آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - سه شنبه , 1 مهر 1399 , 23:54 | +0330

اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی

21/مرداد/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی : از نظر فنگ شویی محل قرار گیری گیاهان آپارتمانی از نوع گیاه مهم تر است. گیاهان موجوداتی دوست داشتنی هستند که دفتر کار یا منزل شما را سرشار از انرژی می کنند. آیا میدانید که میتوان از گیاهان  آپارتمانی نیز در فنگ شویی و افزایش انرژی مثبت در محیط استفاده کرد؟ گیاهان با تاثیر مثبتی که در محیط میگذارند میتوانند باعث بهبود جریان انرژی شوند . انواع چینش گیاهان آپارتمانی در منزل می‌تواند در ایجاد شانس و احساس خوب در زندگی افراد نقش ویژه‌ای داشته باشد. برای آوردن شانس به زندگیتان باید با انواع چیدمان گلهای آپارتمانی در منزل، چیدمان گلدان در حیاط و چیدمان کاکتوس در خانه آشنا شوید. همراه با ما در مقاله اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی باشید تا انرژی مثبت را در خانه خود به جریان بندازید.

چینش گیاهان در فنگ شویی به چه معناست !؟

همانطور که می دانید هیچ گیاهی بد نیست و همه‌ی گیاهان برای ما مفیدند. تنها نکته در فنگ شویی مکان قرار دادن گیاهان در خانه یا محل کار است که می‌تواند در اثرگذاری آنها نیز تاثیر داشته باشد. از آنجا که نظریه‌ی فنگ شویی کاملا در مورد انرژی است پس مطمئنا بر انرژی واقعی گیاهان تاکید زیادی می‌کند. یکی از مهمترین عوامل در تولید انرژی مثبت در گیاهان، سلامت آنهاست. به طور مثال : فرض کنید شما یکی از محبوب ترین گیاهان فنگ شویی یعنی لاکی بامبو را در خانه دارید. اما سلامت بامبوی شما بسیار بد است و در تلاش برای زنده ماندن است. باید بدانید که این عامل بسیار بدتر از این است که شما یک گیاه بد از نظر فنگ شویی را در خانه نگهداری کنید که کاملا سالم و پر انرژی است. گیاهان همیشه یکی از بهترین ابزار فنگ شویی در محل کار یا خانه هستند. چرا که انرژی مثبت لازم را در اختیار فرد قرار می‌دهند. تا زمانی که گیاهان در جای مناسب و در سلامت کامل باشند، می‌توانید مطمئن باشید که فنگ شویی به درستی در خانه یا محل کارتان اجرا می‌شود.

اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی . اموزش فنگ شویی

محل قرارگیری گیاهان آپارتمانی در منزل

جهت ها در حرکت انرژی چی بسیار تاثیر گذار هستند. بهتر است گیاهان را جلوی پنجره های شرقی، جنوب شرقی و جنوبی قرار دهید. از قرار دادن تعداد زیادی گیاه جلو پنجره های شمالی، شمال شرقی، شمال غربی و جنوب غربی اجتناب کنید. البته استفاده از تعداد کمی گلدان بلامانع است. در واقع قرار دادن گیاهان در مناطق مختلف منزل در فنگ شویی براساس تعامل پنج عنصر چوب، آتش، زمین، فلز و آب است. از گیاهان خود به خوبی مراقبت کنید! بعد از مدتی متوجه خواهید شد که گیاهان در عین هماهنگی با دکور شما برایتان شادی به ارمغان می آورند.

در مورد قرارگیری سنتی یا کلاسیک گیاهان در فنگ شویی باگوا ، بهترین محل قرارگیری به شرح زیر است:

منطقه شرقی (سلامتی و خانواده)
منطقه جنوب شرقی (پول و فراوانی)
منطقه جنوبی (اعتبار و شهرت)

اگر تصمیم دارید از فنگ شویی در جهت غربی استفاده کنید ، بهترین محل قرارگیری گیاهان به شرح زیر است:

نقطه‌ی میانه چپ (سلامتی و خانواده)
نقطه‌ی چپ بالا (پول و فراوانی)
نقطه‌ی مرکز میانه (شهرت و شهرت)

بهترین گیاهان فنگ شویی کدامند؟

وجود بهترین گیاهان فنگ شویی در منزل میتواند انرژی ” چی ” را در جریان قرار دهد. چوب یکی ازعناصری است که میتواند موجب افزایش آرامش و دفع انرژی های منفی شود . به همین دلیل متخصصان فنگ شویی به شما توصیه میکنند که از گیاهان و به خصوص گیاهانی که چوب زیادی دارند در فنگ شویی منزل استفاده کنید.

اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی . آموزش فنگ شویی

گل لی لی

یکی از گیاهانی که به شما توصیه میشود برای فنگ شویی در منزل قرار دهید گیاه لی لی است. یکی از خصوصیات گیاه لی لی این است که میتواند آلاینده های محیطی را از بین ببرد و به پاکسازی محیط کمک کند. این گیاه نیاز به آب زیاد و نگهداری مداوم ندارد و شما میتوانید هر دو هفته یکبار اقدام به آبیاری آن کنید. گیاه لی لی قابلیت نگه داری در محیط های آپارتمانی و در بسته را نیز دارد.

گل یشم

یشم به گیاه جذب ثروت مشهور است. دلیل این نام گذاری برگ های مانند سکه است و سکه هم نیز نماد ثروت و فراوانی است. افرادی که در حوزه فنگ شویی فعالیت میکنند و تجربه هایی را در این حوزه دارند پیشنهاد میکنند که گیاه یشم را در حوزه ثروت قرار دهید و هر تعداد از این گیاه را در خانه و محیط بگذارید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

درخت پول

آیا با درخت پول آشنا هستید؟ درخت پول همانطور که از نامش پیداست یکی دیگر از بهترین گیاهان فنگ شویی محسوب میشود. بسیاری از افراد معتقدند که درخت پول علاوه بر ثروت میتواند موجب جذب خوشبختی در خانه نیز بشود. پس اگر میخواهید پول و خوشبختی را به زندگی خود جذب کنید و آن را وارد خانه خود کنید درخت پول را در خانه نگهداری کنید.

سانسوریا

نام دیگر گیاه سانسوریا , گیاه مار است. این نام گذاری به دلیل برگ های بلند آن است. گیاه سانسوریا ویژگی های فراوانی دارد که مهم ترین آن ها از بین بردن یون های مثبت و تولید یون منفی است. وجود یون های منفی در محیط میتواند هرگونه آلرژی و حساسیت و همچنین آلودگی های محیطی را از بین ببرد و به سالم تر کردن هوا کمک کند. این گیاه نیز مانند گیاه لی لی نیاز به آبیاری زیادی ندارد و میتوان هر دو هفته یکبار اقدام به آبیاری آن کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سانسوریا گیاهی بسیار قوی است که گزینه مناسبی برای همراهی فضانوردان و سفر به اعماق فضاست.

اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی . آمورش فنگ شویی

گیاهان خانگی بد در فنگ شویی

هیچ گیاه بدی وجود ندارد در واقع این نوع و میزان انرژی گیاهان است که گاهی مناسب یک فضا نیست. به طور مثال گیاهان کاکتوس انرژی زیادی دارند و ممکن است برای بعضی از فضاها مناسب نباشند؛ به طور مثال برای اتاق خواب. گیاه دیگری که می شود مثال زد ماری یا شمشیر جورج مقدس یا همان زبان مادرشوهر خودمان است. اگر این گیاه در جای مناسبی قرار بگیرد نه تنها انرژی بدی را به فضا انتقال نمی دهد بلکه انرژی محافظتی بسیار بالایی خواهد داشت.

کدام گیاهان از نظر فنگ شویی مناسبند !؟

در ابتدا باید از گیاهانی شروع کنیم که معمولا از آنها به عنوان گیاهان خوب در فنگ شویی یاد می‌شود. این گیاهان به دو دسته‌ی کلی تبدیل می‌شود:

1. گیاهان برتر در تصفیه هوا

مطمئنا بدون داشتن هوایی پاک و با کیفیت، نمیتوان انتظار تولید انرژی مثبت داشت. پس در ابتدا هوای تمیز از همه مهم تر است که گیاهانی چون : نخل اریکا ، سرخس ، پوتوس، آگلونما و …آن را به ما هدیه می‌دهند.

2. گیاهان سنتی شانس و پول

در لیست این گیاهان ، پاچیرا ( گیاه پول ) و لاکی بامبو خودنمایی می‌کنند. این گیاهان از قدیم به این عنوان معروفند و داستان های زیادی درباره‌ی آنها آمده است. گیاه پاچیرا حتی به عنوان یک گیاه برتر برای کاهش سردرد نیز استفاده می‌شود.

آموزش فنگ شویی . اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید. آموزش فنگ شویی با آکادمی معماری آرت کانر


برچسب ها: بهترین گیاهان فنگ شویی بهترین گیاهان فنگ شویی کدامند؟ فنگ شویی در جهت غربی فنگ شویی باگوا محل قرارگیری گیاهان آپارتمانی در منزل فنگ شویی خانه فنگ شویی گیاهان در فنگ شویی چینش گیاهان در فنگ شویی اصول فنگ شویی اصول فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی گیاهان خانگی بد در فنگ شویی دوره جامع فنگ شویی برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی آکادمی معماری داخلی آرت کانر آموزش فنگ شوییدیدگاه
دیدگاه شما :