آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - 01732358150 سه شنبه , 6 مهر 1400 , 08:13 | +0330

آموزش فنگ شویی اتاق کودکان

17/تیر/1399 فنگ شویی - مقالات بدون دیدگاه

آموزش فنگ شویی اتاق کودکان : اتاق بچه ها بايد ساده ، راحت و مملو از نشانه ها و امكاناتی برای خيال پردازی باشد ، فضا هايی برای پرورش خويشتن و لذت از سر خوشی و آسودگی خاطر دوران كودكی. کودکان در جريان رشد به سرعت تغيير می كنند ، ماه به ماه عوض می شوند ، بنابراين روشن است كه آنها نياز دارند كه اين روند در محيط اطرافشان نيز بازتاب پيدا كند ؛ دست كم دو سال يكبار بايد اثاثيه را دوباره بچينيد و آرامش اتاق را تجديد كنيد. اما آیا شما با روش های این کار آشنا هستید؟!! چگونه می توان آرامش را برای کودکان فراهم کرد؟! یا شما با فنگ شویی اتاق کودکان آشنا هستید؟ آیا می دانید فنگ شویی اثرات مثبت در هوش و تخیل کودکتان دارد ؟ آیا شما در معماری و دکوراسیون منزل قوانین فنگ شویی را رعایت می کنید؟ با ما همراه شوید با آموزش فنگ شویی اتاق کودکان :

اهمیت فنگ شویی در دکوراسیون

مهمترین اصل فنگ شویی رفع انباشتگی و پاکسازی است. فنگ شویی هنری است ساده ، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط ، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با همه ی سبک های دکوراسیون داخلی سازگاری دارد. این هنر نیز مانند هر موضوع و مبحثی دارای زمینه های فکری و مکاتب متفاوتی است که برخی رمز گونه و دشوار و برخی کاربردی هستند. شاید این برای کسی که تازه با فنگ شویی آشنا شده بسیار گیج کننده و پیچیده به نظر آید اما اگر شما از ابتدا به سادگی شروع کنید و قدم به قدم پیش بروید به زودی خبره خواهید شد.

رنگ مناسب اتاق کودکان از نظر فنگ شویی

كودكان همچون ديگران نسبت به رنگ ها ، شكل ها و تصاوير واكنش نشان می دهند. انتخاب درست رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب آنها می تواند در روحیه آنها بسیار تاثیرگذار باشد. کودکان در اين فضا خود بايد مقررات را انتخاب و محيط شخصی شان را اداره كنند.

جهت پروراندن فعاليت و همچنين خواب كودک، مراقب اتاق او باشيد رنگ آبی ممكن است خيلی سرد باشد. به ويژه اگر اتاق رو به شمال باشد و نور كمی دريافت كند. رنگ ديوار و پارچه های به كار رفته كه تر كيبی است، از آبی سرد با رنگ های گرم تر ، به خاطر نياز كودك به ثبات و نظم خوب است.

رنگ سبز روشن می تواند برای اتاق كودك بسيار مناسب و چشمگير باشد و جهت شرق نيز مناسب است زيرا يادآور طلوع خورشيد است و انرژی و شادی را در آغاز روز به آنها هدیه می دهد.

در صورت امكان كودكان سنين مختلف را از هم جدا كنيد تا به همديگر متكی نباشند و تنها بودن به آنها كمك می كند تا حس استقلال و اعتماد به نفس خود را رشد دهند. اتاق کوچک آنها می تواند قلمرو شخصی آنها باشد تا بتوانند به وسیله آن مدیریت را تمرین کنند.

آموزش فنگ شویی اتاق کودکان . آموزش فنگ شویی

چرا باید قوانین فنگ شویی را در اتاق کودکان رعایت کنیم؟

فنگ شویی (فنگ شویی اتاق کودک) یکی از روشهای چیدمان در دکوراسیون داخلی می باشد. فنگ شویی سلامتی و علت صحیح چیدمان را بیان می کند. کودکان پیوسته در حال آموزش و یادگیری از محیط پیرامونشان هستند پس می بایست روشی صحیح در چیدمان اتاق فرزندان داشته باشیم. توسط فنگ شویی و رعایت المانهایی در طراحی اتاق کودک می توان کودک را به سمت و سوی درست مثلا احترام، داشتن افکار مثبت و… هدایت کرد. وسایل اتاق را منظم کنیم، کمدهایی که وسایل و لوازم در آنها به صورت نامنظم و فشرده گذاشته شده مرتب کنیم زیرا انرژی منفی را منتقل می کنند که هم روی بزرگسال و هم کودک تاثیر می گذارد که البته این تاثیر روی کودکان بیشتر خواهد بود زیرا بدنبال کشف محیط پیرامون خود می باشند.

از نظر فنگ شویی چه مواردی نباید در اتاق کودکان قرار بگیرید؟

تصاویری شاد از پدر و مادر در اتاق نصب کنید که از روشهای مناسب تربیتی می باشد و نشان می دهد که مدیران خانه، والدین هستند. حذف تخت دو طبقه چون این تخت ها فشارو انرژی منفی به کودکی که در طبقه پایین خوابیده وارد می کند و کودکی که در طبقه بالاست احساس نا امنی و فاصله می کند. ایجاد فضای مطالعه و آموزشی در بخشی از اتاق کودک، در این فضا از میز مطالعه و کتابخانه استفاده می شود. همینطور کارنامه نمرات خوب، نقاشی، مدال های کسب شده توسط فرزندتان را روی دیوار نصب کنید که نشان دهد برای شما مهم است. رنگ آبی(بغیر از آبی روشن) برای اتاق کودک مناسب نیست و باعث کاهش خلاقیت می شود. از رنگ ها و کاغذدیواری های صورتی، زرد، نارنجی روشن در اتاق کودک، استفاده کنید و از عکس های خشونت آمیز در اتاق پرهیز شود. مواردی مثل رودخانه، دریا ، آکواریم در اتاق کودک حس خوبی را منتقل نخواهد کرد. از رنگ ها و نورهای شاد در محیط اتاق استفاده کنید تا خلاقیت کودکان شکوفا شود. اگر در یک اتاق دو کودک باشد سعی شود حریم خصوصی برای هر فرزندان تعریف کرد و دو فضای جداگانه داشته باشیم.

کارهایی که معمولا برای خواب آرام کودک باید انجام دهید

تا جایی که می توانید از مواد طبیعی برای تخت، فرش، مبلمان ، پرده و اسباب بازی ها استفاده کنید.

داخل کشوها و کمد همیشه مرتب باشد و لباس های فصل های گذشته را داخل کمد نگهداری نکنید.

از نورهای متفاوتی برای روز، شب و غروب استفاده کنید.

وسایل الکترونیکی را از گهواره و تخت بچه دور کنید. مثل مانیتور، پنکه، دستگاه بخار و … .

روزها پنجره را برای تهویه هوای اتاق باز کنید.

در انتخاب تابلوها و نقاشی های اتاق کودک کمی مراقب باشید. به عنوان مثال شخصیت های کارتونی و طرح های اکشن استفاده نکنید. وقتی اتاق کودک پر از نقاشی قطار، هواپیما یا اتومبیل باشد چطور می توان از او انتظار داشت که هیچ حرکتی نکند؟ این طرح ها برای اتاق بازی مناسب تر هستند. از نقاشی حیوانات وحشی مثل شیر ، پلنگ یا خرس استفاده نکنید. نقاشی هایی که به کار می برید گوشه دار نباشند مثل اشکال هندسی مثلث، مستطیل.

از نو شروع کنید. اتاق کودک را عوض کنید. طبق قوانین فنگ شویی اتاق کودک باید در مرکز خانه باشد تا به کودک احساس امنیت بدهد. اتاق کودک را نباید بالای پارکینگ یا جایی که زیر آن فضای خالی وجود داشته باشد انتخاب کنید.

شادي در طبيعت و ذات كودكان وجود دارد و يك نياز مسلم براي آن‌هاست. در نتيجه بايد تلاش كرد تا نياز آن‌ها در محيط پيرامونشان به آساني برآورده شود.

كودكان نگاهي جست‌وجوگر و كنجكاو دارند و در برابر هر آنچه كه كشف مي‌كنند واكنش مثبت و هيجان زيادي نشان مي‌دهند. راه‌هاي متفاوتي در ايجاد لحظات خوشايند براي كودكان وجود دارد؛ يكي از اين روش‌ها تهيه دسته گل است.

كودكان در برابر رنگ‌هاي شاد و روشن بسيار واكنش نشان مي‌دهند به‌خصوص در برابر رنگ‌هاي زرد و قرمز پررنگ و زنده. براي ايجاد فضايي گيرا براي كودكان، از گل‌هايي با اشكال خاص و جذاب استفاده كنيد. براي فضاهاي پرفعاليت مثل اتاق بازي، از رنگ‌هاي گرم و تند مثل قرمز و نارنجي و براي فضاهايي كه نياز به آرامش دارد از رنگ‌هاي ملايم‌تر استفاده كنيد.

آموزش فنگ شویی اتاق کودکان . آموزش فنگ شویی

دوره جامع فنگ شویی

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش فنگ شویی در معماری است. آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری دوره جامع فنگ شویی به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند، پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

برگزاری کارگاه آموزشی فنگ شویی

با توجه به اینکه بازار معماری ایران با کمبود متخصص در حوزه معماری مواجه است.گذراندن دوره فنگ شویی باعث می شود تا افراد علاقمند به این حوزه به اشراف و تسلط کافی در این زمینه دست یابند و انواع راه حل و تکنیک های فنگ شویی با توجه به کاربری و نوع معماری هر فضا را بشناسند . مطالب مربوط به فنگ شویی در این کلاس ها عمدتا مبتنی بر مبانی نظری معماری می باشد .در این دوره ها تاکید بر آموزش تکنیکهای عملی فنگ شویی برای سبک های مختلف معماری است. ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک میکنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید

برای دریافت کامل مقالات فنگ شویی فایل زیر را دانلود کنید:


برچسب ها: دوره جامع فنگ شویی محصولات فنگشویی فنگ شویی آموزش فنگ شویی ازدواج آموزش فنگ شویی متوسط آموزش فنگ شویی مفدماتی آموزش فنگ شویی آموزش فنگ شویی منزل آموزش فنگ شویی اتاق کودکاندیدگاه
دیدگاه شما :