده تخت خواب در علم فنگ شویی برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی دوره جامع فنگ شویی پنج عنصر در فلسفه فنگ شویی اصطلاح تائو در علم فنگ شویی به چه معنا می باشد؟ اصطلاح یین و یانگ در فنگ شویی فلسفه تائوییسم در فنگ شویی اصطلاح شار در فنگ شویی بدترین جاها برای تخت خواب در فنگ شوییدیدگاه
دیدگاه شما :