آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - چهارشنبه , 30 مهر 1399 , 02:05 | +0330

آموزش میز رزینی طرح دریا

22/مهر/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

آموزش میز رزینی طرح دریا : به کار گیری چوب و محصولات چوبی در دکوراسیون منازل روز به روز طرفداران بیشتری پیدا میکند. از دلایل عمده ای که از چوب در چیدمان خانه استفاده می کنند زیبایی و سادگی و ایجاد حس زندگی و طبیعت را می توان اشاره کرد  که دیزاینرها از آن به عنوان طرح روستیک یاد می کنند. اما هنرهای رزین و وود آرت (Wood Art) ساخت میز رزین و چوب امروزه بسیار پر طرفدار می باشد.در این مقاله قصد داریم به شما آموزش میز رزینی طرح دریا را با تکنیک موج و دریا که در هنر رزین به آبستره معرف است را دهیم که به شما نشان دهیم ساخت چنین محصولات هنری خارق العاده به هیچ وجه کار دشواری نیست و شما با استفاده از ابزار ساده ای که در مقاله قبلی برایتان معرفی کردیم و  با کمک رزین و رنگ های خمیری میتوانید خالق اثری متفاوت باشید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

روش ساخت قالب میز رزینی طرح دریا به چه صورتی می باشد؟

ابتدا یک تکه به اندازه یک کف دست را برش داده و به اندازه ای که در نظر دارید دیواره ها را به وسیله ی پیچ سفت کنید. باید به این نکته توجه کنید که ارتفاع دیواره ها باید ۲ سانتی متر از ارتفاع میز بالاتر باشد تا در حین انجام کار به مشکل بر نخورید. دیواره ها باید با اندازه ای دقیق و متناسب باشند و خیلی سفت به کف قالب بسته شده باشند تا درزی بین آن ها باز نشود و از اسراف رزین اپوکسی جلوگیری شود. زاویه های میز باید کاملا گونیا باشد و دو لبه ی آن با هم کامل جفت شوند. بهتر است برای درزگیری قالب از چسب های آکواریوم استفاده کنید .

اگر قصد دارید به صورت جدی تر این کار را انجام دهید پیشنهاد میکنیم قالب هایی با جنس سیلیکون انتخاب کنید که اندازه آن مطابق با اندازه دلخواه شماست.

انتخاب  رزین برای ساخت میز رزینی طرح دریا

 باید بگوییم اصلی ترین بخش آموزش میز رزینی طرح دریا این بخش می باشد که به تحلیل شاخصه های برگزینی رزین اپوکسی چوب می پردازید:
رزین اپوکسی باید از غلظت مناسب و خوبی برخوردار باشد طوری که نه سفت شود و برعکس باید به گونه ای باشد که جاری شود و مانند مایع به شکل قالب مورد نطر در بیاید. نباید حباب داخل آن ایجاد شود زیرا از استحکام آن کم می کند. رزین چوب باید شفاف و بی رنگ باشد و برای ساخت میزهای بزرگ مقاومت مکانیکی بالایی داشته باشد. همچنین توجه نمایید که حلال نباشد تا کمترین میزان آتش گیری را داشته باشد اگر بوی بدی از رزین پخش گردد به این معنی وجود ناخالصی در مواد رزین است و مواد آن حلال می باشد.

آماده سازی محل کار برای ساخت میز رزینی طرح دریا

حالا زمان آماده سازی فضای مناسب جهت کار با رزین اپوکسی می باشد. به این جهت که اتاق شما محیا گردد باید به دور از هر نوع ناپاکی باشد و حداقل میزان رطوبت را داشته باشد. لباس کار مناسب برای انجام اینا کار را به تن کنید. محل قراردادن میزها باید صاف و مسطح بوده و سطح میز باید کاملا صاف باشد و در آخر ساب و پولیش نهایی آن در محیط دیگری غیر از این اتاق انجام گردد.

آموزش میز رزینی طرح دریا

آموزش میز رزینی طرح دریا

چوب انتخابی شما با در نظر گرفتن به ابعاد قالب باید برش داده و رنده نمایید تا سطحی صاف و یکدست داشته باشند. دقت کنید که ارتفاع قطعات چوبی حداقل 2 سانتی متر از ارتفاع قالب کمتر باشد . نهایت زیبایی زمانی است که تمامی قطعات با ارتفاع یکسانی بریده شده و داخل قالب قرار داده شوند.

چوب ها باید قبل از استفاده درکار باید حداقل 48 ساعت داخل خشک کن قرار بگیرند حتی اگر چوب ها خشک باشند به هیچ عنوان از چوب هایی که خیس هستند برای کار با اپوکسی استفاده نکنید، از خشک شدن کامل چوب تا مرکز آن مطمئن شوید در غیر اینصورت کار های شما با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد ، اپوکسی کاملا حساس به رطوبت و آب می باشد و می تواند کار شما را کاملا خراب کند و مشکلاتی از قبیل: خشک نشدن یا آدامسی شدن اپوکسی، قبل از اینکه کار خود را اجرا کنید اگر چوب شما دارای رگه بود حتما آن قسمت ها را با اپوکسی پر کنید و هیچ رگه ی خالی نباید روی چوب بماند.

آموزش انجام پرایمر

ابتدا یک مرحله لایه خیلی باریک اپوکسی را به کل سطح چوب با قلم مو یا غلطک پشمی میزنیم. کل ترک ها و منافذی که از آن هوا وارد یا خارج می شود را ببندید. این عمل را باید برای دور تا دور هر تکه چوب انجام دهید و دقت کنید هیچ قسمتی را فراموش نکنید و این عمل را تا زمانی که مطمئن شدید همه ی درزها را گرفته اید انجام دهید و راه ورود و خروج هوا بسته شده باشد.

زمانی که هر سری پرایمر را زدید باید به مدت 24 ساعت آن را استراحت دهید و مرحله بعد را شروع کنید و چوب ها را داخل قالب گذاشته و آن را برای ریختن اولین لایه اپوکسی چوب آماده کنید.

آموزش ساخت میز رزینی طرح دریا

رزین اپوکسی و هاردنر را به نسبت تعیین شده در دستورالعمل مخلوط کرده و طبق آموزش ها به هم بزنید مقدار رزینی که هر سری باید آماده کنید مطابق با سایز قالب متغیر است،
استفاده کننده می بایست هر بار در بیشترین حالت یک کیلوگرم رزین اپوکسی و هاردنر را با یکدیگر ترکیب نمایید و درون قالب بریزید در حالتی که بلندی آن کمتر از 5 میلیمتر شد می این امکان را داریدکه دوباره برای مخلوط کردن و ریختن آن اقدام کنید تا ارتفاع به 5 میلیمتر برسد و لایه اول را تمام کنید.

نکته ی اصلی این آموزش در واقع در ساخت رنگ های زیبا و ایجاد افکت سلولی است که خود از جمله پرکاربردترین تکنیک هایی است که در نقاشی آبستره با رزین یا اکریلیک به کار میرود، ما هم در اینجا روش ساده ای برای ایجاد این افکت در ساخت میز رزینی  طرح دریارو به شما نشان خواهیم داد.

بعد از مخلوط کردن رزین و هاردنر به اندازه موردنیاز سپس به سراغ ساخت رنگ ها میرویم. ساختن رنگ ها و تنوعی که انتخاب میشود کاملا بسته به خود شماست اما در نقاشی ساحل و دریا به سه رنگ کرم، سفید، آبی تیره و آبی روشن رو نیاز داریم تا بتوانیم حس دریا رو القا کنیم و البته اگر یک رنگ سبز آبی و یا فیروزه ای رو هم به این رنگ ها اضافه کنیم اثری به مراتب زیباتر خواهیم داشت. ما نیز در این آموزش پنج رنگ گفته شده رو از رنگ های اصلی خمیری رزین و در ترکیب با رزین و هاردنر میسازیم، و تا جایی که کاملا با هم ترکیب شده باشند و رنگی یکدست به وجود آمده باشد هم میزنیم. رنگی که داخل ظرف پلاستیکی مشاهده میکنید رنگ نهایی است که بعد از خشک شدن کار خواهید دید پس حتما در ترکیب رنگ ها دقت کنید و زمانی که به رنگ دلخواه رسیدید سراغ گام بعدی کار بروید.

آموزش میز رزینی طرح دریا

نحوه ساختن رنگ ها :

رنگ های آبی از ترکیب رنگ آبی خمیری با رزین، که برای روشن کردن اونها هم از رنگ سفید استفاده میکنیم. و دو رنگ آبی تیره و آبی روشن خواهیم داشت. (شما میتوانید تعداد رنگ های آبی بیشتری بسازید و یک طیف آبی روشن تا تیره داشته باشید.)

رنگ سبز آبی از ترکیب رنگ آبی خمیری و کمی زرد خمیری و رزین
رنگ سفید از ترکیب سفید با رزین
و رنگ کرم هم از ترکیب زرد، قرمز، کمی مشکی و کمی سفید ساخته میشود.

ابتدا رنگ کرم ساخته شده رو در محلی که میخواهیم ساحل کار باشد میریزیم. این محل و یا حجمی که هر کدام از رنگ ها از کار اشغال میکند کاملا بنا به سلیقه خود شماست. به عنوان مثال ممکن است طرحی که شما در ذهن دارید جزیره ای باشد که با آب اقیانوس احاطه شده، پس در این صورت باید رنگ کرم رو در وسط کار بریزید و رنگ های آبی و سبز رو در کناره ها. در اینجا ما قسمت کوچکی از گوشه کار رو به عنوان ساحل انتخاب کرده ایم که رنگ های آبی روشن، سبز آبی و آبی تیره رو به ترتیب در بالای آن میریزیم و به کمک چوب بستنی یا آبسلانگ رنگ ها رو در سطح پخش و در محدوده مرزشون با هم ترکیب میکنیم.

بعد از پر شدن صفحه حالا نوبت ساختن موج هاست. موج ها رو با ریختن رنگ سفید در مرض رنگ ها و در قسمت هایی که کار رو زیباتر میکنند به صورت نا منظم ایجاد میکنیم اما برای ایجاد افکت سلولی که کف موج ها رو یادآور میشود، از فندک اتمی یا مشعل قلمی استفاده میکنیم. به این صورت که شعله رو روی بیشترین حرارت میگذاریم و با گرفتن فندک روی قسمت های مختلف کار افکت سلولی رو ایجاد میکنیم. تنها هنگام کار با پلکسی و قطعات چوبی نباید فندک رو به مدت طولانی در یک نقطه بگیرید چرا که باعث آب شدن و یا سوختن سطح زیرین میشود.

مراحل آخر کار رو میتوانید اونقدر تکرار کنید تا حالت مورد نظرتون ایجاد شود و بعد از آن کار رو روی سطح صافی بگذارید تا خشک شود.

آموزش رزین اپوکسی چوب

لایه اول را که ریختید بهتر است 24 ساعت صبر کنید تا کاملا خشک و خنک شود سپس اقدام به ریختن لایه دوم کنید. البته افرادی هم هستند که به محض سفت شدن لایه اول آماده ی ریختن لایه دوم می شوند و این خود با در نظر گرفتن شرایط موجود در محیط و دما و نوع رزین اپوکسی استفاده شده و دمایی که در آن کار می کنید تفاوت هایی وجود دارد.

پس نتیجه می گیریم برای کار با رزین باید دقت کنیم که شرایط آب و هوایی حدود 25 درجه در محیط کار و استفاده از رزین اپوکسی و همچنین از خشک شدن کامل لایه اول و استقامت آن مطمئن شوید و پس از آن آماده ی ریختن لایه بعدی شوید.

قبل از اینکه بخواهید ریختن لایه دوم را شروع کنید باید گرد و خاک روی سطوح لایه قبلی را پاک کنید تا سبب بروز مشکل برای شما نشود و کار شما را مات و زشت نکند. در هر مرحله که مایل باشید می توانید قطعات چوب خود را داخل قالب قرار دهید.

آموزش میز رزینی طرح دریا

فرمول کار با رزین اپوکسی چگونه است؟

رزین اپوکسی در کل بعد از مدت زمان کوتاهی مثلا تا یک روز کامل خشک می شود اما باید به این نکته توجه داشت که رزین برای اینکه به آخرین درجه از سختی برسد باید آن را 3 تا 7 روز استراحت داد رزین اپوکسی از تبار رزین های دو جزیی می باشد که این رزین اپوکسی تشکیل شده از پایه ی رزینی و هاردنر است. این دو محلول باید به میزان مشخص شده ای که در فرمول کارکرد آن وجود دارد مخلوط شده و پس از آن بر روی هر سطحی که روی آن کار می کند ریخته می شود. آمیختگی رزین اپوکسی با چوب یک هنر خیلی زیبا و تازه ای می باشد که در کارهای هنری بسیار کاربرد دارد و تنوانسته به یک روش و ایده ی بسیار شیک و لاکچری تبدیل شود.

مراحل ساخت میز رزینی طرح دریا به چه صورت می باشد؟

قدم اول: باید قالب مناسبی برای این کار استفاده گردد
قدم دوم: باید روش رزین اپوکسی را در این کار اجرا کرد.
قدم سوم: باید کارگاه مناسبی برای این کار آماده کنید
قدم چهارم: باید قطعات چوب و لوازمی که برای ترکیب با اپوکسی چوب است را تهیه کرد.
گام پنجم قدم پنجم: ابتدا باید لایه ی اولیه رزین اپوکسی را در قالب ریخت و همچنین موارد مهم و کلیدی را رعایت کرد تا به لایه های دیگر کار رسید و سر انجام کار به پایان می رسد.

کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش سازه های چوب و رزین(وودگلس) ، است . آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری کارگاه سازه های چوب و رزین(وودگلس) به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند ، پس از پایان دوره ، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند

سر فصل های آموزش دایموندگلس شامل :

✨ قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات .
✨ آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی .
✨ آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی .

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه برگزاری دوره های آموزشی زیورآلات رزینی اپوکسی در آکادمی معماری آرت کانر با ما تماس بگیرید


برچسب ها: آموزش چوب و رزین هزینه آموزش رزین آموزش رزین قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی وودگلس آموزش وودگلس آموزش دایموندگلس کارگاه سازه های چوب و رزین آموزش میز رزینی طرح دریا لوازم رزیندیدگاه
دیدگاه شما :