مدرسه معماری داخلی آرت کانر << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
01732331513 - 09355528829 جمعه , 9 خرداد 1399 , 00:07 | +0430

آموزش دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک

10/فروردین/1399 چیدمان و سبک شناسی - دکوراسیون داخلی - مقالات بدون دیدگاه

آموزش دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک : معماری پارامتریک یک پروسه ی بر پایه تفکر الگوریتمیک می باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یکدیگر روابط بین “هدف طراحی ” و “نتیجه طراحی را تعریف و روشن می کنند. طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در آن روابط بین المان ها، تکثیر هندسه و فرم های پیچیده را رقم می زند. کلمه پارامتریک از مبحث “معادله پارامتریک در ریاضیات منشا می گیرد و اشاره به استفاده از پارامترها و متغییرهای مشخص که می باشد که می توان با تغییر آن ها نتیجه یک سیستم یا معادله را ویرایش کرد. طراحی پارامتریک یک ایده جدیدی نیست و از قدیم به بخشی از معماری و طراحی شکل بخشیده است. توجه به تغییر نیروهای حاکم مانند آب و هوا، جهت دهی، فرهنگ و کاربری همیشه بخشی از پروسه ی طراحی بوده است.

ویژگی های معماری پارامتریک در طراحی داخلی

معماری پارامتریک در طراحی داخلی باعث ایجاد فضایی سیال و پویا می گردد. معماری داخلی گونه ای منسجم و به هم پیوسته انجام می شود. به گونه ای که ، خطوط احجام و مبلمان در امتداد هم هستند و احجام و مبلمان در امتداد هم هستند و احجام روی هم اثر می گذارند. به همین دلیل است که مبلمان داخل فضا به گونه ای منحصر به فرد فقط برای آن فضا طراحی خواهد شد. المان های پارامتریک طراحی شده بر روی دیوارها با حرکتی سیال و نرم از یک قفسه می تواند به مبل تبدیل شود. استفاده از نورهای مخفی در مرز این المان ها نیز بسیار زیبا و خلاقانه خواهد شد.

در طراحی داخلی نیز ملاحظات معماری پایدار به طور معمول رعایت می گردد، به گونه ای که استفاده از مصالح تجدید پذیر برای صرفه جویی در مصرف انرژی یکی از ارکان این معماری می باشد. در انتخاب مصالح از مصالح بومی و محلی استفاده باید گردد. فرآیند ساخت المان ها و مبلمان نیز در محل پروژه انجام می گردد تا از روش های بهینه برای ساخت استفاده شود.

آموزش دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک ، بسته آموزشی طراحی داخلی . مدرسه معماری

چه رنگی مناسب سبک پارامتریک است؟

برای خودنمایی بافت مصالح مختلف ، رنگ غالب سفید و طلایی می تواند باشد. در کنار بهره گیری از متریال های طبیعی یا مصنوع با پلت فرم طبیعی نقش داده سازی و شکل دهی یک فضای داخلی بر اصولی پارامتریک، نمایشی منسجم را ارائه می نماید.

ویژگی های اصلی سبک پارامتریک

  • بهره گیری از الگوهای الگوریتمی در طراحی فضای داخلی و اجزای آن.
  • برجسته سازی و سیال بودن اجزای یک فضای داخلی با عملکردی پایدار.
  • بهره گیری از رنگ های غالب سفید و مشکی یا متمایز کننده در یک زمینه ی رنگی ثابت.
  • توجه به بهره گیری از نور طبیعی و مخفی سازی نور مصنوع به صورت پراکنده در محیط براساس نیاز فضا.
  • استفاده از مصالح بومی یا مصنوع منعطف با سازش محیطی و شاکله ای طبیعی.
  • چیدمان فضایی از قبل طراحی شده به صورت اختصاصی بر اساس نیاز هر فضا در کریدور طرح اولیه.

آموزش دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک . آموزش دکوراسیون داخلی . مدرسه معماری

دوره آموزشی تخصصی طراحی و دکوراسیون داخلی در مدرسه معماری آرت کانر

مدرسه معماری داخلی آرت کانر اقدام به برگزاری دوره تخصصی چیدمان و سبک شناسی با استفاده از تجربه اساتید برتر در این زمینه نموده است و سعی کرده است تا شرکت کنندگان در این دوره ها را با مفاهیم کامل چیدمان و سبک شناسی آشنا نموده و پس از پایان دوره، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.ما با برگزاری گارگاه های آموزشی حضوری یا آنلاین و محصولات آموزشی به شما کمک می کنیم تا در حوزه تخصصی خود بی رقیب باشید.
مدرک دوره آموزشی تخصصی چیدمان و سبک شناسی مدرسه معماری آرت کانر، قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. همچنین هنرجویان می توانند بنا به درخواست، مدارک بین المللی از مؤسسات معتبر خارجی اخذ نمایند.

برچسب ها: آموزش طراحی داخلی آموزش معماری پارامتریک آموزش دکوراسیون مدرسه معماری بسته آموزشی دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک در مدرسه معماری آرت کانر بسته آموزشی دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک آموزش دکوراسیون داخلی آموزش دکوراسیون داخلی به سبک پارامتریک قیمت بسته آموزشی دکوراسیون داخلی آموزش دکوراسیون داخلی در مدرسه معماری آرت کانر دپارتمان معماری پکیج طراحی داخلی دوره جامع دکوراسیون داخلی آموزش غیر حضوری دکوراسیون داخلی آموزش دکوراسیون داخلی در گرگاندیدگاه
دیدگاه شما :