آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 سه شنبه , 3 خرداد 1401 , 03:28 | +0430

اصول نورپردازی ساختمان و آشنایی با نحوه نورپردازی در نما

13/مهر/1398 نورپردازی - مقالات بدون دیدگاه

آیا نمای شما آنقدر زیباست که می خواهید شب و روز از آن لذت ببرید؟ برای این کار می توانید ، فقط یک سیستم روشنایی نما را نصب کنید. با این کار دکوراسیونی عالی در فضای باز ایجاد می شود. روشن کردن نمای ساختمان تنها پاسخ گوی تزیین ساختمان نیست، بلکه به امنیت خانه کمک می کند. چگونه می توان نورپردازی نمای ساختمان را انتخاب کرد؟
باید بدانید که هر نوع نورپردازی در فضای باز برای روشنایی نما مناسب نیست.

اصول نورپردازی ساختمان و آشنایی با نحوه نورپردازی در نما

شکل نما نه تنها به وسیله مواد و شکل آنها بلکه با نور و جهت و رنگ آن نیز تعیین می شود. ظاهر یک نما در طول روز به دلیل تغییر جهت نور و اجزای مختلف نور منتشر و مستقیم تغییر می کند. توزیع های مختلف نور و استفاده از سیستم های کنترل نور باعث زیبایی نمای در شب در نمای داخلی می شود.

نورهای متغیر ، اجزا یا مناطق یک نما را متفاوت می کنند. چراغ ها روی جزئیات نما تأکید دارد.  از درخشش هر نور در خارج از سطوح نما ، چه به طرفین و چه در بالای آن ، باید جلوگیری کرد.

استفاده از نورپردازی در برجسته کردن نما

اگر هدف شما از نورپردازی ساختمان برجسته کردن معماری منحصر به فرد نمای شماست ، پروژکتور می تواند مناسب ترین مورد برای شما باشد. پروژکتور که در قسمت زیرین دیوار و در مقابل نما نصب شده است ، تمام نما را روشن می کند تا بر شکل ها و مواد تأکید کند. شما همچنین می توانید با ایجاد رنگ نور بازی کنید تا روحیه خاصی ایجاد کنید یا رنگ خاصی به نما در شب بدهید.

بیشتر بخوانید:

ایجاد تغییرات در محیط توسط نورپردازی

نورپردازی صحیح چگونه است؟

مناظر ایده آل برای نورپردازی نما

مناظر ایده آل برای نورپردازی نما ، قلاب های دیواری با حفره ها است به گونه ای که نور بیشتر به سمت ساختمان متمرکز می شود. نور کم ، فضای آرامش بخش و بسیار هوشیار را ایجاد می کند. نور می تواند مسیرها و درهای کوچک را نیز روشن کند. قلاب های دیواری بطور مستقیم بر روی دیواره نما ثابت شده اند که این امر باعث تسهیل در نصب این نورپردازی نما می شود.

نکات مهم نورپردازی ساختمان

نکاتی که باید در هنگام نورپردازی به آن توجه نمایید این است که نورها نباید به داخل ساختمان نفوذ داشته باشند و باعث اذیت ساکنین شوند . جز در موارد خاص منبع نور نباید دیده شود. نورپردازی باید بسیار هدفمند باشد . هماهنگی رنگ نور با متریالهای نمای ساختمان از مهمترین موارد در نورپردازی است.

برای کاهش هزینه مصرفی برق باید درست ترین و بصرفه ترین راه را انتخاب نمود. موضوع بعدی استفاده صحیح و هدایت درست نور است ، نورپردازی های نادرست نه تنها به زیبایی نما کمکی نمی کنند بلکه آن را نازیبا و گیج کننده نشان می دهند.

انتخاب نحوه نورپردازی نمای ساختمان با توجه به معماری نمای ساختمان است. اگر ساختمان، پنجره های معمولی و ساده دارد یکی از راه های کم هزینه، استفاده از نوارهای ال ایی دی مخفی است که بالا و پایین پنجره نصب می شود. این روش خصوصا برای ساختمان هایی که نمای معمولی و غیرجذابی دارند و یا ساختمان هایی که اجازه استفاده از نورپردازی نما به آنها داده نمی شود بسیارکاربردی و موثر است.

دوره طراحی روشنایی و نورپردازی در گرگان

مدرسه معماری داخلی آرت کانر برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون در گرایش ها و شاخه های مختلف می باشد. این موسسه تلاش دارد که جامعترین آموزش ها را به صورت کاربردی و مفید به دانشجویان خود بیاموزد که آنها بتوانند به راحتی در گروه های طراحی شرکت ها و تولیدی های مختلف استخدام و فعالیت کنند.

دوره جامع نورپردازی تخصصی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش طراحی نور، نورپردازی و چراغ روشنایی است.مدرسه معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره روشنایی و نورپردازی اماکن به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

دوره روشنایی و نورپردازی اماکن

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری نور مواجه است.
گذراندن دوره روشنایی و نورپردازی اماکن باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های نورپردازی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به روشنایی و نورپردازی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی نورپردازی برای سبک های مختلف معماری است.
ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 


برچسب ها: دوره روشنایی و نورپردازی اماکن نورپردازی اماکن نورپردازی نکات مهم نورپردازی نورپردازی نما نورپردازی در نما نورپردازی ساختمان نحوه نورپردازی در نما آشنایی با نحوه نورپردازی اصول نورپردازیدیدگاه
دیدگاه شما :