آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - سه شنبه , 1 مهر 1399 , 07:26 | +0330

آموزش نقاشی با رزین

23/شهریور/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

آموزش نقاشی با رزین : امروزه با توجه به استفاده زیاد از محصولات رزینی نظیر ظروف و میز و اکسسوری های تزینی و تابلوها افراد علاقه مند به هنر رزین شده اند. در مقالات قبلی به ساخت میز با رزین اپوکسی اشاره کرده ایم در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه آموزش نقاشی با رزین آشنا کنیم و این هنر را در شاخه های دیگر نقاشی مورد بررسی قرار دهیم همراه ما باشید.

آموزش نقاشی با رزین اپوکسی روی چوب و سایر متریال ها

آموزش نقاشی با رزین یکی از رشته های هنری کار با رزین می باشد که علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است. برای آموزش نقاشی با رزین می توانید در کلاس های آموزش نقاشی با رزین موسسه معماری آرت کانر ثبت نام کنید تا از صفر تا صد این هنر را بصورت حرفه ای تحت نظر اساتید بزرگ آموزش ببینید.در این بخش از مقاله قصد داریم که چند نمونه از نکات آموزش نقاشی با رزین را برای شما بیان کنیم:

اولین قدم برای انجام این کار هنری تهیه وسایل مورد نیاز برای این کار است، به یاد داشته باشید که برای کار با رزین باید مراقب باشید و امنیت کار را در نظر داشته باشید چرا که این ماده اگر با پوست دست شما در تماس باشد می تواند خطرناک باشد، از این رو یکی از ابزار هایی که شما برای کار نیاز دارید دستکش و ماسک می باشد در ضمن به یاد داشته باشید که بهتر است یک اتاق دیگر را برای کار انتخاب کنید تا گاز این مواد شما و دیگران را دچار مشکل نکند.

آموزش نقاشی با رزین

لوازم مورد نیاز برای نقاشی با رزین اپوکسی

اما وسایلی که برای کشیدن و ساخت این نقاشی نیاز دارید شامل : رزین، لیوان یکبار مصرف، چوب بستنی، ظرفی برای مخلوط کردن ملات، قلم نقاشی، سشوار یا تفنگ حرارتی، رنگ آکریلیک و قاب چوبی می باشند.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید ضخامت هر لایه از رزین را با دقت محاسبه کنید، باید در ابتدای کار حجم ظرف مورد نظر را در نظر داشته باشید و ضخامت لایه را انتخاب کنید.

در این مرحله می رسیم به ریختن رزین و از بین بردن حباب های آن، باید رزین را روی سطح مورد نظر خود بریزید توجه داشته باشید که رزین به همه جای آنها برسد، بعد از اینکه رزین را اعمال کردید متوجه می شوید که حباب ها ظاهر شده اند، برای از بین بردن آنها سشوار را با درجه پایین روی آنها میگیریم دقت داشته باشید که سشوار را با مدت زمان طولانی در یک قست نگه ندارید چرا که موجب می شود رزین شما بسوزد یا می تواند رزین را دچار خم شدگی کند.

مرحله بعدی این است که زمانی که رزین را به سطح مورد نظر اعمال کردید و حباب گیری آن را انجام دادید آن را بپوشانید تا گرد و خاک بیشتری وارد آنها نشود، برای این کار می توانید از پارچه هایی که دارید و بکارتان نمی آید استفاده کنید. نقاشی شما حاضر است و می توناید از دیدن دست سازه خود لذت ببرید.

روش نقاشی با رزین روی بوم

همانطور که گفتیم نقاشی با رزین شاخه های متفاوتی را دارد که نقاشی با رزین روی بوم بعنوان یکی از رشته های پر طرفدار این هنر می باشد. در این قسمت از مقاله به شما نشان خواهیم داد که با استفاده از هنر نقاشی رزین روی بوم چگونه می توانید هنر دست خود را نشان دهید و بعنوان یک تابلوی زیبا همگان را متحیر کنید. اگر شما هم از علاقه مندان به این رشته هنری می باشید می توانید با ثبت نام در کلاس های آموزش نقاشی با رزین روی بوم در مدرسه معماری آرت کانر به راحتی این هنر را در کنار اساتید بزرگ این رشته فرا گرفته و از نتیجه کار خود لذت ببرید.

آموزش نقاشی با رزین

وسایل مورد نیاز جهت نقاشی با رزین روی بوم :

رزین اپوکسی
رنگ آکریلیک
روغن سیلیکون
سشوار حرارتی
بوم رنگ نقاشی

مراحل نقاشی با رزین روی بوم

1- جمع آوری مواد و آماده سازی سطح کار

2-آماده کردن رنگ و رزین اپوکسی : با توجه به طرح مورد نظرتان رنگ ها را انتخاب کنید. اول، رنگ آکریلیک سفید را در یک فنجان پلاستیکی اضافه کنید. رنگ اکریلیک به رزین اپوکسی رنگ سفید را اضافه خواهد کرد.هر رنگی را که بعنوان رنگ پایه انتخاب کرده اید را از پیمانه بزرگ برای استفاده از آن در نظر بگیرید. رنگ های دیگر را در یک فنجان کوچک پلاستیکی مخلوط کردم. برای اطلاع دقیق از میزان رنگ ها باید از اساتید خود کمک بگیرید.

3-مخلوط کردن رنگ و رزین اپوکسی : رزین اپوکسی باهاردنر را به آرامی مخلوط کنید و در حین همزدن رزین اپوکسی حالت ابری خواهد داشت. بعد از چند دقیقه مخلوط شدن، دوباره شفاف می شود. بعد، تقریبا 4 اونس از رزین را در هر فنجان کوچک با رنگ اکریلیک بریزید. 8 اونس رزین اپوکسی را به فنجان مخلوط بزرگ که حاوی رنگ پایه ­ی سفیدبود اضافه و سپس رنگ را با رزین اپوکسی مخلوط کنید. از مخلوط شدن رنگ اکرلیک با رزین کاملا مطمئن شوید.

4-اجرای رنگ پایه : رنگ پایه خود را بر روی بوم بریزید. و آن را بر سراسر بوم بریزید بطوریکه تمام بوم را پر کند.

5-ریختن رنگ : هیچ روش خاصی برای ریختن رنگ روی بوم وجود ندارد. این مرحله از کار کاملا به خلاقیت خود شما بستگی دارد. مرحله به مرحله رنگ های انتخابی خود را با هر طراحی که دوست دارید بر روی بوم بریزید.

6-استفاده از سشوار حرارتی برای ادغام رنگ ها : با استفاده از یک سشوار حرارتی رنگ های مختلف را مخلوط کنید. این کار باعث ایجاد افکت منحصر به فرد هنر رزین می شود زیرا رنگ ها با هم ترکیب می شوند. علاوه بر این، رنگ پایه بیشتر به چشم می آید.

7- ایجاد طرح سلولی : 2 لایه بعدی را با روغن سیلیکون مخلوط کرده و روی بوم نقاشی اجرا کنید. 5 قطره روغن سیلیکون در هر 4 اونس رزین ریخته شد. اغلب مردم مستقیم روغن سیلیکون را به مواد رزین اضافه می کنند، اینکار به نظر اکثر اساتید این هنر درست نیست. روغن سیلیکون یک عامل دیسپرس کننده است که اثرات متعددی را به قطعه هنری مانندحالت ایجادطرح سلولی می افزاید.فرصت دهید که لایه های پایه بوم رنگ برای مدت 10 دقیقه روی سطح بمانند و سپس در مرحله بعدی رزین مخلوط شده با روغن سیلیکون را به بوم اضافه کنید. اول، رنگ هایی که در قسمت اول اضافه کردید در مرحله دوباره اضافه کنید و اگر دوست دارید رنگی بیشتر به چشم آید از آن رنگ استفاده کنید. سپس،با سشوار حرارتی سایر ترکیب رنگ ها را ایجاد کنید.

8- شارش و حرکت دادن رزین بر روی بوم : رزین به دلیل وزنش در وسط بوم جمع می شود. بوم را در زاویه های مختلف بچرخانید تا رزین پخش شود. سپس، رزین را با سشوار حرارتی بیشتر حرکت دهید.

9- افکت هنری رزین : روغن سیلیکون باعث ایجاد جلوه ای عالی در بوم رنگ شد.کار شما آماده است.

آموزش نقاشی با رزین

آموزش با رزین در آرت کانر

شما علاقه مندان عزیز به این رشته هنری می توانید با ثبت نام در کلاس های آموزش نقاشی با رزین در مدرسه هنری آرت کانر بصورت حضوری و مجازی از آموزش های اساتید بزرگ این هنر بهره ببرید و دست به خلق آثار هنری بزنید. از مزایای شرکت در کلاس های آموزش نقاشی با رزین می توان به شکوفا کردن استعداد شما عزیزان و کارآفرینی شما در این هنر اشاره کرد. یکی از دیگر کاربرد های آموزش نقاشی با رزین این است که هنرجویان این رشته می توانند یکی از جذاب ترین کادو ها  را برای عزیزانتان تدارک ببینید و شما می توانید با هدیه دادن آنها به نزدیکانتان یک اثری هنری دست ساز را به آنها هدیه کنید.

این هدایا می توانند برای کسی که آن را دریافت می کند با ارزش باشد چرا که خود شما با دستانتان آنها را ساخته اید از این رو سلیقه و دستان شما در ساخت این اثر هنری دخیل هستند و حتما ارزش کادو را بیشتر می کنند.


برچسب ها: آموزش نقاشی آبستره سلولی فیلم آموزشی نقاشی آبستره آموزش رایگان نقاشی آبستره نقاشی سیال با رزین رنگ پودری رزین اپوکسی ترکیب رنگ اکریلیک با رزین آموزش تابلو آبستره رزین تابلو رزین کهکشان مراحل نقاشی با رزین روی بوم آماده کردن رنگ و رزین اپوکسی مخلوط کردن رنگ و رزین اپوکسی شارش و حرکت دادن رزین بر روی بوم آموزش نقاشی با رزین در آرت کانر آموزش نقاشی با رزین روی چوب وسایل مورد نیاز جهت نقاشی با رزین روی بوم لوازم مورد نیاز برای نقاشی با رزین اپوکسی روش نقاشی با رزین روی بوم آموزش نقاشی با رزین اپوکسی روی چوب و سایر متریال ها آموزش نقاشی با رزیندیدگاه
دیدگاه شما :