آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - پنجشنبه , 9 بهمن 1399 , 09:22 | +0330

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

20/دی/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین : جواهرات رزینی برای اولین بار از حدود 6 سال پیش در ایالات متحده آغاز به کار کرده و اکنون به یکی از روندهای رشد سریع در ساخت جواهرات تبدیل شده است. این تکنیک بسیار ساده است که شما به راحتی رزین دو بخشی را با هم مخلوط کرده و درون یک قالب می ریزید. حلقه ، آویز ، سنجاق  ، دکمه سر دست ، سنجاق سر و دستبند همه به راحتی ساخته می شوند و پس از اتمام کار کاملاً حرفه ای به نظر می رسند. در این مقاله می خواهیم مطالب آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین را برای شما بیان کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

ساخت جواهرات رزینی

در مقالات گذشته به شما نشان دادیم که ساخت جواهرات رزینی با استفاده از حداقل تجهیزات و محصولات آماده در دسترس چقدر ساده و سریع است و بیش از 50 پروژه خارق العاده را برای شما فراهم می کند تا امتحان کنید و برای خلق آثار هنری خود از آنها استفاده کنید. برای دستیابی به جلوه های مختلف می توانید موارد زیادی را به رزین اضافه کنید. شما می توانید کاغذها را در حاشیه ها قرار دهید تا به عنوان پس زمینه رزین مانند کاغذ کتاب قدیمی ، کاغذ نقشه ، کاغذ دفترچه و عکس عمل کند. همچنین می توان کاغذ را قبل از اینکه با رزین پوشانده شود ، با نوار واشی رنگ آمیزی ، استنسیل یا لایه لایه کرد. برای داشتن ظاهری پر زرق و برق ، نت برگ یا کاغذهای اریگامی را برای ظاهری مدرن و تازه امتحان کنید.علاوه بر این ، شما همچنین می توانید قبل از خشک شدن رزین ، مواردی مانند گل و برگ خشک ، پر ، پوسته ، مهره و جذابیت را درون رزین قرار دهید.تطبیق پذیری جواهرات رزینی تحسین برانگیز است ، سازندگان جواهرات تمام مهارت ها و الهاماتی را که برای طراحی و ایجاد خیره کننده  یک اثر هنری خود که به آن نیاز دارند را هنر کار با رزین فراهم می کنند. در مقالت گذشته آموزش ساخت زیورآلات رزینی را بای شما بطور مفصل بیان کردیم و آموزش دادیم. اما در این قسمت از مقاله به بیان آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین می پردازیم.

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

برای ساخت جعبه جواهر با رزین در ابتدا به لوازمی نیاز داریم که بتوانیم وسیله مورد نظر را با آنها باسازیم که شامل موارد زیر می باشد:

جعبه چوبی خام . این وسیله اولیه را می توانید از فروشگاه های لوازم پتینه به راحتی تهیه کنید.
رنگ اکرلیک
چسب نواری  دقت داشته باشید که این نوع چسب مخصوص نقاشی دیوار باشد.
اپوکسی رزین و هاردنر که یکی از اصلی ترین موارد ساخت جعبه جواهر رزینی می باشد.
تصویر پرینت شده روی کاغذ عکس  توجه داشته باشید که این عکس با ید مطابق با اندازه درب جعبه ای که انتخاب کردید باشد.
چسب چوب
 کاتر و خط کش فلزی
لیوان یک بار مصرف و چوب بستنی برای مخلوط کردن رزین و هاردنر

مراحل آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

در ابتدا باید با رنگ اکرلیک جعبه چوبی را رنگ کنید. دقت داشته باشید که رنگ جعبع کاملا سلیقه ای می باشد و می توانید با توجه به رنگ لوازم دیگر خود رنگ اکرلیک جعبه را انتخاب کنید و رنگ کنید پس نتیجه می گیریم رنگ جعبه می تواند طبق سلیقه خودتان باشد.
در مرحله بعدی دو فاز رزین اپوکسی  را در لیوان یک بار مصرف مخلوط کنید. دقت داشته باشید که رزین اپوکسی مارک های متفاوت درصد اختلاط متفاوتی دارند. بعضی نسبت مساوی و بعضی نسبت 1 به 3 را دارا می باشند و اصولا این مورد برروی بطری رزین نوشته شده است. اما بیشتر رزین اپوکسی های در دسترس در ایران، نسبت تخلیط مساوی دارند. به این معنی که از هر دو فاز رزین و هاردنر(سفت کننده) به مقدار برابر در لیوان ریخته و به خوبی با چوب هم بزنید. این مرحله از مخلوط کردن رزین و هاردنر بسیار مهم می باشد زیرا باید به آرامی هم بزنید تا بخوبی مخلوط شوند و هیچگونه حباببی نیز به هنگام زدن ایجاد نشود.

توجه کنبد که در این مرحله یک نکته وجود دارد و این است که رزین را به آرامی به مدت 3 دقیقه باید هم بزنید همچنین بد نیست بدانید که تند هم زدن رزین باعث ایجاد حباب های ریز در آن می شود.در هنگام کار با رزین حتما نکات ایمنی را رعایت کنید و موقع کار با رزین حتما از دستکش و در صورت بسته بودن محیط از ماسک استفاده کنید تا سلامتی شما به خطر نیوفتاد و چار حساسیت های پوستی و مشکلات تنفسی نشوید. بسیاری از افراد هستند که با کم توجهی به این قسمت سلامتی خود را به خطر انداخته و دیگر قادر به انجام کارهای رزینی نمی باشند.پس در انجام هر کاری ایمنی حرف اول را می زند و نباید به آن بی توجهی کرد زیرا باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری می شود.

در مرحله بعدی رزین آماده شده را به آرامی داخل قالب مورد نظر بریزید.همچنین می توانید با استفاده از سشوار حباب هایی که امکان دارد ایجاد شده باشد را از سطح رزین خارج کنید.

رزین را ظرف مدت 24ساعت بگذارید تا خشک شود و آن را جا به جا نکنید.  به آرامی نوار چسب دور جعبه را باز کنید. در این مرحله جعبه جواهر شما آماده می باشد. حالا شما یک جعبه جواهری ویژه با عکس خودتان را دارید. دست به کار شوید و این جعبه های فوق العاده را برای خودتان و دوستانتان بسازید و این هدیه زیبا را از عزیزانتان دریغ نکنید.

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

چگونه از ایجاد حباب در ساخت جعبه جواهر رزینی جلوگیری کنیم؟

یکی از اصول اولیه کار با رزین این است که بعد از ریختن رزین در قالب باید با ضرفه زدن، یا ویبره کردن حباب ها را از رزین خارج کرد. اگر سطح قالب باز و رزین قابل رویت باشد با فوت کردن توسط یک نی می شود حباب ها را از رزین خارج کرد. ولی اگر از قالب دوتکه استفاده می کنید، می بایست یک ویبراتور آزمایشگاهی داشته باشید و قالب را روی آن قرار دهید.البته قبل از رعایت این نکته باید هنگام هم زدن، دو فاز رزین را به آرامی و با حرکات دورانی هم بزنیم تا حباب های هوا وارد بافت رزین نشود.

آیا بعد ازخشک شدن جعبه جواهر رزینی گوشه های کار تیز نمی شود؟

به راحتی می توانید با کنترل زاویه چسب می تونید از این تیزی جلوگیری کنید، گوشه های چسب رو گرد نگه دارید، در غیر اینصورت بعد از خشک شدن باید از سمباده مخصوص برای گرد کردن گوشه ها استفاده کنید.

کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش سازه های چوب و رزین(وودگلس) ، است . آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری کارگاه سازه های چوب و رزین(وودگلس) به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند ، پس از پایان دوره ، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند

سر فصل های آموزش دایموندگلس شامل :

✨ قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات .
✨ آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی .
✨ آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی .

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه برگزاری دوره های آموزشی زیورآلات رزینی اپوکسی در آکادمی معماری آرت کانر با ما تماس بگیرید

آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین

 


برچسب ها: مواد اولیه جعبه جواهر رزین جعبه جواهر رزین رزین اپوکسی رزین آموزش ساخت جعبه جواهر با رزین مراحل آموزش ساخت جعبه جواهر با رزیندیدگاه
دیدگاه شما :