آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
آکادمی معماری داخلی آرت کانر (کران) << برگزارکننده دوره های معماری داخلی و دکوراسیون >>
09355528829 - پنجشنبه , 9 بهمن 1399 , 08:11 | +0330

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین

18/آبان/1399 چوب و رزین - مقالات بدون دیدگاه

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین : در این مقاله به صورت کامل آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین با ایجاد بافت تکنیک میکروبی در رزین اپوکسی و هاردنر برای ساخت لوازم رزینی خواهیم داشت و مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد. شما می توانید با ثبت نام در کلاس های آموزش کار با رزین آکادمی معماری آرت کانر تمامی تکنیک های کار با رزین را زیر نظر بهترین اساتید این رشته هنری آموزش ببینید و به خلق آثار هنری و کار آفرینی مشغول شوید. تا انتهای این مقاله جذاب همراه ما باشید:

رنگ میکروبی چیست؟

قبل از آنکه به آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین بپردازیم می خواهیم بدانیم رنگ میکروبی چیست؟
رنگهای میکروبی باعث مشود که بافت میکروب مانند به سطح رزین شما منتقل شود. رنگ ها میکروبی مخصوص رزین اپوکسی جهت ایجاد تکنیک میکروب می باشد. رنگ های میکروبی رنگ هایی هستند که در رزین ایجاد افکت می کنند مانند شیشه های آزمایشگاهی که کاشت میکروب انجام می دهند در رزین حرکت می کنند و باعث ایجاد افکت می کنند.

تکنیک میکروبی رزین

رنگ های میکروبی که با این نام در میان علاقه مندان به رزین اپوکسی شناخته شده است، جوهرهای رنگی ای هستند که بطور یکنواخت در رزین اپوکسی پخش نمی شوند که هنرمندان از این خاصیت برای ایجاد نگاره‌های هنری، تابلوهای نقاشی و … استفاده می‌کنند. فقط کافیست چند قطره از رنگ های میکروبی را داخل رزین اپوکسی بریزید و در لایه بعد رنگ سفید بریزید این کار را در چندین لایه انجام دهید (پس از هر لایه رنگی، رنگ سفید را بریزید) و سپس پس از خشک شدن رزین اپوکسی از طرح ایجاد شده لذت ببرید. آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین یکی از آموزش هایی می باشد که علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. اگر شما نیز علاقه مند به این رشته و این تکنیک می باشید می توانید در کلاس آموزش تکنیک میکروبی رزین در مدرسه معماری آرت کانر ثبت نام کنید و زیر نظر اساتید حرفه مشغول آموزش این رشته هنری پر درآمد شوید.

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین

با توجه به قالبی که انتخاب کرده اید و متناسب با اندازه آن با فرمولی که در مقالات قبلی برای شما گفتیم رزین و هاردنر را بصورت صحیح مخلوط کنید و در قالب خود بریزید و رنگ جوهری را بصورت قطره چکانی برای کار بریزید و بعد از هر رنگ، رنگ سفید را به کار خود خود بصورت قطره ای اضافه کنید. شما هررنگی که بصورت قطره چکان در رزین خود می ریزید و استفاده می کنید باید یک قطره رنگ سفید بریزید و اضافه کنید بخاطره اینکه رنگ سفید باعث می شود که اون رنگ به سمت پایین رزین حرکت کنند چون رنگ های سفید اساسا سنگین تر هستند و تیتانیوم هستند و تیتانیوم یک نوع فلزه و باعث می شود که در رزین و رنگ های دیگر حرکت کند. به همین راحتی می توانید با تکنیک رنگ میکروبی رزین آثار هنری خود را خلق کرده و آن را به عزیزان خود هدیه دهید و یا با فروش این نوع لوازم درآمدزایی کنید.

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین

کار با رزین و رنگ

رزین اپوکسی یک ماده بسیار حساس و دقیق است که در انواع مختلف با مارک های متفاوت توسط فروشگاه ها در حال فروش است، شما میتوانید انواع رنگهای موجود در بازار ومغازه های رنگ فروشی را به رزین اپوکسی اضافه کنید ولی باید در نظر داشته باشید که عواقب سازگار نبودن رنگ با اپوکسی بر عهده شماست. برای اینکه کنجکاوی شما بر طرف شود بهتر است دو سه قطره از رنگ مورد نظر خود را درون رزین و هاردنر تست کنید تا از سازگار بودن رنگ مورد نظر با رزین اپوکسی خود مطمین شوید.

اگر رنگ شما با رزین اپوکسی سازگار نباشد، مشکلات زیر برای کار نهایی شما بوجود خواهد آمد:

  • خشک نشدن کار نهایی و چسبناک ماندن
  • ایجاد ترک های ریز روی سطح
  • بوجود آمدن سوراخ های کوچک روی سطح
  • عدم ایجاد رنگ مورد نظر شما، شاید شما رنگ سفید بخواهید ولی این رنگ درون رزین به زرد تغییر یابد.
  • گلوله گلوله شدن رنگ داخل رزین اپوکسی

کار با رزین و رنگ میکروبی

با توجه به تنوع مورد استفاده در کار با رزین های اپوکسی امکان به کاربردن رنگ های زیادی وجود دارد. یکی از زیباترین افکت ها در رزین توسط جوهرهای الکلی (alcohol ink) ایجاد می شوند. افکت ایجاد شده توسط این رنگ ها به صورت سلول های سه بعدی و قارچی شکل درون رزین ایجاد می شوند.
رنگ های میکروبی به صورت دو مرحله ای در کار رزین اعمال میشوند مرحله اول شامل تمام رنگ ها (به جز سفید) و مرحله دوم رنگ سفید .
روش کار : ابتدا باید به مقدار مورد نیاز رنگ مورد نظر (به جز سفید) را بر روی سطح رزین ریخته و با چکاندن رنگ سفید بر روی رنگ قبلی باعث نفوذ رنگ به داخل سطح کار شد، در نتیجه استفاده از رنگ سفید در این تکنیک ضروری است.این نکته را بخاطر داشته باشیدکه اگر پس از گذشت مدت زمانی رنگ میکروبی شما غلیظ شد، می توانید آن را با تینر فوری (فرار) 10000 دوباره رقیق کنید.

خرید رنگ میکروبی رزین

تمام کسانی که از رزین اپوکسی برای کارهای تزئیناتی چون ساخت زیورآلات و بدلیجات رزینی، میزهای رودخانه ای،آثار ترکیب چوب و رزین و ...استفاده میکنند ،میتوانند از رنگ جوهری شفاف  برای تکنیک رنگ میکروبی رزین در کار خود استفاده نمایند. یکی از مزایای این جوهر، قدرت بسیار بالا در رنگ دهی است ،به عبارتی در زمان ترکیب جوهر با رزین، باید قطره‌ قطره جوهر را به ظرف رزین اضافه کرد تا به رنگ مورد نظر خود رسید.
این محصول بر خلاف رنگ های پودری در عین رنگ دهی به رزین بسیار شفاف است و این امر سبب جلوه بیشتر اثر هنری رزینی می شود.برای خرید رنگ میکروبی رزین می توانید از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین

نکاتی که باید به هنگام استفاده از رنگ میکروبی رزین رعایت کرد

  • بدلیل قابل اشتعال بودن دور از آتش و در جای خشک و خنک دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
  • هنگام استفاده مراقب باشید جوهر بر روی لباس یا دست و محل کار شما نریزد و اگر چنین شد فورا با الکل آنرا پاک کنید.
  • بعد از هر بار استفاده نازل ظرف را با دستمال تمیز نموده سپس درب آنرا ببندید.
  • افزایش دما و تابش نور خورشید موجب سرریز شدن جوهر از ظرف آن خواهد شد به همین دلیل ظرف را بصورت ایستاده و در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد نگهداری نمایید.

کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)

یکی از دوره هایی که علاوه بر جذابیت زیاد، امکان کار و استخدام در آن زیاد به چشم می خورد گرایش سازه های چوب و رزین(وودگلس) ، است . آکادمی معماری داخلی آرت کانر با برگزاری کارگاه سازه های چوب و رزین(وودگلس) به افرادی که این دوره را به صورت کامل و موفق بگذرانند و نمونه کار نهایی قابل قبول به اساتید دوره ارائه دهند ، پس از پایان دوره ، مدرک معتبر از وزارت علوم ارائه می دهد تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند

سر فصل های آموزش دایموندگلس شامل :

✨ قالب بندی سیلیکونی مخصوص زیور آلات .
✨ آموزش ساخت قطعات تزئینی و دکوری با رزین اپوکسی .
✨ آموزش ساخت زیور آلات رزین اپوکسی .

جهت کسب اطلاعات بیشتردر زمینه برگزاری دوره های آموزشی زیورآلات رزینی اپوکسی در آکادمی معماری آرت کانر با ما تماس بگیرید

آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین


برچسب ها: نکاتی که باید به هنگام استفاده از رنگ میکروبی رزین رعایت کرد خرید رنگ میکروبی رزین کار با رزین و رنگ میکروبی کار با رزین و رنگ رنگ میکروبی چیست؟ تکنیک میکروبی رزین آموزش تکنیک رنگ میکروبی رزین کارگاه سازه های چوب و رزین (وودگلس)دیدگاه
دیدگاه شما :